Pixy

Comics o našem světě a o onom světě a taky o různých pocitech mezi tím. Dozvíte se v něm humornou, inteligentní a nenásilnou formou odpovědi na spousty důležitých otázek, které se vám budou v životě velice hodit. Jak vznikají plastikoví lidé? Jak to chodí v Říši mrtvých? Kam se ztrácejí odstřelené domy? Co mají společného bazuky a cukrátka? Co se skrývá na zakrváceném vrcholku pyramidy IKEA? Proč nemohou peníze pít alkohol? Jak se šňupe budoucnost? Kolik stojí nové tělo? A hlavně: kdo pořád píše na obaly od mléka ty návody, jak správně a dobře žít??...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24802/pixy-KGG-24802.jpg 4.573
Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Mot

Kniha Pixy

vojtech2887
25.08.2018

Geniální, kultovní, "úchylná" krásná a odporná, vtipná a smutná záležitost od Maxe.

MCGinger
16.08.2018

"Co to, sakra, bylo?", to byla moje první myšlenka po dočtení tohoto fantaskního, šíleného a zvráceně fascinujícího dílka. Asi budu muset někdy přečíst znovu a třeba přihodit hvězdičku, ale zaujalo mě to, to zas nemůžu popřít. Další -1* za styl kresby, který mi moc neseděl.

bertrand
08.12.2017

Neuchopitelné, nepopsatelné, a ve srovnání s běžnou komiksovou tvorbou naprosto originální (po nenásleduje B, ale XYZGEDF), tedy snadno zaměnitelné s genialitou. Nevhodné pro poslušné děti, oddané manželky, lampasáky, revizory a technické pracovníky v atomových elektrárnách (mohlo by je to rozrušit).

1Provance
29.10.2015

Pixy je pro mne srdíčková záležitost, pod vynikajícím režijním vedením jsem dělala inspicientku divadla. Když celý příběh zažijete milionkrát při zkouškách, generálce a premieře - zanechá ve vás stopy. Navíc i sám Max Andersson byl nadšený ze zpracování - marionety, maňásci.

Příběh je nadčasový, chvílemi drsný a pro někoho třeba nestravitelný. V době, kdy děti čtou převážně komiksy, někdy až hororové, nemyslím si, že je Pixy zvrhlost. Komu se nelíbí - zkuste dát druhou šanci.

A od Maxe Anderssona mám obrázek s věnováním a moc si ho vážím.

Makrela Liška
23.06.2014

šílená zvrhlost

Kapis
07.01.2014

Pixy je opravdu výborné dílko, které však není pro každého. Jak jsem to otevřel, jak tam leželi na té chodbě, tak jsem doooost čuměl.

jirincz
01.11.2013

Hodně rozporuplné. Spousta zajímavých nápadů a myšlenek - svět mrtvých, čas běží pozpátku atd. - ale málo rozvedené a v podstatě žádný konec. Tak asi průměr, ale někdy zkusím dát další šanci.

spdb
24.10.2013

Mnoho paralel a narážek na společenská témata podané formou která nemá obdoby. Díky za to.

komiksy

Max Andersson