Naštěstí (ne)máme mléko

Představte si úplně obyčejné ráno: vstanete, nasypete si do misky křupinky a chcete si je zalít mlékem. Ale ouha, mléko došlo. Co by hodný tatínek pro své děti neudělal! Jde a koupí mléko. Jenže kde je tak dlouho? V tu chvíli se obyčejné ráno změní ve zcela neobyčejný den. Nejsou to děti, kdo zažívá jedno prapodivnější dobrodružství za druhým. S vesmírnými příšerami, nejobludnějšími obludami, stegosaury a poníky se nesetkávají děti, ale… táta. A co to mléko?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265339/nastesti-ne-mame-mleko-265339.jpg 4.2153
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Fortunately, the Milk, 2013

Kniha Naštěstí (ne)máme mléko

carbici

Skvela, zabavna jednohubka - nabite dejem, plno blaznivych absurdnich napadu.

Janeyx21

A co se stane vám, když se zapovídáte cestou pro mléko? :-)

KiwiiSunny
25.08.2019

Jednoduše geniální. Neil Gaiman mistrně popisuje fantaskní situace, jež tatínek zažívá cestou z nákupu mléka pro své děti na snídani. Při poslechu knihy namluvené samotným autorem obzvláště vyniknou Gaimanovy vypravěčské schopnosti a obdivuhodně květnatá slovní zásoba.

malazluta
13.06.2019

Gaimanův skvělý příběh určený pro menší čtenáře.

broskev28
22.05.2019

Já jsem si to užívala, teď čekám, co na to řekne skoropubertální syn. Kdykoli jdu nyní pro mléko - máme automaty s mléčnou produkcí místního JZD - představuju si, co všechno bych mohla zažít, kdybych měla takovou fantazii jako N.G. . . .
P.S. Náhlá změna pravidel českého pravopisu se datuje vstupem upírů "na scénu"; soudím tedy, že to má být specificky upíří, a tedy negramotné vyjadřování. Bohužel, efekt nevyznívá tak, jak asi původně bylo v plánu, protože překladatel (korektor?) nebyl důsledný. Slova se záměnou i/y by měli používat pouze upíři, takže mimo přímou řeč upírů by měl být jejich zápis správný: mi/my, upýři/upíři, sendvyče/sendviče, čudlýk/čudlík. Jenže to neplatí vždy, takže je to matoucí.

Pitíčko114
20.04.2019

Bláznivý příběh s pěknými obrázky.

š.m.i.k
02.04.2019

Na tohle jsem se těšila už vzhledem ke komentářům a hodnocení a bylo to veliké zklamání. Z mého pohledu je to jeden velký nesmysl/nesouvislá slátanina všeho možného i nemožného a dlouho se mi nic podobného nedostalo do ruky (upřímně doufám, že už ani nedostane). Hvězdičky dávám výhradně za ilustrace.

muchomurka
21.10.2018

Skvěle praštěný příběh, až na ty poníky. Jinak super vypointováno a krásně ilustrováno.

Selekce
Selekce