medvídě medvídě komentáře u knih

Nejznámější pohádky - učíme se anglicky Nejznámější pohádky - učíme se anglicky Joanna Zarańska

8 zjednodušených pohádek podaných základní angličtinou, která ale není pro úplné začátečníky. Já jsem tuto knihu brala jako rychlé zopakování angličtiny před těžšími knihami, na které se chystám.

16.06.2017 3 z 5

Sice jsem se do knihy musela zpočátku nutit, ale to možná bylo ovlivněno tím, že jsem se musela učit na zkoušky. Jinak je kniha velmi čtivá a humorným způsobem podaná. Dalo by se říci, že se staříkem Alanem prožíváme 2 příběhy - jeho minulé zážitky i současné patálie. Upřímně bych chtěla být v jeho věku také tak vitální (jestli se ho vůbec dožiji :D).
Časem si jistě přečtu další knihu od tohoto spisovatele.

15.06.2017 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Kniha mě chvílemi nebavila a musela jsem se do ní nutit. Dá se číst, ale musí na ni být správná nálada. Asi budu přemýšlet, jestli se pustím do dalších dílů, a když ano, tak s odstupem času. Asi si spíše pustím filmové zpracování.

PS: Pod 60 kg je nadváha?!? Tak to hlavní hrdinka musí být trpaslík, aby něco takového bylo možné.

10.06.2017 3 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Dávám o jednu hvězdičku méně, protože ze začátku jsem se nemohla začíst a do knihy jsem se musela nutit, ale řekla jsem si, že kvůli výzvě ji dočtu a to bylo dobře.
Příběh se rozvinu a tak jsem mohla sledovat minulost i přítomnost příběhu a také to hlavní, co Karou je / byla.
Je to dobře vymyšlený příběh, ve kterém se mi líbily kombinace těl chimér a jak to bylo vše popsáno.
Konec je neuzavřený, tudíž se brzy pustím do pokračování.
Měla bych ale ještě jednu výtku - přeskakování děje - člověk si není hned jistý, ve které časové rovině se nachází.

Takže, pokud máte rádi fantasy, tak se nedejte odradit pomalým začátkem, kniha se rozjede.
A pokud máte stejný vrtoch jako já - přečtu si konec knihy ještě dříve, než se tam dostanu - tady to nedělejte, mě osobně to mírně zmátlo v ději.

18.04.2017 4 z 5

Smečka Smečka James Patterson

Zajímavě vymyšlený a napsaný příběh, který se má i náznaky reality - chování lidí po chvíli klidu a jejich nepoučitelnosti ať už z minulosti dávné nebo nedávné.
Jen se mi chování zvířat špatně představuje v realitě - nechtěla bych ho zažít.

Nemohu porovnávat autorovo psaní s jeho dalšími díly, protože jsem četla od Pattersona pouze Deník a tomu je už nějaký ten rok zpátky.

Občas jsem se do knihy musela mírně nutit - tudíž nedávám 5 hvězdiček, ale jinak ano, proč si to nepřečíst. Jen škoda, že u nás nevydali pokračování, chtěla bych vědět, jestli to má či nemá cenu. Tudíž se mi nabízí jiné srovnání a to seriálové, na které se v nejbližší budoucnosti podívám. Zatím má úspěch.

27.03.2017 4 z 5

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Nemám slov ... škoda, že nejde dát ještě vyšší hodnocení.

Takový příběh jsem skutečně nečekala. První přechody do minulosti jsem mě vždy velmi překvapily, jak jsem se tam s Julií vůbec ocitla. Bylo to nádherné a plné emocí prožívat s ní oba životy.
A ten Geoff se mi hnedka nezdál.

Nevím, co dál napsat, protože to je tak silně a poutavě napsaný příběh, ze kterého se vám nechce odcházet a chtěli byste ho prožít na vlastní kůži.

10.03.2017 5 z 5

Ano, je to červená knihovna, ale autorčino propojení příběhu s úryvky od velkého spisovatele jako byl Shakespear, to se mi velmi líbilo, až jsem dostala chuť si alespoň jedno z jeho děl v brzké době přečíst.
Je to oddychový příběh, který se i přes svou tloušťku velmi rychle čte. Jsem zvědavá, jaké bude pokračovaní a doufám, že to nebude méně dobré (lepší to být ale může!).

05.03.2017 5 z 5

Výkřik do tmy Výkřik do tmy Manuela Martini

Lehká detektivka / thriller
I když je vám už ze začátku jasné, kdo je a není skutečným pachatelem, stále čtete dál a zjišťujete, co se vlastně ve skutečnosti stalo a také proč.
Takové lehké počteníčko.

Výzva - autor ze sousedního státu.

23.02.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Nádherný příběh o jedné psí dušičce a jejím putování mezi několika životy. Autor skvěle popsal zážitky - ať už smutné či veselé, získávání zkušeností, které se vždy následně nějak hodily. S těmi psy nelze neprožívat jejich životy.
Brzy si budu muset ale pořídit další díl (chudák moje peněženka).

PS: Je to další z knih, ke kterým by měli automaticky dávat kapesník.

19.02.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Právě dočteno a já nemám slov. - Kdo nečetl, tak nepochopí.

Silný příběh o naději, lásce a změně pohledu na život a celý svět.
Jen jsem si na začátku občas vzpomněla na film/knihu Nedotknutelní s podobnou tématikou. (Film doporučuji, s knihou jsem neměla tu čest)

V brzké době se vrhám na film a doufám, že se bude alespoň blížit tomu, co jsem zažila díky knize.

09.02.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Wow !!!
Parádní knížka, u které jsem se tolikrát zasmála. (nešlo jinak)
I když jsou tu vědecké pojmy a občasné vysvětlování, jak co funguje - které mi i tak nic neříkalo, k této knize to neodmyslitelně patří a dodává jí to na autentičnosti.
Mohu ji jen doporučit. Jen mi chybí konec - doufám, že se na tu Zemi vážně dostane, s tím, kolik "havárií" se mu za ten dlouhý pobyt událo.
V brzké době hurá na filmové zpracování, u něhož doufám, že ho nezkazili.

05.02.2017 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Nádhera.
Sparks opět nezklamal. I když jsem před lety viděla filmové zpracovaná, které mě uchvátilo a přivedlo na tohoto spisovatele, k této knize jsem se dostala až nyní.
Jedná se sice o krátký, za to srdceryvný příběh o síle lásky, důvěry.

26.01.2017 5 z 5

Ztracený ostrov Ztracený ostrov Paul Kearney

Další skvěle napsaný díl (oficiálně 6. !!!)
Vážně obrovská škoda, že tohle je poslední díl, který u nás vyšel :/
Autorovi se povedlo, že jsem si připadala, jako člen skupiny, který je se všemi členy týmu na ostrově.

18.01.2017 5 z 5

Velké vymírání Velké vymírání Dan Abnett

Paráda!
Okolo knížky jsem dlouho chodila a díky letošní výzvě jsem se k ní konečně dostala. Když jsem to četla, mám pocit, jako kdybych se na to dívala, jak skvěle je to napsané.
Bohužel, jak tu už někteří napsali, jsou přeloženy pouze 2 díly. A na Goodreads je tento díl až 7. !!! Takže tichá závist těm, kteří mají k dalším dílům přístup. A já se vrhám na druhý přeložený.

12.01.2017 5 z 5

Chobotnice z Čertovky Chobotnice z Čertovky Ota Hofman

Znám filmovou verzi a díky časovému nedostatku a nesplnění knižní výzvy jsem si vybrala tuto knihu a myslím, že autor to pojat i čtivě, až na některé zbytečné části (velmi nezáživné) i když k ději asi patří. Byla jsem však i překvapena, že některé informace nesedí s filmovou verzí (např. první vyjadřovaní "placek") a kniha také končí malinko jinak.
Autor se snažil psát z pohledu dvou dětí, řekla bych, že mu to i šlo, až na to, že mi tam chyběly gramatické chyby a tak - Honzík druhá třída, Eva pátá.
Jinak skvělé odpočinkové čtení.

31.12.2016 4 z 5

Mumie Mumie Max Allan Collins

Před nedávnem moje návštěva antikvariátu přinesla ovoce a já jsem zjistila, že podle mého oblíbeného filmu je i kniha!
Kniha je podle scénáře, ale hlavně neobsahuje žádné zbytečně dlouhé popisy krajiny a pod. Čitelně zpracované dílo u kterého si oživíte oblíbené scény oživení mumie nebo zážitky z vězení a mnoho dalšího. Hlavně je zde to, co ve filmu chybí - myšlenky postav.
Jistě se brzy pustím do pokračování.

30.12.2016 5 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Dočteno.
Po této knize jsem i já koukala opravdu dlouho a v duchu doufala, že jednoho dne vyjde i u nás. Dočkala jsem se.
Dopisy jsou opravdu nádherné a plné citů. Nešlo je číst hned za sebou, chtělo to svůj odstup a menší nádech, aby člověk pocítil to pohlazení, co v sobě skrývají.
Ale dávám tomu o jednu hvězdičku méně - básně. Není to má silná stránka a musím říci, že by se podle mě kniha bez nich obešla. Některé jsou sice krásné, ale dopisy jsou mnohem čtivější.

10.12.2016 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Páni. Právě jsem dočetla 4. díl a nějak nemám slov. Kam se poděl příběh mladého začínajícího čaroděje a jeho přátel, o kterém bych řekla, že je učen převážně mladším??
Najednou to má úplně jiný spád. Teď se mi i objevily slzy v očích. Jako kdyby se to vše otočilo, dětským radovánkám a šťastným koncům byl utrum.
Poslední 3 (4) díly jsem moc neviděla, takže netuším, co vše ještě můžu očekávat.

01.12.2016 5 z 5

Tohle je upřímně můj nejoblíbenější díl. I po filmové stránce. Jen škoda, že největší akce se dějí až ke konci knihy a do té doby je to celkem klidný proud ..
A je znát, že ve filmu dost věcí chybí a i těch zásadních. Kniha mi dodává lepší pohled na tento kouzelnický svět a souvislosti, které jsou ve filmu jen naznačeny, ale člověk by si jich ani nijak nevšiml.

10.11.2016 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tak právě dočteno.
Když jsem byla mladší, a zrovna filmové zpracování bylo aktuální, dostala jsem 4-dílný komplet k Vánocům. Knihy mě ale moc nechytly, nemohla jsem se začíst a to z důvodu, že jsem viděla rozdíly oproti filmové verzi, kterou jsem moc dobře znala. Ale teď po letech jsem dospěla do bodu, kdy mi tyto věci na knihách vůbec nevadí a ráda si při čtení vzpomenu na film.
Rowlingová má velmi čtivý styl psaní a při jehož čtení máte pocit, jako kdyby jste příběh sami prožívali. Už se velmi těším na pokračování třech nerozlučných přátel- studentů a jejich přátel a dospělých rádců, kteří je provází každou nesnází či problémem.

14.10.2016 5 z 5