Melaanie

Vyhnání Gerty SchnirchVyhnání Gerty SchnirchK. Tučková

Velmi zajímavý příběh zase z druhé strany, jak se doba po válce zachovala k nevinným lidem, který s neměli nic společného s Německem a jeho politikou. Ale bohužel taková byla doba a my se z toho můžeme jen poučit a neopakovat chyby.

Pozlacená klecPozlacená klecH. M. Körnerová (pseudonym)

Příjemné oddechové čtení na jeden den. Příběh plynul hezky a bez zbytečných zadrhelu. Dej byl sice tak trochu předvídatelny, ale jak říkám, bylo to oddechové čtení.

Poslední paní ParrishováPoslední paní ParrishováL. Constantine

Tak to tohle byla pecka. Líbilo se mi jak Daphne převezla Amber :-), která si myslela, že udělá terno a bude se mít dobře …………

Doktorka z domu TrubačůDoktorka z domu TrubačůI. Borská

Hezký příběh o velmi zajímavé ženě. Myslím si, že by mělo vycházet více takových to knih o zajímavých lidech. Její síla byla obdivuhodná a líbilo se mi, že i ve stáří se stále učila novým věcem a chtěla být nějakým způsobem prospěšná.

Šílené výčitkyŠílené výčitkyL. Moriarty

Musím říct, že příběh nebyl špatný, ale vůbec mě nebavil. začátek byl moc táhlý a nezáživný ale jelikož jsem chtěla vědět, co se stalo na grilovačce, tak jsem knihu přečetla.

Šlehačková oblakaŠlehačková oblakaT. Salte

Kniha je příjemná oddechovka. Bylo fajn si přečíst, že každý z nás má v životě ty lepší i špatné okamžiky a uvědomit si, že máme být vděční za každý den, který můžeme prožít.

Hříšné tajemstvíHříšné tajemstvíL. M. Adeline

Druhé pokračování bylo také fajn jako oddechovka.

Vítejte v klubuVítejte v klubuH. Kratochvílová

Příběh, který může potkat každou ženu ať ve starším či mladším věku. Pokud se poblázní do jiné ženy, kolikrát nevidí ani neslyší. Líbilo se mi, jak se ke všemu Eva postavila a jak ten její manžel byl nakonec překvapený, že ho ani neprosí, aby zůstal. Jen mě trochu zamrzelo, jak se zachovaly dcery, ale tak už to někdy chodí. Kniha se dobře četla a příběh měl hezký rytmus.

TajnostiTajnostiL. M. Adeline

Po dlouhé době jsem šáhla na knihu, o které jsem již dopředu věděla, že to bude fajn oddechovka. A měla jsem pravdu. U knihy jsem si odpočinula, žádné složité přemýšlení a pobavila jsem se u čtení. Nyní rozečítám druhý díl, u kterého mám stejná očekávání. Jednou za čas se hodí přečíst si něco, co není moc náročné :-)

BěsaBěsaD. Táborská

Zajímavý příběh s lidskými osudy. Četlo se velmi dobře, děj rychle ubíhal a nutilo vás to přemýšlet nad postavami. Kladli jste si otázku - Proč? Proč to tak dopadlo? Proč se Sabina zachovala tak, jak se zachovala? určitě si v budoucnu přečtu i první knihu Malinku, která bude určitě stejně dobrá jako tato.

Nejmenuji se MiriamNejmenuji se MiriamM. Axelsson

Zajímavý příběh vyprávěný z pohledu ženy, která je cikánka, ale musí svou pravou tvář schovávat, jelikož by se jí vedlo špatně, kdyby prozradila, kdo opravdu je.

11.12.2018

Děti s cedulkouDěti s cedulkouZ. K. Slabý

Tato slabá knížečka stojí za přečtení. Příběhy děti zde zmíněné by se neměly zapomenout. Opravdu doporučuji přečíst, je to silná kniha.

23.09.2018

Byla jsem ženou nacistického oficíraByla jsem ženou nacistického oficíraE. H. Beer

Velmi zajímavý příběh, který vypráví příběh dívky, která musela zapřít, kdo je, aby přežila. Příběh je to až neuvěřitelný a hezký i když co je na tomto tématu hezké že? Snad rozumíte jak to myslím. Kniha se četla velmi dobře a rychle.

08.09.2018

Vytoužený milenecVytoužený milenecJ. R. Ward (pseudonym)

Tento díl neměl chybu. Kniha měla spád, četlo se rychle a dobře. Milostná linka byla pěkná.

04.09.2018

PanenkaPanenkaH. Overton

Hodně zajímavý příběh, který sleduje příběh hrdinky po tom, co se jí povedlo utéct od jejího věznitele. V knize sledujeme vyprávění její, které se prolíná s vyprávěním její rodiny a i jejího věznitele. Tato kniha stojí za přečtení, je zde popsáno, jak není jednoduché se s něčím vyrovnat a jak to co se stalo Lily narušilo vše kolem ní.

16.08.2018

Dva krůčky po mokrém pískuDva krůčky po mokrém pískuA. Julliand

Přečteno jedním dechem. Opravdu neskutečná kniha, ze které je cítit síla rodiny, která se nechce vzdát, ale bohužel osud je zákeřný a porazí je v jejich snažení.

PočátekPočátekD. Brown

Kniha byla čtivá a probudila ve mě touhu se opět podívat do Barcelony a vše si tam znovu projít. Podívat se na místa, která se v knize popisují. Příběh mě bavil a měl i spád. Určitě se vrhnu i na předchozí díla autora a doufám, že mě nezklamou.

16.08.2018

Chlapec na vrcholu horyChlapec na vrcholu horyJ. Boyne

Tento příběh byl silný a zajímavý. Je zde vidět, co vše dokázala ideologie jednoho muže. Jak svým jednáním změnil myšlení malého dítěte, které si dříve myslelo, že jeho kamarád není špatný, ale postupem času na něj radši zapomněl a nechtěl s ním nic mít. Myslím si, že na toto bychom neměli zapomínat. Přeci jen se toto může stát/děje i v současnosti.

16.08.2018

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. Paris

Tuto knihu jsem poslouchala jako audioknihu a nelituji toho. Bylo to dost napínavé a vtáhne vás to do děje. Mohu doporučit jako oddechové čtení.

Rudá volavkaRudá volavkaJ. Matthews

Když jsem viděla ukázky na film a pak jsem se dozvěděla, že je to podle knihy, tak jsem neváhala a první jsem si přečetla knihu. Příběh se mi líbil a chystám se na druhý díl. Jsem zvědavá na další dobrodružství Dominiky a Nata.
Film jsem za tím neviděla a doufám, že mě nezklame, protože kniha byla výborná.

CizinecCizinecA. Strobel

Kniha se mi velmi líbila. Příběh vás nutí číst pořád dál, protože musíte vědět, proč si ona na něj nevzpomíná, proč on tvrdí, že je její snoubenec. Příběh měl spád a bylo to akční čtení. Mohu jen doporučit. Konečné rozuzlení je zajímavé.

OdpuštěníOdpuštěníD. Steel

Od této autorky to byla moje první kniha, co jsem přečetla. Téma této knihy mě velmi dostalo. Dlouho jsme nečetla nic tak "hrozneho". Neumím si představit, jak moc to bylo pro hlavní hrdinku těžké. Opravdu silný příběh. Nevím, jestli se k této knize ještě někdy vrátím, protože téma bylo velmi smutné a kruté, ale jsem ráda, že nakonec vše skončilo šťastným koncem.

06.07.2018

Dívka, která se dotkla nebeDívka, která se dotkla nebeL. Di Fulvio

Kniha se mi líbila, byla čtivá a zajímavá. Některé popisné pasáže bych možná trošku zkrátila, ale i přes tuto výhradu hodnotím kladně. Líbil se mi příběh hlavních hrdinů, jak bojovali proti svému osudu, který chtěli změnit.

21.06.2018

Až mi zítra budeš chybětAž mi zítra budeš chybětH. T. Bakkeid

Sice jsem se do knihy začetla hned od začátku, ale nějak mi nesedělo to jak pořád měl hlavní hrdina v hlavě jeho trýznivé myšlenky na dívku. Ve druhé polovině nebo spíše ke konci mne překvapilo, kdo vše nakonec spáchal.

14.06.2018

Blázni z VelepesBlázni z VelepesR. Čechura

Útlá a vtipná knížka, která se četla přímo sama. Jako oddechové čtení doporučuji, dlouho jsem nečetla takové milé pohlazení po duši.

17.04.2018

Hora mezi námiHora mezi námiC. Martin

Hrozně hezky napsaný příběh. Při čtení jsem knihu ani nechtěla odkládat, jak jsem byl napnuta, jak to vše dopadne. A když jsem se dostala ke konci ......... Nemám slov. Opravdu stojí tato kniha za přečtení.

18.02.2018

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeA. Doerr

Konečně jsem se dostala k této knize, nakonec jsem si ji poslechla jako audioknihu a musím říct, že jsem docela zklamaná. Na to jak je ta kniha všude a všemi vychvalovaná, mě tedy moc nesedla.

14.02.2018

Až na konec všech dníAž na konec všech dníJ. Picoult

Další zajímavá kniha od této autorky a musím říct, že ten konec mě celkem překvapil. Své tušení jsem měla, ale nepředpokládala jsem, že by to mohlo takto být. Opět se tu prolínají dvě časové linie a pomalu se nám tímto odkrývají myšlenky hlavních hrdinů. Kniha se mi líbila a mohu doporučit.

05.02.2018

Čas odejítČas odejítJ. Picoult

Když jsem rozčítala tuto knihu, říkala jsem si, že je to nic moc, pořád se tam mluvilo o slonech, ale co jsem četla dál a dál, tak mě kniha pohltila svým příběhem. Vůbec mi nevadilo, že se tam prolínalo vyprávění více postav, po čase si na to zvyknete. Jakmile se začtete do příběhu, musíte číst dál a dál, abyste věděli, jak to dopadne a ten konec? Jako pro mě neuvěřitelný, rozuzlení, které jsem nečekala ani v nejmenším, protože to bylo opravdu dobře naspané, že by Vás to ani nenapadlo, že by to mohlo být úplně jinak, než co celou dobu čtete.

19.01.2018

Černooké ZuzanyČernooké ZuzanyJ. Heaberlin

Hodně zajímavý příběh, který se četl sám. Přeskakování z minulosti do současnosti mi nevadilo, naopak se mi to líbí a nedělá mi problém se v tom orientovat.

28.12.2017

1 2 3 4