Melaanie

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Nechápu, proč jsem tuhle knihu pořád odkládala. Jako za mě super. Začetla jsem se hned od první stránky. Příběh byl zajímavý, plynul rychle a dobře se četl. Těším se na další příběhy s Robertem.

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

To byl tak hezký příběh. Kya dívka z bažiny, která se životem protloukala jak nejlépe mohla. Bylo to smutné ale i krásné. Líbil se mi popis bažin a mokřadů, ptáků a všeho kolem.

Svědectví o životě v KLDRSvědectví o životě v KLDRNina Špitálníková

Ke knize jsem přistupovala s tím, že to bude zajímavé čtení, ale že bude až tak zajímavé. Některé věci a příběhy pro mě dost nepředstavitelné. Absolutně si neumím představit, že bych v něčem podobném musela žít, neumím si přestavit tu kontrolu a nemožnost nikomu věřit. Opravdu silné čtení.

Leonard a Hladový PaulLeonard a Hladový PaulRónán Hession

Fajn oddechovka o obyčejném životě, který svým způsobem žije každý z nás.

S láskou tě nenávidímS láskou tě nenávidímJo Watson

Tohle mě bavilo. Musela jsem si oddechnout po těch thrillerech a tohle nebyl krok vedle. Oddechovka, u které se pobavíte, usmějete a odreagujete.

Sejdeme se v knihkupectvíSejdeme se v knihkupectvíAmy Meyerson

Knížku hodnotím jako fajn příběh. U této knihy jsem si odpočinula a říkala jsem si, že je to vlastně takový milý příběh o lásce a hledání pravdy.

KruhKruhRona Halsall

Pro mě další fajn knížka, příběh ubíhal dobře. Bylo fajn sledovat části před současností a současnost. To mám v knížkách ráda a vůbec mě to neruší. Konec knihy jsem nečekala a vůbec jsem si nemyslela, že by to takhle mohlo skončit. Stojí za přečtení.

TerapieTerapieB. A. Paris (pseudonym)

Tahle kniha mě pohltila od samého začátku a nutila mě pořád číst. Musím říct, že jsem si něco myslela, ale to co se pak stalo na konci, tak tohle jsem si teda nemyslela. Určitě knihu doporučuji, protože je fakt dobrá. Skvělá oddechovka u které vypnete a soustředíte se jen na jednu věc - kdo to udělal?

Každá ráda kamarádaKaždá ráda kamarádaChristina Lauren

Tohle byla fajn oddechovka, co se v podstatě četla sama. Příběh byl vtipný a i když víte, jak to dopadne, tak vás to baví číst. Škoda toho pro mě rychle useknutého konce, ale autorce to odpouštím, protože ráda čtu její knihy na relax.

Naše: Kuchařka, která spojujeNaše: Kuchařka, která spojujeKateřina Kuranova

Kuchařku jsem si koupila, protože se mi líbil koncept a i recepty. ALE autorka sama přiznala, že ve vydání jsou chyby v receptech a píše o tom na svém instagramovém účtu, kde i jednotlivé chyby u receptů sděluji. Zvažuji, že knihu vrátím, nechci kuchařku s chybami.

30.12.2021

Prokletý rokProkletý rokKim Liggett

Proklety rok se četl velmi dobře. Pro mě to byla taková fajn oddechova jednohubka, dej hezky plynul, příběh byl zajímavý. Určitě knihu můžu doporučit,pokud chcete vypnout a nepřemýšlet nad slozitostmi.

27.12.2021

Holky s voctemHolky s voctemKlára Mandausová

Musím souhlasit s Kamolka,že tato kniha je fajn oddechovka.

26.08.2021

Bývali jsme bratřiBývali jsme bratřiRonald H. Balson

Další příběh o hrůzách a útrapách za druhé světové války. Tady se prolíná přítomnost a minulost. Bylo zajímavé číst a dozvídat se o postupu pomalého zapadání mezi "své" lidi.

20.07.2021

Rebelské srdceRebelské srdceVi Keeland

Fajn oddechovka na léto.

20.07.2021

Drzý bastardDrzý bastardVi Keeland

Od první stránky víte, že to dopadne dobře. Přesto je to fajn oddechovka, která při čtení rychle ubíhá.

13.07.2021

Rebelský dědicRebelský dědicVi Keeland

Fajn oddechovka u které nechcete moc přemýšlet, ale jen si užívat děj a kde už dopředu víte, jak to všechno dopadne. Napsaná je hezky a čte se fakt sama.

17.05.2021

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Příběh, který když si odmyslíme, že byl napsaný už dávno, jako by vykresloval současnost?! Myslím si, že je to hodně nadčasové dílo, které by si měl přečíst každý a zamyslet se nad ním.

03.05.2021

Dopisy, které nikdo nečetlDopisy, které nikdo nečetlIona Grey

Příběh Dana a Stelly byl opravdu dojemný a krásný. Určitě doporučuji přečíst, je to romantika, ale i trochu zklamání nad osudy. V knize se objevují dvě časové roviny a obě do sebe hezky zapadají.

03.05.2021

Životní ternoŽivotní ternoFredrik Backman

Kniha vás donutí k zamyšlení nad vaším životem. Vyměnili byste svůj život za život někoho jiného?

22.03.2021

Císařská vyhlídkaCísařská vyhlídkaH. M. Körnerová (pseudonym)

Tento díl uzavírá celou sérii. Je to příjemný román, taková oddechovka - jednohubka. Pokud nehledáte nic náročného ale něco u čeho si chcete odpočinout tak neváhejte.

22.03.2021

Holka ze sekáčeHolka ze sekáčeTereza Kratochvílová

Knížka je fajn. Napsaná je velmi čtivě a od první stránky vás to vtáhne do knihy. Pro mě to bylo oddechovka, ve které jsem se dozvěděla o životě autorky. Téma adopce je určitě hodně zajímavé a umím si představit, že to nebylo jednoduché se se svým životním příběhem podělit i se světem.

Záblesk životaZáblesk životaJodi Picoult

Styl psaní mi nejdříve nevyhovoval, ale jakmile jsem se do knihy začetla, tak mi to už nevadilo a sžila jsem se s tím. Téma, která se zaobírá potraty a právy nenarozených dětí je velmi zajímavé. Myslím si, že každý má právo se rozhodnout, tak jak uzná za vhodné a nejlepší.

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Taková fajn oddechovka. Skvěle se u ní člověku relaxovalo a určitě doporučuji přibalit do tašky na nějakou dovolenou.

ŘetězŘetězAdrian McKinty

Knížka měla dobrý spád, četla se opravdu sama a ty krátké kapitoly? Ty nutí člověk nepřestávat číst. Téma bylo zajímavé a bylo vidět, že pro rodinu jsou lidé ochotní riskovat mnoho.

Má temná VanessaMá temná VanessaKate Elizabeth Russell

Velmi zajímavá, čtivá a dobrá. Psychologie postav dobře zpracovaná. Určitě stojí za přečtení a i k zamyšlení. Co více napsat? Přečti si ji.

22.02.2021

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Kniha je psaná pro mě zajímavým style. Ještě jsem takhle psanou knihu nečetla. Samotný příběh, je zajímavý, místy milý a hezký ale ke konci je smutný. Dýchá na vás beznaděj, ale pak přeci jen na vás opět dýchne naděje na lepší zítřky, kdy ta naděje postupně vyprchává. Kniha ale končí myslím si s odkazem na lepší zítřky. Kniha popisuje vztah tři kamarádů, intriky společnosti, naděje ale i jejich ztrátu.

14.11.2020

PařížankaPařížankaSophie Bardot

Od této knihy jsem měla trošku jiné očekávání a opět jsem dostala trošku něco jiného. Nevím, příběh mi přijde dosti neuvěřitelný a říkám si, že přeci nikdo nemůže mít takovou smůlu, aby se mu stalo tolik divných a absurdních věcí, i když co já vím že?

20.10.2020

Letuška z economy aneb Co na Instagramu neuvidíteLetuška z economy aneb Co na Instagramu neuvidítePetra Jirglová

Asi jsem od knížky čekala něco jiného, než co jsem dostala. Čekala jsem, že se dozvím více z práce letušky a všeho kolem. Občas jsem se pousmála nad nějakou příhodou, ale ve směs jsem si říkala, že je to trošku trapas. Bohužel mi tato kniha moc nesedla.

20.10.2020

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Tuto knihu bych doporučila každému. Skvěle se čte a pokud má někdo rád příběh, který se odehrává v delším časovým úseku, tak si přijde na své.
Hezky popsaný příběh dívky a pak i ženy a matky.

20.10.2020

Poslední dívkaPoslední dívkaR. Sager (pseudonym)

Příběh odehrávající se v knize byl od začátku takový zamotaný. Měla jsem nějaké domněnky, které se mi ale na konci knihy naprosto vyvrátily. Do první půlky knihy jsem si říkala, no dobrý hlavní hrdinka lže, jenže od druhé poloviny se vše začalo ukazovat trošku v jiném světle. Určitě kniha stojí za přečtení, protože to co se odhalí na konci, byste nečekali.

22.07.2020