Mentolka78 Mentolka78 komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Knihu jsem otevřela na základě recenzí. Nebýt nich do knihy bych se nezačetla, jelikož asi prvních 150 stran mě ne až tak zaujalo. Poté kniha nabrala velký spád a nemohla jsem se odtrhnout. Nejvíc mě dostalo mučení, to jsem i obrečela. No a občas mně teda vadil ten překlad, jak tu i někdo psal. Takže 4 * a určitě stojí za to přečíst si, co se dělo ve Francii za 2. sv. v.

15.06.2020 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Krasna kniha, ctiva, napinava. Jedine, co mi trochu vadilo, byl popis okupace na zacatku knihy. Bylo to pro me mene ctive.

29.05.2020 4 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

Po pravdě jsem z této knihy rozčarovaná. Osud dívky byl hrozný, to, co se dělo, muselo být strašné, nelze představit ani se s tím vyrovnat. Samozřejmě i pro rodinu hrůza. Nepředstavitelná.
Za mě ale moc dlouhé, ke konci jsem už přeskakovala a četla jen o Sally. Určitě není kniha špatná, ale, že bych jí dala plné hodnocení, to ne.

11.03.2020 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Nejdříve musím říct, že jsem od autorky četla i lepší knihy.
Začátek byl hodně vleklý, postupně se začalo vše vyvíjet. Líbil se mi popis a život amišské komunity, což je v tomto světě hodně už mimo. Jejich pohled na život, práci, práva...
Vadili mi zase dlouhé soudní pře byly, což se může někomu líbit. Za mě tedy průměr, nic, co bych si znovu přečetla.

21.02.2019

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Knihu jsem si koupila na zaklade recenzi. Ocekavala jsem vic, neni to nic svetoborneho, cte se dobre, jako oddychovka, proc ne. Trochu to pripomina 365 dni.

26.07.2023 3 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Knihu jsem si vzala na víkend, abych si přečetla nějakou lehčí knihu a na mě byla až moc lehká, až taková vlažná. Četla jsem lepší knihy, např. od T. L. Swan. Ty jsou čtivé od začátku do konce. Takže já za sebe moc nedoporučuji Iana...

03.04.2023 3 z 5

Krabička vzpomínek Krabička vzpomínek Kathryn Hughes

Krásná čtivá knížka, opět povedené od autorky. Doporučuji.

15.03.2023 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Pribeh ze zivota. Kniha se mi libila uvahami nad zivotem, zamyslenimi... Ovsem pribeh jako takovy nic moc. Manzel Quinn by musel mit svatozar, Quinn pusobila jako krehka sebestredna kvetinka, co si nevazi skveleho chlapa...

07.05.2022 3 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

První díl mě nadchnul, druhý jsem si přečetla, ale... Nevím, jestli jsem byla víc v očekávání další strhující knihy. Každopádně knížka dobrá, ale úplně urvaná jsem z ní nebyla tak jako z prvního dílu. Nevím, zda si přečtu i třetí a jestli se tím kapitola 2 životů detektivů i nějak posune a uzavře.
U závěru souhlasím se Svabik. Závěr byl bum bác a konec. Rychlý.

08.10.2020 3 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Moc jsem se na tuto knihu těšila, ale úplně mě nenadchla. Byla pěkná, citlivá, smutná, místy i hřejivá, ale zřejmě prostředí cirkusu mě úplně nezaujalo. Každopádně konec jsem vůbec nečekala! Pořád navíc nemohu strávit matku. Říkám si, že to snad ani není možné, aby se někdo takto choval...

23.06.2020 3 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Jednim slovem uzasna kniha! Smutna s dobrym koncem.

14.04.2020 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Úžasně čtivá, napínavá, kdo má rád psychotr., doporučuji :-)

04.04.2020 4 z 5

Žárlivka Žárlivka Lenka Pastorčáková

Úžasně napsaná kniha. Jedním slovem paráda! Čtivé, ze života, napínavé až do konce. Kniha je i poučná. Život žárlivce musí být strašný, ubíjející a nekonečný a těžko kdo s ním zřejmě vydrží :-( Doporučuji.

02.08.2019

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Úžasně napsaná kniha, která mi "vzala" každou volnou chvilku, jak byla napínavá. Přečetla jsem ji během chvilky. A závěr mi doslova vyrazil dech! Určitě si přečtu nějakou další knihu od této autorky.

22.06.2018

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Kniha pěkná, ale za mě zbytečně dlouhá a překlad místy pořád slovně dokola, což to trošku kazilo dojem z knihy. Na druhou stranu čtivá, vtipná a romantiky nejvíc v závěru. Na pohodové letní čtení doporučuji.

10.07.2023 4 z 5

Vinařova žena Vinařova žena Kristin Harmel

U této knihy jsem čekala víc. Kniha byla hezká a začala mě hodně bavit asi od půlky. Určitě doporučuji.

15.03.2023 4 z 5

Jedním slovem průměr. Četla jsem od autorky lepší. Občas mi chybělo vysvětlení, dotažení... Prostě povrchně zpracované. Je to škoda :-(

08.09.2020