Chobotnice z Čertovky

Chobotnice z Čertovky

Vtipné vyprávění o dvou dětech z Prahy, které si z neznámé hmoty vymodelují dvě malé chobotničky. „Modrej“ a „Zelená“,jak je pojmenovaly, mají zvláštní schopnosti, kterými své dětské stvořitele pobaví, ale často jim i pořádně zkomplikují život. Když lehce stěhují nábytek, tak je to legrace, ale když začnou půlit televize nebo slízávat písmenka při čtení, to už je horší....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32872/chobotnice-z-certovky-32872.jpg 454

Chobotnice z Ćertovky (1987)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Pavelpi

Kniha je docela pěkná,ale seriál je tentokrát o něco lepší.Čas od času si knihu ale přečtu,protože se mi příběh líbí a také protože moje vnučka Zuzanka to chtěla také přečíst.A tak jsem se do toho zase dal a knihu jsem přečetl i s ní a docela to zase po letech šlo.

Modrou a Zelenou, kdo by tyhle legendární chobotničky neznal? Knížka je pěkná, ale s filmy se to nedá srovnat, ty jsou naprostá pecka.

medvídě
31.12.2016

Znám filmovou verzi a díky časovému nedostatku a nesplnění knižní výzvy jsem si vybrala tuto knihu a myslím, že autor to pojat i čtivě, až na některé zbytečné části (velmi nezáživné) i když k ději asi patří. Byla jsem však i překvapena, že některé informace nesedí s filmovou verzí (např. první vyjadřovaní "placek") a kniha také končí malinko jinak.
Autor se snažil psát z pohledu dvou dětí, řekla bych, že mu to i šlo, až na to, že mi tam chyběly gramatické chyby a tak - Honzík druhá třída, Eva pátá.
Jinak skvělé odpočinkové čtení.

Marčullkas
27.01.2014

četla jsem jako dítě a knížka mě moc bavila:) pohodová oddechová knížka

Mikiem
09.02.2012

Nejlepší kniha z dětství:o)

sabanka
03.09.2011