Medovnice Medovnice komentáře u knih

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Spokojenost. Kepler je stále ve formě. Napínavé, bez hluchých míst, děj se pěkně svižně žene kupředu.

16.11.2020 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Zklamání. Překombinované, spousta jmen, staré vlastnické a rodinné vztahy, v nichž se vyzná snad jen autorka, závěr ztrácí dech a napětí. A to byly první dva díly docela fajn...

19.08.2020 2 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Svižné, napínavé, geniální vyšetřovatelka se spoustou problémů je sice trochu klišé, ale na čtivosti neubere. Příjemná oddechovka.

08.04.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Parádní jízda, která nedovolí vydechnout. Střídání poměrně krátkých kapitol táhne děj dopředu, příjemně to odsýpá.

28.03.2020 5 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Po přečtení zbyla pachuť. Jako když laciné víno přelejete do láhve od kvalitního šampaňského. Čůčo vždycky zůstane čůčem. Forma a styl výborné, řemeslo ovládá Němec dokonale. Obsah však nestojí za nic. Sebezahleděnost, neschopnost nadhledu, jakkoliv popíraná a maskovaná za postmoderní vypravěčské postupy. Banální milostný příběh rozkouskovaný na nesnesitelných pět set stran a vykrmený zdánlivě neotřelou formou, v níž se střídá různý narativ. Ve výsledku a po oškrabání všech pozlátek (tak okázale a rádoby rafinovaných) zbyde spektakulární nářek ani ne čtyřicátníka, jehož největší bolestí je to, že dostal kopačky. Smutné.

19.02.2020 2 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Tak trochu jako když pejsek a kočička vařili dort. Ode všeho něco a ono to víceméně funguje. Napínavé to je, ale taky hodně přitažené za vlasy. Mám pocit, že autor chtěl honem rychle něco sepsat (že by mu docházely peníze?), vrazil do toho uprchlickou tématiku, protože teď frčí, a pak to rychle vydal. Hvězdičky dávám za čtivost a napětí, věrohodné to není ani trochu a doufám, že v dalších dílech to bude zase starý dobrý Olsen.
Asadovi smutek nesluší.

16.12.2019 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Tak tohle nejsou žádné Děti z Bullerbynu. Pořádně silný, temný příběh ze severu Švédska. Beznaděj kape z každé stránky, v plicích se usazuje mráz. Přečteno za jeden den, nešlo se odtrhnout. Naprosto podmaňující lahůdka z krajiny plné močálů a hustých lesů.

24.11.2019 5 z 5

Hlubina Hlubina Jozef Karika

Věděla jsem to. Věděla jsem, že Karika konec zase po... No, tak tentokrát nejen konec, ale rovnou celou polovinu knížky. Tu druhou. Ta první mě namlsala. Jeden z nejlepších Karikových románů, myslela jsem si. Ne. Závěry nikdy nezvládal. Ten samý ohmataný princip ve všech knihách. Ale protože umí fantasticky budovat atmosféru, odpustila bych mu to. Až do vydání Hlubiny. Protože ta druhá půlka, to je buď recese, výsledek sázky, akutní intoxikace, bláznovství, anebo zoufalství.
Sorry, Jozefe. Příště líp.
Dík.

17.01.2024 odpad!

Les vzpomínek Les vzpomínek Sam Lloyd

Použiju jenom dvě slova: naprostá bomba!

17.02.2021 5 z 5

Komu hlava sejde Komu hlava sejde Jari Järvelä

Polovina docela fajn, klasická vyvražďovačka. Potom přijde vysvětlení - kdo, proč a jak - a všechno jde do kopru. Překombinované, nudné a vlastně hloupé. Škoda, protože se to četlo fakt dobře.

15.07.2020 3 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Napínavé od začátku až do konce. Poměrně krátké kapitoly, které rychle utíkají. Žádná hluchá místa. Rozhodně doporučuju, přečteno za dva dny.

11.12.2019 5 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Spíš psychologický než detektivní román. Detektivní linka je slabá a tak nějak už okoukaná, mnohem zajímavější je propletenec hlavních postav. Lahůdka jsou Billyho "problémy" a způsob, jakým je řeší, uvidíme v dalším díle. Kniha rychle odsýpá a příjemně se čte.

29.11.2019 4 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Tak trochu zklamání. Detektivní linka dobrá, příběh ze 60.let zajímavý, ale pak si nejspíš autorka uvařila moc silný čaj z kouzelných bylinek a totálně podělala závěr. Jakmile se do slibně nakročené atmosférické detektivky pokouší nacpat kouzla a magii, totálně selhává. Škoda promarněné šance.

17.11.2019 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Nemohla jsem přečíst Kříďáka a Jámu taky ne. Fakt jsem se snažila. Táhne se to jako tejden bez peněz, hlavní hrdinové jsou nesympatický, nemá to žádný spád. Přečetla jsem do půlky a pak jsem se na to s úlevou vykašlala.

10.11.2019 1 z 5

Překročit všechny hranice Překročit všechny hranice Annie Ward

Po zdejších komentářích jsem měla velké očekávání. A přišlo stejně velké zklamání. Zdlouhavě a zbytečně probíraná minulost hlavní hrdinky, pro toho, kdo pár podobných knih už četl, přišlo vcelku očekávané a nijak překvapující finále. Hodně nudy, málo napětí a především nesympatické všechny postavy. Za mě slabý průměr. Škoda.

01.11.2019 3 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Ale jo, příjemné počteníčko tak na jedno odpoledne. Žádná divočina, nenáročný, zhruba v polovině začnete tušit, jak to asi mohlo být, ale stejně se zájmem čtete dál.

15.06.2019 4 z 5

Mnoho strak věští vraždu Mnoho strak věští vraždu Anthony Horowitz

Já jsem si to užila. Děj plyne příjemně a pomalu, žádné potoky krve. Samozřejmě Agatha to není, ale tohle je velmi zdařilá reminiscence. Čte se to lehce a je to hezky uklidňující, za pěkných jarních nebo letních podvečerů. Doporučuji.

21.05.2021 5 z 5

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

Paráda, další skvělá psychologická detektivka Cary Hunter. Pomalejší rozjezd, odkrývání tajemství, kapitoly končící v nejnapínavější chvíli. Potřeba číst dál a dál. Doporučuji.

26.04.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Já jsem spokojená. Není to žádná "vysoká" literatura, ale je to dost napínavé a pěkně to odsejpá. Trochu zkušenější čtenář odhadne, kdo nebo co za tím stojí, skoro hned, ale jak říkám, příjemné počteníčko na dva deštivé dny.

15.04.2021 4 z 5

Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

Snažila jsem se. Kate je mi sympatická. Ale nuda mě převálcovala. Utahaný pomalý děj a stále dokola omílané popisy přírody. Jo, Aljaška je asi pěkná. Zima krutá. Jaro nejspíš taky. Ale proč to opakovat pořád dokola? Škoda.

12.02.2021 2 z 5