Melanka Melanka komentáře u knih

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Pro mě ztráta času. Neseděl mi jazyk, autor si často protiřečil, postavy mi k srdci nepřirostly. Zbytečné erotické scény. S úlevou knihu odkládám.

02.04.2024 odpad!

Anatomie rodu Anatomie rodu Simon Mawer

Mám ráda autorův styl a jazyk. Bavily mě popsané varianty, jak to tenkrát mohlo být. Nebo to bylo úplně jinak? A souhlasím s "předřečníky" - škoda nedotaženého konce.

18.03.2024 4 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Silná kniha, na kterou nedokážu přestat myslet. Ti, co vzpomínají na staré zlaté časy za komančů, by ji měli přečíst povinně.

19.02.2024 5 z 5

Břehy nejsou na dohled Břehy nejsou na dohled Marek Uhlíř

Lékařů bez hranic a pracovníků Cesty domů si nesmírně vážím, proto jsem sáhla po téhle knížce. Nebyla jsem zklamaná, pohled do myšlení a pocitů autorky byl nejen zajímavý, ale především inspirující.

04.02.2024 4 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Hned po dočtení téhle krásné a zajímavé knížky jsem si pustila film, a ten pro mě byl zklamáním. Představitel Lili sice byl dokonalý, ale jinak to byl jiný příběh. Doporučuji najít si obrazy obou hrdinů, stojí to za to.

18.01.2024 4 z 5

Zapomenuté příběhy 2 Zapomenuté příběhy 2 Marian Kechlibar

Velmi čtivě podaný kus historie. Minulá kniha mě oslovila nějak víc, asi mi lépe sedla témata.

01.01.2024 3 z 5

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Román se četl skvěle. Všem postavám jsem rozuměla, přesto mi na každé z nich něco vadilo (v životě to asi funguje stejně). Na můj vkus v něm bylo příliš sexu, ale to je prostě Irving.

11.11.2023 4 z 5

Irský deník Irský deník Heinrich Böll

Nádhera! Krásně poetické a hravé čtení. Opravdu to připomínalo Čapka. Další zachráněná kniha z vyřazených!

24.10.2023 5 z 5

Čtyři vichry Čtyři vichry Kristin Hannah

Téma bylo velmi zajímavé a díky knize jsem si vyhledala informace a fotky z téhle kruté doby. Román byl ale psán stylem červené knihovny, hodně opakovaných momentů, myšlenek a vět. Některé dialogy vůbec neseděly k situacím, době a postavám.

22.10.2023 3 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Tahle detektivka od Agathy Ch. mě moc nechytla. Už jsem od ní četla napínavější a zábavnější.

12.10.2023 3 z 5

Frida Kahlo a barvy života Frida Kahlo a barvy života Caroline Bernard

Příjemná čtivá kniha. Před očima se odvíjel film.

03.10.2023 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Úžasně napsaná kniha. Ač plná beznaděje a smutku, velmi baví číst.

09.09.2023 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Po dlouhé době jsem se díky čtenářské výzvě rozhodla, že opět zkusím Nesba. A zase jsem zjistila, že to není nic pro mě. Překombinovaná, nepravděpodobná a v závěru nudná detektivka.

03.09.2023 2 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Příliš popisné a zjednodušené, proto mě kniha příliš nevtáhla do děje. Chyběly emoce v příběhu, a tudíž i u čtenáře.

27.08.2023 3 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Velmi působivá atmosféra nevlídného Islandu, především nehostinných farem a chalup. Vyprávění Agnes ukázalo krutý a nespravedlivý život chudiny v 19. století. Tohle vše s popisy mrazivého počasí a drsné přírody autorka použila do napínavého příběhu, ze kterého je čtenáři úzko a teskno.

19.08.2023 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

O řeckých uprchlících v Československu jsem toho věděla pramálo a tahle kniha mě velmi oslovila a poučila. Chvílemi mi připadalo, že se autorka trochu opakuje, ale příběh byl čtivý a bavil.

13.08.2023 4 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Velmi silná a působivá kniha. Nesmí se na to, co se dělo, zapomenout.

06.08.2023 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Další detektivka, která je plná klišé. Číst se to dalo, nicméně další si odpustím.

03.08.2023 3 z 5

Sirény z Titanu Sirény z Titanu Kurt Vonnegut Jr.

To jsem ráda, že mi čtenářská výzva nabídla téma vesmír. Jinak bych se k téhle vtipné a chytré knížce nedostala. Sci-fi není můj oblíbený žánr, ale tahle Vonnegutova šílenost mě hodně bavila.

01.08.2023 4 z 5

Anglická kuchyně slečny Elizy Anglická kuchyně slečny Elizy Annabel Abbs

Krásné čtení provoněné kořením a zaplněné chutěmi nejrůznějších pokrmů. Moc se mi líbila i grafická úprava knihy.

23.07.2023 5 z 5