Mergirus Mergirus komentáře u knih

Kočkolásky Kočkolásky * antologie

Knížka je pro milovníky koček. Obsahuje příběhy, které vás zahřejí na duši, ale i takové, u kterých si popláčete.
Moc se mi líbil tento nápad formou příběhů. Každodenně oceňuji snahy záchranných stanic a útulků. Je ovšem pravda, že kočky nejsou regulované a málokdo nechá vesnickou kočku vykastrovat. Mnohem radši se těch nechtěných koťat zbavují ohavným způsobem.
Děkuji všem útulkům a záchranným stanicím za jejich odhodlání a boj za život těchto tvorečků.

Přikláním se ale také ke komentáři BabaJaga11 s korekturou - chtělo by to vychytat ty chyby. V případě dotisku ráda pomůžu bez nároku na honorář.

19.09.2023

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

Jsem moc ráda, že jsem se k téhle sérii dostala. Ale pro budoucí čtenáře doporučuji začít Seržantem. Ve druhém díle se autor k němu neustále vrací. V tomto díle je spousta záhad vysvětlena.

05.08.2022 5 z 5

Bumerang Bumerang Tereza Schillerová

Kniha pro mě byla velmi náročná po psychické stránce. Autorka však téma zpracovala velmi dobře. Jsem ráda za ten konec.

04.12.2021 4 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Skvělá kniha. Číst ji dřív, pokusila bych se udělat spoustu věcí jinak. Ale i tak ještě stále můžu něco změnit. Děkuju.

26.09.2020 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Pěkně napsaná kniha, jsem ráda, že autorka čerpala ze skutečného příběhu. Děkuju za obohacení z historie.

09.09.2019 4 z 5

Doporučuji všem, kteří už první dítě mají. Je to vtipné, hezké a víte, že v tom nejste sami.

06.09.2019 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Skvělá knížka, napětí na každé stránce. Bohužel je tu přesně vykreslená psychologie davu a toho, jak toho umí "žraloci" využít. Kolikrát jsem skřípala zubama nad těmi situacemi. A držela jsem palce postavám, u kterých jsem chtěla, aby přežily. Zapomněla jsem, že King moc na dobro a zlo nehraje. Až na ten konec. A teda, zatáhnout do toho tamty (nechci prozradit), to byla síla.

13.07.2019

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Konečně jsem si přečetla i první díl. Jsem ráda, že se Miko zase vrátí do služby, protože díky tomu přibývají další a další díly. Vřele je doporučuju, příběh se skvěle čte, nic složitého, ale ani nic nudného. Jen mi v tomhle díle moc nesedlo střídání pohledů na vyšetřování, to cestování v čase zpátky a zas dopředu...ale mohlo to být jen jarní únavou. Čekala jsem, jestli Vali náááhodou nemá nějaké postranní motivy ke svému činu, což nakonec bylo vysvětleno.

24.04.2019 5 z 5

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

Jako učitelka jsem se tímto příběhem pobavila. Děkuji, pane Pratchette, že jste i ostatním přiblížil, jak těžký úděl má učitel. A kde je Mrakoplaš, tam je taky o zábavu postaráno. Některé jeho citáty mi ještě dlouho zůstanou v hlavě. Co věta, to perla.

07.04.2019 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Nemůžu si pomoct, ale tohoto autora prostě žeru. Líbí se mi jeho styl vyprávění, a kupodivu i samotné případy, byť nejsou nijak veselé. Prosím, jen tak dál, pište další a další knížky.

28.02.2019 5 z 5

Chřestýš Callahan Chřestýš Callahan Juraj Červenák

Naprosto skvělá kniha povídek, uvítala bych pokračování. Parodie na Vinnetoua a Old Shatterhanda se opravdu vydařila.

03.11.2018 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Po prvních sto stránkách jsem si říkala, že vrah je jasný, o čem bude kniha dál? A ono ne. Tak se objevil další podezřelý. A zase ne. No sakra, kdo to bude? A on to byl tenhle. Skvěle napsaná knížka, četla se výborně od začátku do konce. Jen ty děti...snad se toho nedočkáme ve velkém i u nás.

28.10.2018 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Velmi zvláštní pohled či vhled do života lidí s obsedantně-kompulzivní poruchou. Obdivuju je, jak to zvládají a že to dokáží překonat. A kniha? Nádhera, četla se úplně sama.

23.10.2018 4 z 5

Dámy a pánové Dámy a pánové Terry Pratchett

Naprosto skvělí pokračování osudů čarodějek. Obzvláště Stařenka Oggová a Casanovlez tu perlí a člověk se zasměje. A opět jiný pohled na elfy a jednorožce.

29.09.2018 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Uf...četla jsem tuhle knihu už podruhé. Říkala jsem si, že se nebudu bát. Přes den jsem se opravdu nebála, ale večer se mi přečtená slova vracela a ten strach se dostavil. Jen ten konec...proč? King umí navodit tu správnou atmosféru.

22.09.2018 4 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

Pokračování Věku X mě zpočátku nadchlo. Země Arkádie a její zvyky jsou tolik podbní arabským státům, že mě jednání ohledně žen vzteky až nadzvedávalo ze židle. Ale ten konec... Velká škoda, že doposud není dopsán třetí díl, protože by mě zajímalo, kam to autorka mínila posunout.

02.09.2018 4 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Moje první setkání s autorkou a jsem nadšená! Až přečtu i druhý díl, pustím se do jejích dalších sérií, ale mrzí mě, že tahle série Věk X není ukončená. Snad bude někdy pro autorku lepší doba, najde si čas a dopíše ten třetí díl.

29.08.2018 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Naprosto uchvacující knížka. Když už jsem si myslela, jak to bude, znovu přišel autor s něčím novým a překvapujícím. Udržel mou pozornost od začátku do konce. Kolikrát jsem chtěla přeskočit kapitolu, jen abych se dozvěděla nakousnutou informaci. Knihu vřele doporučuji.

13.08.2018 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Asi jsem si našla nového autora detektivek. Moje druhá knížka od Cartera a jsem nadšená.I když vrah tam byl naznačen už dřív, přesto byl konec skvělý.

28.05.2018 5 z 5

Naštěstí (ne)máme mléko Naštěstí (ne)máme mléko Neil Gaiman

Naprosto skvělá knížka. Moc se těším, až syn doroste a bude si ji moci přečíst. Vymýšlení těch pojmů pro kokos či balon, v tom se projevila hravost Gaimana, ale můj obdiv patří i překladateli, protože to nemohla být lehká práce. A ty obrázky k tomu jsou báječné, skvěle doplňují napsaný text. A teď jdu koupit mléko.

18.05.2018 5 z 5