Chobotnice z Čertovky

Vtipné vyprávění o dvou dětech z Prahy, které si z neznámé hmoty vymodelují dvě malé chobotničky. „Modrej“ a „Zelená“,jak je pojmenovaly, mají zvláštní schopnosti, kterými své dětské stvořitele pobaví, ale často jim i pořádně zkomplikují život. Když lehce stěhují nábytek, tak je to legrace, ale když začnou půlit televize nebo slízávat písmenka při čtení, to už je horší....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32872/chobotnice-z-certovky-32872.jpg 3.967
Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Chobotnice z Ćertovky, 1987

Kniha Chobotnice z Čertovky

Venda32
19.02.2021

Stejně jako u Lucie, postrach ulice si myslím, že filmová verze je prostě lepší. Myslím, že především pro mladší děti není knížka moc zajímavá. Díky formě vyprávění se v tom mohou děti trošku ztrácet.

Skeeve
03.11.2020

Knihu jsem tenkrát četl na základní škole kvůli čtenářskému deníku. Dobrodružství dvou notoricky známých "modelínových chobotniček", které netřeba zde přibližovat, či připomínat... Tenkrát jsem hlavně ocenil to "napínavé sci-fi pro děti" v pozadí. :)

Pavelpi
10.08.2018

Kniha je docela pěkná,ale seriál je tentokrát o něco lepší.Čas od času si knihu ale přečtu,protože se mi příběh líbí a také protože moje vnučka Zuzanka to chtěla také přečíst.A tak jsem se do toho zase dal a knihu jsem přečetl i s ní a docela to zase po letech šlo.

04.06.2018

Modrou a Zelenou, kdo by tyhle legendární chobotničky neznal? Knížka je pěkná, ale s filmy se to nedá srovnat, ty jsou naprostá pecka.

medvídě
31.12.2016

Znám filmovou verzi a díky časovému nedostatku a nesplnění knižní výzvy jsem si vybrala tuto knihu a myslím, že autor to pojat i čtivě, až na některé zbytečné části (velmi nezáživné) i když k ději asi patří. Byla jsem však i překvapena, že některé informace nesedí s filmovou verzí (např. první vyjadřovaní "placek") a kniha také končí malinko jinak.
Autor se snažil psát z pohledu dvou dětí, řekla bych, že mu to i šlo, až na to, že mi tam chyběly gramatické chyby a tak - Honzík druhá třída, Eva pátá.
Jinak skvělé odpočinkové čtení.

Marčullkas
27.01.2014

četla jsem jako dítě a knížka mě moc bavila:) pohodová oddechová knížka

Mikiem
09.02.2012

Nejlepší kniha z dětství:o)

sabanka
03.09.2011