Melaanie Melaanie komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Příběh, který když si odmyslíme, že byl napsaný už dávno, jako by vykresloval současnost?! Myslím si, že je to hodně nadčasové dílo, které by si měl přečíst každý a zamyslet se nad ním.

03.05.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Nechápu, proč jsem tuhle knihu pořád odkládala. Jako za mě super. Začetla jsem se hned od první stránky. Příběh byl zajímavý, plynul rychle a dobře se četl. Těším se na další příběhy s Robertem.

25.05.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

To byl tak hezký příběh. Kya dívka z bažiny, která se životem protloukala jak nejlépe mohla. Bylo to smutné ale i krásné. Líbil se mi popis bažin a mokřadů, ptáků a všeho kolem.

19.05.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tuto knihu bych doporučila každému. Skvěle se čte a pokud má někdo rád příběh, který se odehrává v delším časovým úseku, tak si přijde na své.
Hezky popsaný příběh dívky a pak i ženy a matky.

20.10.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje druhá kniha od této autorky a musím říct, že její styl psaní se mi líbí.
Tento příběh byl velmi zajímavý a také velmi smutný. Chyba jednoho člověka ovlivnila celou rodinu a to v době komunismu, kdy jak víme nebylo vše jednoduché. Opravdu zajímavé čtení, které mohu doporučit.

22.08.2019 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Hezký příběh o velmi zajímavé ženě. Myslím si, že by mělo vycházet více takových to knih o zajímavých lidech. Její síla byla obdivuhodná a líbilo se mi, že i ve stáří se stále učila novým věcem a chtěla být nějakým způsobem prospěšná.

29.04.2019 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha je psaná pro mě zajímavým style. Ještě jsem takhle psanou knihu nečetla. Samotný příběh, je zajímavý, místy milý a hezký ale ke konci je smutný. Dýchá na vás beznaděj, ale pak přeci jen na vás opět dýchne naděje na lepší zítřky, kdy ta naděje postupně vyprchává. Kniha ale končí myslím si s odkazem na lepší zítřky. Kniha popisuje vztah tři kamarádů, intriky společnosti, naděje ale i jejich ztrátu.

14.11.2020 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Hrozně hezky napsaný příběh. Při čtení jsem knihu ani nechtěla odkládat, jak jsem byl napnuta, jak to vše dopadne. A když jsem se dostala ke konci ......... Nemám slov. Opravdu stojí tato kniha za přečtení.

18.02.2018 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Další skvělá knížka od této autorky. Knížka byla čtivá a svižná. Krátké kapitoly vás nutí k dalšímu čtení, protože chcete vědět,co bude dál. Za mě super oddechovka a do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo to byl.

12.10.2022 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Příběh se mi líbil, bylo to napínavé. Rozuzlení nebylo do posledních stran k odhalení,což mě nutilo číst dál a dál. Zajímavě zasazený příběh do prostředí USA, kde žijí amisove a taky pohled na jejich kulturu, že které pochází hlavní hrdinka. Už se těším i na další díly, až si je přečtu.

12.11.2017 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Ke knize jsem přistupovala s tím, že to bude zajímavé čtení, ale že bude až tak zajímavé. Některé věci a příběhy pro mě dost nepředstavitelné. Absolutně si neumím představit, že bych v něčem podobném musela žít, neumím si přestavit tu kontrolu a nemožnost nikomu věřit. Opravdu silné čtení.

13.04.2022 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Příběh Dana a Stelly byl opravdu dojemný a krásný. Určitě doporučuji přečíst, je to romantika, ale i trochu zklamání nad osudy. V knize se objevují dvě časové roviny a obě do sebe hezky zapadají.

03.05.2021 4 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Kniha vás donutí k zamyšlení nad vaším životem. Vyměnili byste svůj život za život někoho jiného?

22.03.2021 4 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Další skvělý díl od této autorky. Téma šikany bylo opravdu zajímavé a docela i děsivé zvlášť v dnešní internetové době. Myslím si, že šikana je stále trochu opomíjené téma a moc se o něm nemluví, ale mělo by se. V téhle knize je pěkně popsáno, co vše může způsobit a jaké to může mít i následky, jak pro ty co šikanují nebo jsou šikanováni.
Knihu doporučuji a jsem zvědavá na další knihy této autorky.

04.01.2023 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Další skvělá knížka od této autorky. Dříve jsem četla sérii s advokátkou Torou a to bylo taky super čtení.
Těším se až si přečtu další knihy z této série a doufám, že to bude pořád tak zajímavé čtení jako tato kniha.

06.10.2022 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Taková fajn oddechovka. Skvěle se u ní člověku relaxovalo a určitě doporučuji přibalit do tašky na nějakou dovolenou.

22.03.2021 3 z 5

Asi jsem od knížky čekala něco jiného, než co jsem dostala. Čekala jsem, že se dozvím více z práce letušky a všeho kolem. Občas jsem se pousmála nad nějakou příhodou, ale ve směs jsem si říkala, že je to trošku trapas. Bohužel mi tato kniha moc nesedla.

20.10.2020 2 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Každá kniha s touto tématikou skrývá silný příběh, na žádný z těchto příběhů by se nemělo zapomínat. V této knize je vykreslena touha a vůle zachránit svoji rodinu, sebe a lásku. Opravdu se mi příběh líbil a určitě stojí za přečtení.

20.05.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tato kniha je skvělá a odráží docela dobře realitu párů, kteří si procházejí stejným problémem jako mají oni dva. Myslím si, že kdyby spolu více mluvili nebo spíše kdyby Quinn více říkala své pocity a nálady, tak by se ty věci udály třeba jinak, ale toto je těžké soudit a posuzovat, každý to vnímá jinak. Myslím si, že tuto knihu by si měli přečíst všichni, co mají nemístné otázky, které se na toto téma objevují a všichni je říkají, ale neuvědomují si, že tím vlastně dost ubližují.
Opravdu se tato kniha povedla a mohu jen doporučit.

02.01.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velmi zajímavý příběh zase z druhé strany, jak se doba po válce zachovala k nevinným lidem, který s neměli nic společného s Německem a jeho politikou. Ale bohužel taková byla doba a my se z toho můžeme jen poučit a neopakovat chyby.

27.05.2019 5 z 5