The Number 73304-23-4153-6-96-8

The Number 73304-23-4153-6-96-8 https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26685/bmid_the-number-73304-23-4153-6-96-8-PL4-26685.JPG 5 31 7

Vězeňský dozorce najde při úklidu místnosti, kde byl krátce předtím popraven muž vinný dvěmi vraždami, úzký lístek s číselnou řadou.. Přinesou mu tato čísla štěstí? Příběh, který ke svému vyprávění nepotřebuje slova, provází hutná, temná atmosféra.

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Mot

Norri
16.07.2019 5 z 5

Fantastické, strhující a silně znepokojivé. Doufám, že ty čísla z příběhu rychle zapomenu. Výtvarná stránka je skvělá - depresivní, stejně jako téma knihy, ale skvělá.

MCGinger
18.08.2018 5 z 5

Během slabé půl hodinky jsem "přečetl" toto dílko. Za tu dobu jsem prožil strhující bezeslovný příběh vyprávěný krásnou kresbou.

evickakyticka
11.09.2014 4 z 5

Zajímavé. Myslím, že to byl můj první komiks beze slov, a dopadlo to vcelku dobře. Přečteno, tedy pokud se tomu tak dá říct, za chvilku. Líbil se mi nápad, zpracování, příběh i vtip, ale trochu mi neseděly ty šestky a devítky v ruletě. Pokud narazím i na jiná autorova díla, ráda zase "přečtu".

Dharter
05.03.2014 5 z 5

Já to koupil za 400,-, spíš bych za to dal tak 300,-, vzhledem k pointě. Po přečtení jsem měl jasno, budou to čtyři hvězdičky, ale pak jsem se rozhodl, že za tu tlusťošku a prodejce glocka à la pes, dám plný počet. (: To je skutečně něco dost originálního. A vlastně celkově, je ten komiks dobře nakreslen. _ _ _ A už víte, že autor komiksu, Thomas Ott, vypadá jako můj oblíbený psychiatr - http://dharter.mzf.cz/temp/sos.php ? (:

Kapis
03.03.2014 5 z 5

Takže tu máme další Ottovku, které jsem vskutku dospati nemohl. Kniha je ve stejně kvalitní vazbě jako Cinema a má stejný design, takže v knihovně vypadají vedle sebe naprosto fantastic. Škoda toho Exitu - jaxem mluvil s Ivanem S. tak toho taky litoval, že to nevydali v pořádné vazbě. No marné, co už plakat nad rozlitým bychem. The Number 733304-.... je ucelený příběh, plný rozverného dovádění, radosti a krásného Happy Endu, který chytne za koule nejednu romantickou duši. The Number je sice znepokojivé, temné, nepředvidatelné a jednoduše přenádherné (očima jsem hladil každé okénko-miluju ty škrábanice;-)) ale zatím ho na svém Ottově žebříčku česky vydaného řadím na třetí místo. Že dávám stejně bodů jako Exitu je vazbou. Komu se jen trochu líbí T.Ott tento kousek prostě musí mít!!!

Makrela Liška
16.01.2014 3 z 5

při celkově dramatické atmosféře komiksu mě rušila trochu naivní kresba autora a klišoidní vyřešení příběhu, které se vlastně docela okatě nabízelo už od začátku. Ve světle toho působí téma příběhu i jeho řešení jako kalkul. První polovinu knihy by osvěžila zajímavější práce s formátem i kompozicí jednotlivých snímků, které diváka nefungovali tak jako třeba v Novém světě od Tana, ale trochu utahávali jednotvárností, kterou nabořil až zvrat v ději. Zřejmě to tak mělo působit, nicméně mě osobně to překáželo v tom, abych celou věc brala vážněji a plně si ji vychutnala.

Petrvs
13.10.2012 4 z 5

Strhující a po formální stránce bezchybný grafický román (alias komiks bez bublin s texty). Dá se přečíst/prohlédnout během 15 minut, přesto silný zážitek, byť pro někoho až příliš hutný a depresivní. Těžko více rozebírat; trochu to bylo jako sledovat němý film. Pokud máte rádi noir atmosféru, nelze nedoporučit...

komiksy

Thomas Ott