Melanka Melanka komentáře u knih

Život je jinde Život je jinde Milan Kundera

Kniha napsaná s ironií a nadhledem. Ke konci jsem se už vlastně těšila, až se toho do sebe zahleděného básníka a jeho matinky zbavím.

02.01.2017 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Jsem ráda, že jsem Jacka Londona po letech znovu objevila. Jako holka jsem četla jeho dobrodružné příběhy a nečekala jsem, že mě tahle kniha tak dostane. Chtěla bych moc uvěřit, že duše je nesmrtelná.

01.11.2015 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Překombinované, nepravděpodobné, nicméně čtivě napsané. Taky si říkáte, kde ten alkoholik a feťák Hole, který nic nejí a kouří jednu za druhou, v sobě bere tolik síly?

27.07.2015 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Právě jsem doposlechla rozhlasovou hru R.U.R. a jsem nadšená. Čapka miluju a vždycky jsem překvapená tím, jak je jeho dílo nadčasové. Nechce se mi věřit, že je tahle hra z roku 1920.

30.12.2014 5 z 5

Skála Skála Peter May

Po přečtení mám strašnou chuť vyrazit do Skotska. Tak zatím aspoň na fotkách. Skvěle vykreslená atmosféra příběhu, čtivě napsané, nedalo se od knihy odtrhnout.

08.05.2014 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Kniha byla čtivá, to ano, ale mám pocit, že mi nic nedala. A vlastně nevím, proč bych se měla tak nesympatickými lidmi zabývat.

27.05.2023 3 z 5

Asi jsem čekala víc, tolik nadšených komentářů! Podle mě kniha nešla do hloubky, postavy byly ploché a nijak mě nezasáhlo jejich jednání. Zhruba první čtvrtina knihy mě bavila moc, jazyk Suděťáků, Benecko a okolí, ale pak to tak nějak vyšumělo a dokonce se v promluvách postav začaly objevovat slova jako "to pravé ořechové". Vlastně nejvíc dojímavé byly autentické fotografie. Kniha neurazí, ale ani nenadchne.

02.03.2023 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Průměrná detektivka plná klišé. Postavy nesympatické a nevěrohodné. Druhou polovinu knihy jsem už jen prolítla, protože nudila. Tuhle autorku příště vynechám.

25.11.2022 2 z 5

Zapomenuté příběhy 3 Zapomenuté příběhy 3 Marian Kechlibar

Další kniha plná zajímavých historických událostí, podaných v kostce s trefnými komentáři. Některé příběhy baví víc, některé méně, ale čtenář si dobře počte, zopakuje si něco z historie a dozví se spoustu nových informací a souvislostí.

"Kdykoliv, když se u nějaké nemoci začne argumentovat morálním selháním pacientů, je to příznak toho, že její skutečné podstatě dosud nerozumíme." Velmi moderní myšlenka.

06.09.2022 4 z 5

Asi jsem čekala více Toyen, její tvorby a duše. Dostala jsem více Devětsilu, surrealistů a souvislostí. A byla jsem vcelku spokojená.

07.04.2022 4 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Některé komentáře moc vtipné, některé slabší. Není to kniha na souvislé čtení, ale autorův humor a sebeironie mě baví.

22.02.2022 4 z 5

M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek Dalibor Vácha

Pro mě byla kniha spíše zklamáním. Osudy Tří mušketýrů by stály za lepší zpracování a vykreslení hrdinů. Nicméně číst a učit se o takových odvážných lidech je potřeba!

23.12.2021 3 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Úžasně vystavěná kniha, která pomalu plyne, a přesto je v ní místo pro překvapení.

14.03.2021 5 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Nevím, jestli už nejsem přesycena, ale tentokrát jsem tak nadšená nebyla. Měla jsem pocit, že se toho moc opakuje, všechny ty šunky v krustičce, kávy s mlékem a croissanty, Ruth s husou a posezení v bistru. Kniha neurazila, nicméně okouzlení vesnicí Three Pines pominulo.

21.01.2021 3 z 5

Výhonek osmilisté růže Výhonek osmilisté růže Auður Ava Ólafsdóttir

Zvláštní kniha. Trochu seversky studená, ale zároveň dojemná a milá. Četla se moc hezky.

19.10.2020 4 z 5

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Nebylo to vyloženě špatné, ale četla jsem mnohem silnější a lépe napsané příběhy na podobné téma.

23.10.2019 3 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Pěkné čtení. Hlavní hrdina, ač pěkný fracek, je sympatický a držíte mu palce. Před očima mi běžel černobílý film, tak působivě byla vykreslena atmosféra předválečného Berlína. Takže si asi taky pustím seriál Babylon Berlin, do kterého se mi dosud nechtělo.

08.09.2019 4 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Pro mě byla tahle kniha velkým zklamáním. Skoro mi to připadalo, jako kdyby autor potřeboval rychle něco napsat, dokud je jeho jméno v kurzu. Byla to slátanina, kterou nezachránily ani popisy přírody a počasí na skotských ostrovech, které May umí. Velmi nepravděpodobný příběh, až mě to chvílemi rozesmálo a v závěru naštvalo.

03.07.2019 2 z 5

Kniha apokryfů Kniha apokryfů Karel Čapek

Moudré a vtipné čtení, jako Čapek vždy!

12.05.2019 5 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Formánek je můj favorit. Každá jeho kniha (a tedy i tato) je velmi osobní, skvěle napsaná, magická, smutná i plná naděje. Radost číst!

25.11.2018 4 z 5