OnlineMelanka

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Už úvodní scéna knihy o putování žen pro sůl mě dostala. Po celou dobu čtení téhle knihy mi stále přicházelo na mysl, jak se tenkrát žilo (či spíše živořilo) v kraji havířů a jak se dnes žije nám. Jestlipak my nejsme rozmazlení a zpovykaní?
Klobouk dolů před autorkou a její prací. Skvěle zasazené příběhy do historických reálií.

28.10.2020

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Úžasné pokračování skvělého prvního dílu. Autorku obdivuji za zasazení příběhů do historického kontextu a naprosto dokonalý jazyk, kterým je dílo napsáno. Kniha si udržuje napětí, je plna emocí, čtenáři se ji nechce odložit. Těším se na třetí díl.

09.08.2021

Velká samotaVelká samotaKristin Hannah

Nadšená jsem byla především z Aljašky. Před pár lety jsem tam strávila dovolenou a v září jsme se tam už potýkali se sněhem a ledem. Krajina, počasí i lidé jsou tam drsní, ale je to tam fakt nádhera. Trochu mě zklamal závěr, za mě by mohl být mnohem pesimističtější, a tím pravděpodobnější. Nicméně přečteno jedním dechem.

10.02.2020

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Skvěle napsaná a velmi čtivá kniha. Prostředí malé nemocnice bavilo, uvěřitelné dialogy a vnitřní pochody hlavního hrdiny také. Nemohla jsem nevzpomenout na Formánka a jeho "smutné muže".

01.01.2021

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Moc krásná kniha, která mě úplně pohltila a nedala se odložit. Líbí se mi autorčin styl psaní, žádnou její knihu jsem ještě nevynechala a nikdy jsem nebyla zklamaná.

18.04.2020

VrányVrányPetra Dvořáková

Přečteno za dvě hodiny, po které jsem měla pocit nespravedlnosti a zmaru. Od příběhu se nedalo odejít a ten konec! Uf...

27.08.2020

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeAnthony Doerr

Nádherná kniha. Vše už bylo řečeno v předchozích komentářích a nemohu než souhlasit. Příběh ve mně bude ještě dlouho doznívat.

14.02.2021

Lustr pro papežeLustr pro papežeJan Tománek

Ze stylu psaní jsem sice nebyla uchvácena, ale síla popsaných zkušeností, kontrast utrpení a nespravedlnosti se zábavou mlčící většiny mě dostala. Vůbec nejsilnější je konec knihy. Stále jsou ty zrůdy mezi námi a nikdy za své odporné činy nebyly potrestány. Proboha, snad už komunisti míří na smetiště dějin.

14.03.2021

Svědectví o životě v KLDRSvědectví o životě v KLDRNina Špitálníková

Naprosto neuvěřitelné. Život u nás za komunistů v sedmdesátkách a osmdesátkách byl jenom čajíček. Člověka mrazí, když si uvědomí, že to vše byly výpovědi těch bohatších, kteří si mohli dovolit uprchnout.

17.08.2021

Ostrov EntryOstrov EntryPeter May

Skvělé čtení. A jako u Skály - zajímavý exteriér, úžasný popis počasí a přírody. Moc mě baví, když se v knize dozvím něco o reáliích a historii, hned mám chuť ta místa navštívit. Kupodivu to může být i v detektivce!

24.05.2016

PočátekPočátekDan Brown

Čtivě napsané, zcela zapomenutelné.

09.09.2018

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Velmi depresivní a bohužel velmi pravděpodobné čtení. Doufejme, že jsou tyhle doby nenávratně pryč. I když... člověk si přečte pár diskuzí na netu a mrazí ho v zádech.

14.07.2021

Myšlenky za volantemMyšlenky za volantemMarek Eben

S panem Ebenem bych moc ráda šla na pivo. Myslím, že bychom si pěkně popovídali a hodně nasmáli. Kniha je skvělá.

25.02.2021

Zapomenuté šatyZapomenuté šatyRiikka Pulkkinen

Silná přemýšlivá kniha plná emocí, které působí jen na vnímavého čtenáře.

10.02.2014

Prostě na mě zapomněliProstě na mě zapomněliJiří Holub

Obdivuju, v jak útlé knížce dokázal autor popsat takový kus dějin. Krásné, strašidelné a smutné čtení.

13.02.2017

Světelný klamSvětelný klamLouise Penny

Pokaždé si setkání s vesničkou Three Pines, jejími obyvateli a inspektorem Gamachem užívám. Ani tentokrát tomu nebylo jinak.

11.06.2018

V šedých tónechV šedých tónechRuta Sepetys

Silná, drsná kniha o tom, že i při největších hrůzách se najdou čestní a odvážní lidé. Vzpomněla jsem si na knihu V plesových střevíčkách sibiřským sněhem - na vězněni na Sibiři vzpomíná žena z Lotyšska.
Nemám ani špetku pochopení pro zastánce komunismu!

20.04.2019

Já, VincentJá, VincentJiří Žák

Nádherný román o mém nejoblíbenějším malíři. Při čtení jsem měla pocit, že jsem s Vincentem, že já jsem Vincent. Smekám před autorem, který se do malíře doslova převtělil.

17.10.2020

Hrdý BudžesHrdý BudžesIrena Dousková

Obdivuji, jak autorka dokázala zcela autenticky popsat bolševickou éru očima dítěte. Strašně smutné a přitom veselé čtení. Ráda se ke knize (i divadelnímu představení) vracím.

26.01.2013

Dějiny světlaDějiny světlaJan Němec

Souhlasím, že ta druhá osoba dala knize šmrnc. Jako bych s Františkem neustále rozmlouvala. Čtivá, chytrá kniha, ve které se setkáte s největším z našich fotografů. Vřele doporučuji. A pak si prohlédnout jeho snímky...

30.04.2014

Pravda o případu Harryho QuebertaPravda o případu Harryho QuebertaJoël Dicker

Kniha se nedá dočíst. Tak plytce a ploše napsaný příběh jsem už dlouho nečetla. Nepravděpodobné dialogy, postavy, jejich jednání. Odkládám a vřele nedoporučuji.

07.02.2015odpad!

SlavíkSlavíkKristin Hannah

Skvělý román z Francie 2. světové války. Napínavý, drsný, čtivý. Člověk si uvědomí, jak se má dnes dobře a řeší samé prkotiny.

15.11.2017

Saturnin se vracíSaturnin se vracíMiroslav Macek

Čekala jsem to horší. Knížka neurazila, ale ani nenadchla. Autor je příliš urputný a při tom jen klouže po povrchu. Pár hlášek pobavilo, ale v doslovu jsem zjistila, že byly opsány z jiného díla. Aspoň že to autor přiznal.

12.12.2017

Bylo nás pětBylo nás pětKarel Poláček

Geniální! K textu se můžu vracet do nekonečna a vždycky se bavím. A taky trnu, když si uvědomím, v jaké době a životní situaci Poláček knihu napsal.

16.05.2018

Černé ovce a beránek božíČerné ovce a beránek božíJoanna Cannon

Vlídná, vtipná a chytrá knížka. Četla se jedním dechem. Skvěle vystavěný příběh o tom, že každý má ve skříni svého kostlivce.

11.11.2018

Ostré předmětyOstré předmětyGillian Flynn

Pěkně depresivní kniha. Všechny postavy z amerického maloměsta, včetně hlavní hrdinky byly něčím úchylné. Přesto se četlo dobře, i když chvílemi se člověk otřásal hnusem.

28.10.2019

Schindlerův seznamSchindlerův seznamThomas Michael Keneally

Opět jsem se díky čtenářské výzvě dostala ke knize, kterou bych asi jinak nečetla. Přece jsem viděla kdysi film. Ale to by byla škoda. Moc mě bavil styl, jakým byla kniha napsána - s jistým nadhledem a lehkostí, rozhodně to ale neubralo nic na síle příběhu.

10.11.2019

SoběstačnýSoběstačnýZuzana Dostálová

Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout. Skvěle napsané, nijak srdceryvné, ale přesto dojemné, někdy i úsměvné čtení. Myslím, že až půjdu nakupovat do Billy, na knížku si vždy vzpomenu :-).

01.01.2021

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Zpočátku jsem si musela zvykat na vyprávění v přítomném čase. Pak jsem v tom ale objevila jakousi naléhavost příběhu, ze kterého jsem nedokázala vystoupit. Silná kniha, která stojí za přečtení.

22.02.2021

ExodusExodusLeon Uris

Velkolepá kniha, která mě poučila o mnoha historických událostech. Paradoxně se ale taky kvůli tomu nečetla snadno. Dívám se teď na stát Izrael a jeho vznik s obdivem a úctou.

02.05.2021