MCGinger MCGinger komentáře u knih

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Takový nemastný neslaný díl. Děj i postavy se plácají odnikud nikam. Zatím nejslabší díl série.

14.12.2018 3 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Oproti Křestu ohněm výrazně lepší díl, napínavější, lépe se proplétají dějové a časové linie.

14.12.2018 5 z 5

Simpsonovi: Simpsoráma Simpsonovi: Simpsoráma Bill Morrison

První pokus se Simpsonovými v komiksu a docela zklamání, na seriál nebo film to nemá.

04.11.2018 2 z 5

Alois Nebel: Na trati Alois Nebel: Na trati Jaroslav Rudiš

Už dlouho se rozhoduju, jestli si koupím a přečtu kompletní Nebelovu trilogii a náhodou jsem ve výprodeji narazil na Na trati. A soubor těchto krátkých povídek/stripů doplněných textem mě přesvědčil, že si "velkého" Nebela opatřím. Často jsem se smál nahlas a to se mi u knížek tak často nestává. Jednu hvězdičku si nechávám v zásobě a čekám s ní na trilogii.

29.10.2018 4 z 5

Dallas Dallas Gerard Way

Jednička mě nadchla...no a dvojka to překonala. Fakt, pokud se vám Apokalyptická suita líbila, tak neváhejte.

21.10.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Pro mě první knížka od autorky. Na začátku mě moc nezaujala (pletl jsem si jednotlivé ženy od A, nevěděl jsem, jaká se právě odehrává časová linka), pak jsem se ale zorientoval a konec to napravil, ve výsledku tedy pro mě dobré čtení.

27.09.2018 3 z 5

Černá díra Černá díra Charles Burns

Autorovo Naposled mě absolutně nadchlo, takže jsem s napětím očekával jeho masterpiece. Neříkám, že jsem byl zklamán, ale čekal jsem asi trochu něco jiného. Příběh je zajímavý, časové linky i úhly pohledu se proplétají tak dlouho, až do sebe zapadnou. Ale trochu mi chybělo nějaké vysvětlení či prostě uzavření. (Čteno v originálu, překlad tedy nehodnotím.)

27.09.2018 4 z 5

Aargh! #15 Aargh! #15 Tomáš Prokůpek

Koupil jsem si toto číslo kvůli komiksu Lenky Šimečkové, ten mě nezklamal. Zbytek komiksů různých námětů i kvality.

27.09.2018 4 z 5

The Number 73304-23-4153-6-96-8 The Number 73304-23-4153-6-96-8 Thomas Ott

Během slabé půl hodinky jsem "přečetl" toto dílko. Za tu dobu jsem prožil strhující bezeslovný příběh vyprávěný krásnou kresbou.

18.08.2018 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Dost lidí na tuto knížku (potažmo film) nadává, že se v ní nic neděje...tak ať. Atmosféra poklidného lázeňského městečka je vykreslena výborně, do toho poetické hrátky s jazykem a souboj starých pardálů o nestálé dívčí srdce.

17.08.2018 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Bradburyho jsem četl pro jeho vliv na žánr a uznání od ostatních, ale příliš mě nenadchl. 451 stupňů pro mě bylo výrazně záživnějších než Marťanská kronika, s uceleným příběhem a dobrou nosnou myšlenkou.

17.08.2018 3 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Útržkovité zápisky z kolonizace Marsu. Poměrně složité a nepřehledné ke čtení.

17.08.2018 2 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Rodiče mají krásné staré vydání, ke kterému jsem se několikrát vracel. Paráda.

17.08.2018 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Moje nejoblíbenější kniha série, filmové zpracování mě zklamalo.

17.08.2018 5 z 5

Tolkienův svět Tolkienův svět Gareth Hanrahan

Nepovedená kniha někoho, kdo se chtěl přiživit na díle J. R. R. Tolkiena. Obrázky se většinou nehodí a vypadají jako vybrané z Shutterstocku po zadání hesla "středověk". Koncepce chaotická. Pro děti možná dobrá kniha, ne tak pro někoho, kdo už léta miluje Ardu a její obyvatele.

17.08.2018 odpad!

Eragon Eragon Christopher Paolini

Čteno sice kdysi, ale vůbec mě nezaujalo. Plno klišé a nula inovace.

17.08.2018 1 z 5

Pixy Pixy Max Andersson

"Co to, sakra, bylo?", to byla moje první myšlenka po dočtení tohoto fantaskního, šíleného a zvráceně fascinujícího dílka. Asi budu muset někdy přečíst znovu a třeba přihodit hvězdičku, ale zaujalo mě to, to zas nemůžu popřít. Další -1* za styl kresby, který mi moc neseděl.

16.08.2018 3 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Nebylo to špatné, ale už to nebylo ono. Humor spíše tragikomický, sebeironizující. Příběh uvěřitelný, to ano, ale trochu se už ztrácí chuť ho číst.

15.08.2018 3 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Prostě už klasika co se týče české devadesátkové literatury i divadla.

15.08.2018

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Za mě asi nejlepší díl trilogie. Z naivní Helenky, která přemlouvá Kačenku aby konečně mohla taky do Jisker se stává protirežimní bojovnice, která pořádá provokativní besídky, chodí za školu na Stalina a řeší konflikty s dospělými.

15.08.2018 5 z 5