medialstar medialstar komentáře u knih

Schovka Schovka Jack Ketchum (p)

Tohle je pro mě velké překvapení, libí se mi styl psaní, sedlo mi to. Určitě mě nalákala na další tituly autora.

06.01.2019 4 z 5

Naposledy se ohlédni Naposledy se ohlédni Janelle Brown

Po počátečních rozpacích mě kniha chytla a za dva dny bylo hotovo. A i když se nejedná o klasický thriller, ale spíš o rodinné psychologické dramátko, dokázala autorka udržet mou pozornost po celou dobu, až mi to na 450 stránek přišlo překvapující, protože se víc mluvilo, než že by se děj posouval kupředu. Ke konci jsem se trochu lekla, že finále se stane slabým odvarem, protože předposlední kapitola na mně byla až moc sweet, ale finální epilog mě naopak zase přesvědčil o tom, že se nebudu ostýchat dát 5 hvězd. Protože vás přiměje přemýšlet o sobě a nejbližších. Protože si myslím, že až knihu uvidím zas časem v polici, vybaví se mi, o čem byla, což se mi kolikrát u podobných titulů někdy moc nedaří.

06.01.2019 5 z 5

Deník moderní jogínky Deník moderní jogínky Šárka Vojáčková Konečná

Kdyby snad náhodou chtěl někdo vyrazit směr Indie na kurz lektorky jógy, tak mu kniha jistě poskytne alespoň náznak, co ho čeká. Bavily mě skoky do autorčiny minulosti, citáty a moudré příběhy. Je to směsice osobního příběhu, poznávání Indie a jógy. Autorka umí vyprávět.

12.11.2018 3 z 5

Pod dekou Pod dekou Craig Thompson

Knihu jsem otevřela a zavřela ji až na poslední straně. Příběh ve mně rezonoval, promítly se mi vlastní vzpomínky a pocity, byla jsem v příběhu. A to bych nečekala, že mi k tomu budou stačit jen obrázky, které běžně nevyhlédavám. Té práce, co to muselo dát, už jen to mně fascinuje. Zážitek a plný počet.

28.10.2018 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Žánrová jednohubka, která se držela osvědčeného receptu, kdy nevíte, komu se vlastně dá věřit, ale nepřinesla mi nic navíc. Čtivé, udrží pozornost až do konce, jen občas trochu zmatečné v postavě vypravěče. Dobré, ale opravdu pouze dobré.

28.10.2018 3 z 5

Tvůrci náhody Tvůrci náhody Joav Blum

Nemohla jsem se do příběhu dostat. Trochu nuda a ani mě moc nelákalo vědět co bude dál... Pár dobrých myšlenek to nezachránilo. Je mi líto.

07.10.2018 2 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Zlákána výbornou obálkou a anotací. Zázrak se ovšem nekonal. Přišlo mi to trošku jako když Fitzek s kočičkou pekli dort. Příliš překombinované a napětí pomálu. Škoda veliká.

21.08.2018 2 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Příběh, který měl své silné i slabší chvilky. Občas jsem měla až dojem, že je cílovka teenage čtenář. Nebylo to špatné, ale jsou lepší.

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Ryze letní ženské čtení, kdy klasicky někdo někam odjede za snem, protože doma už být nechce nebo nemůže, tam to nejdřív vypadá k smrti nudně a nemožně, ale když už to málem chcete zabalit, objeví se žhavý objekt zájmu, který tím vším zamíchá a všechno se začíná rýsovat a obyvatelé jsou tak milý a přátelští.. Nemyslím to zle, prostě to krásně jede podle standartního scénáře a splnilo to naprosto moje očekávání čtiva pro letní čas. Nic víc, ale ani nic míň.

Sen letící želvy Sen letící želvy Nora Eckhardtová

Zjevení na české scéně, alespoň podle mně. Nejdřív je to vlastně psychologický román, kde se to různě prolíná a protíná, nerozumí si to a hádá se to a překopává si to život, a hle, náhle je to málem detektivka. Za mně velká spokojenost a těším se na příští kus.

08.08.2018 5 z 5

Hádej, můžeš jednou Hádej, můžeš jednou Kateřina Castañeda

Nic jsem nečekala a dostala jsem povídky, které se dobře čtou, občas se i zasmějete a nemusíte si s nimi zkrátka příliš lámat hlavu. Trošku mě mrzela lehká předvídatelnost pointy, ale čert to vem. Jako knížka do kabelky nebo na dovolenou ideální.

Sobí hora Sobí hora Karin Tidbeck

Severská fantazie, která zřejmě nebude pro každého. Přiznám se, že polovinu jsem vůbec nepobrala, ale i tak jsem z toho stejně měla zážitek. Zpočátku mně přišel na mysl i D. Charms, ale to vážně jen milimetrem. Rozhodně povídky pro všechny, co mají otevřenou mysl.

08.08.2018 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Mám ráda, když věci v příběhu nejsou takové, jako na první pohled vypadají. Střádají se tajné plány a intriky a postupně to všechno do sebe zapadá. Tady mi byla naservírovaná řádná porce, která měla spád, žádná extra vata okolo, pěkně to frčelo a nebýt až takřka polopatického finále, které si mohly dámy autorky odpustit a zakončit to o pár stran dřív, vlastně nemám co vytknout. A i když se nejedná, jak již výše zaznělo, o originální téma, tak mi to vůbec nevadilo, protože takových thrillerů bych si klidně přečetla mnohem víc a těšila se, co nového za sviňárničky se dá ještě vymyslet. :-)

08.08.2018 5 z 5

Zvířecí detektiv Zvířecí detektiv Tom Watkins

Tolik nadšení a zapálení pro věc se hned tak nevidí. Příběh Toma Watkinse vám vlije krev do žil a bude vám připadat, že všechno je v životě možné. Což v jeho případě platí dvojnásob. Popis začátků, kdy stvořil zvířecí pátrací agenturu na koleni a vypracoval se až na vrchol je zábavný, čtivý a potěší každého, kdo má rád zvířata. Neboť nejde jen o samotný příběh, ale především o konkrétní případy pátrání.

11.05.2018 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Namlsaná z Trhliny musím říct, že Strach na mě tolik nezafungoval. Občas to příliš tlačilo na pilu a ty závorky mě taky krapet zlobily. Atmosféru to má, umí vtáhnout, nicméně něco tomu chybělo. Beru to tak, že tady si Karika trošku natrénoval, aby nám pak mohl vpálit dokonalou Trhlinu. :-)

04.05.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Ano, mohla bych příběh pitvat a najít jisté nedokonalosti a občas hloupé chování Grace, ale proč si kazit dojem? Konečně jiná zápletka, než je zvykem, šlape to jak hodinky, ale jak už zaznělo několikrát v komentářích, i já jsem ji vzala do ruky a za dva večery bylo přečteno. Není to známka toho, že to bylo dobré? Dokonce snad hodně dobré?

06.04.2018 5 z 5

Lapači prachu Lapači prachu Lucie Faulerová

Zajímavých českých autorek není mnoho, a proto nevynechám příležitost, pokud nějaká vyjde. A udělala jsem dobře. Rozpitvané rodinné vztahy, silné emoce, momenty. Vazba rodiny jako něco, co prostě jednou máte a nelze to vymazat. Za mě spokojenost, L. Faulerová má šmrnc a šanci stát po boku těch lepších.

01.04.2018 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Až do konce nebudete vědět odkud vítr vane, což je plus. Jinak je to taková thrillerová jednohubka, na kterou asi brzo zapomenete, což ale nevylučuje fakt, že se to prostě četlo dobře. Občas se Quincy chová nemožně, ale když ono se to tak nějak hodí autorovi do krámu. Jinak doufám, že to už bude jedna z posledních dívek v názvu knihy, protože mám dojem, že kdo dnes nemá dívku v titulce, není in.

01.04.2018 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Svižný thriller, který vás nutí číst stále dál. Pouze v polovině jsem měla pocit, že to trošku zrácí, ale posledních 100 stran byla zase jízda. Vše věrohodně vysvětleno a i přes můj letmý pocit lehké překombinovanosti je to jeden z těch lepších příběhů. Jak dlouho mi ovšem zůstane v paměti je věc druhá.

01.04.2018 4 z 5

Dívka jménem Sus Dívka jménem Sus Jonas T. Bengtsson

Odeon bývá vždy příslibem zajímavé knihy. Ovšem pro tentokrát mi kniha nesedla. Sus posedlá pomstou, fet a zase fet, dealování, motá se od ničeho k ničemu, aby stejně vše zas jen končilo touhou po pomstě, která je pro ni jediná možná a správná. Přitom nemám dojem, že by nutně musela žít takhle na houby, když jí to evidentně pálí. Asi už přes ten všechen dým nevidí dál, jak metr před sebe. Příběhy z okraje společnosti mám ráda, četlo se to dobře, styl to má, ale něco tomu chybí.

01.04.2018 3 z 5