Naštěstí (ne)máme mléko

Představte si úplně obyčejné ráno: vstanete, nasypete si do misky křupinky a chcete si je zalít mlékem. Ale ouha, mléko došlo. Co by hodný tatínek pro své děti neudělal! Jde a koupí mléko. Jenže kde je tak dlouho? V tu chvíli se obyčejné ráno změní ve zcela neobyčejný den. Nejsou to děti, kdo zažívá jedno prapodivnější dobrodružství za druhým. S vesmírnými příšerami, nejobludnějšími obludami, stegosaury a poníky se nesetkávají děti, ale… táta. A co to mléko?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265339/big_nastesti-ne-mame-mleko-265339.jpg 4.2174
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Fortunately, the Milk, 2013

Kniha Naštěstí (ne)máme mléko

Sitting-Bull

Dokonalá kniha s úžasnými ilustracemi. Jedna z "must-have" v papírové knihovně, zejména kvůli ilustracím. Je to rychlovka a jednohubka, ale jednohubka, ke které se budu vracet a kterou si zas a znovu vychutnám. Skvěle jsme se bavili jak se čtyřletým, tak desetiletým synem, mimo jiné i proto, že jakousi kouzelnou konvergencí i my máme strejdu Čudlíka a nové názvy věcí u nás vznikají na denním pořádku, i když ne tak kouzelné, jako leto-kulo-lido-noš a tvrdo-chlupo-mokro-bílo-křusy. :-)

misantroop

Roztomilá blbinka, ale nijak zásadně mě to neoslovilo.

KlariN

Neil Gaiman je vypravěčů král a taky marnotratník. Ve své malé osobní poctě rozpustilému "prášilství" na pár stránkách z rukávu vysype nápady na několik románů. A ilustrace Chrise Ridella jsou kongeniální. Jednohubka, ale nádherná. Ideální na čtení dětem!

carbici
04.06.2020

Skvela, zabavna jednohubka - nabite dejem, plno blaznivych absurdnich napadu.

Janeyx21
16.05.2020

A co se stane vám, když se zapovídáte cestou pro mléko? :-)

KiwiiSunny
25.08.2019

Jednoduše geniální. Neil Gaiman mistrně popisuje fantaskní situace, jež tatínek zažívá cestou z nákupu mléka pro své děti na snídani. Při poslechu knihy namluvené samotným autorem obzvláště vyniknou Gaimanovy vypravěčské schopnosti a obdivuhodně květnatá slovní zásoba.

malazluta
13.06.2019

Gaimanův skvělý příběh určený pro menší čtenáře.

broskev28
22.05.2019

Já jsem si to užívala, teď čekám, co na to řekne skoropubertální syn. Kdykoli jdu nyní pro mléko - máme automaty s mléčnou produkcí místního JZD - představuju si, co všechno bych mohla zažít, kdybych měla takovou fantazii jako N.G. . . .
P.S. Náhlá změna pravidel českého pravopisu se datuje vstupem upírů "na scénu"; soudím tedy, že to má být specificky upíří, a tedy negramotné vyjadřování. Bohužel, efekt nevyznívá tak, jak asi původně bylo v plánu, protože překladatel (korektor?) nebyl důsledný. Slova se záměnou i/y by měli používat pouze upíři, takže mimo přímou řeč upírů by měl být jejich zápis správný: mi/my, upýři/upíři, sendvyče/sendviče, čudlýk/čudlík. Jenže to neplatí vždy, takže je to matoucí.