Mayaotzin Mayaotzin komentáře u knih

Popravčí Popravčí Chris Carter

Bylo to v podstatě v úplně stejném duchu jako díl první.
Líbilo se mi to, ikdyž tedy Garcia a jeho hloupé otázky a všeználek Hunter mi oba chvílemi lezli na nervy :-D Nová šéfka je velmi sympatická, těším se na třetí díl :-)

06.02.2022 5 z 5

Kritik Kritik Peter May

Tohle bylo výborné. Plné zajímavostí o víně, skoro jsem se nemohla odtrhnout. A celá tahle rodinka je mi prostě sympatická. A Straka v kiltu? Tak to byla pecka :-))))

05.02.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Jéjda, to bylo tak strašně přehnané a překombinované.
Jako tradičně předvídatelné, člověk od začátku ví, jak to skončí. Ale teda poslední třetina byla tak mooc, že to bylo už utrpení číst, až mě od koulení bolí oči :-D

Má třetí kniha od Colleen, tak už mám představu, co mne čeká, ale tahle byla jednoznačně nejhorší. Dneska je to za tři s odřenýma ušima, Colleen :-)

30.01.2022 3 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Gabriel Matzneff je prostě neskutečný hovado. Brilantní manipulátor. Tahle knížka je fakt děsný náhled pod pokličku osmdesátých let ve Francii.

A z těch komentářů tady, např. od @Sisssi se mi zvedá kufr.

28.01.2022 3 z 5

Mrtví umí mluvit Mrtví umí mluvit A.K. Turner

Cassie s babičkou mi přirostly k srdci :-) Děj se rozjížděl pomalu, ale rozhodně nebyl nudný. Sbohem paní E.

27.01.2022 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Na předměstí má každý své tajemství, odhalujeme jedno po druhém. Děj cválá svižně až do poslední stránky. Konec je trochu překombinovaný, ale v podstatě dává smysl. Určitě od této autorky ještě něco vyzkouším :-)

12.01.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Tohle bylo tak milé :-) Líbilo se mi, že to bylo zaměřené spíš na tu druhou linku, než na tu předvídatelnou romantickou. Příjemná, pohodová oddechovka ke které si člověk dá horkou čokoládu a basler kirschenbrottorte :-)

09.01.2022 4 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Dexter je prostě nejsympatičtější sériový vrah :-D Seriálové zpracování se mi líbí o malinko víc. Ale pokud máte rádi D&D, tak do toho určitě jděte :-) Mám chuť si teď pustit první sérii :-)

08.01.2022 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Má druhá Caplin (první byla Kodaň) Zase to bylo velmi předvídatelná, ale jinak příjemná oddechovka, určitě si někdy přečtu další.
Zase musím říct, že mám chuť vyrazit na Island, i když to Skotsko by bylo ještě lepší :-)

31.12.2021 3 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Peter to umí i líp, ale i tak to bylo skvělé čtení a určitě se těším na pokračování se Strakou :-)

28.12.2021 4 z 5

Píseň o Viktorce Píseň o Viktorce Jaroslav Seifert

Do hlubin Viktorčiny duše…

28.12.2021 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Začátek se jeví jako příšerná nuda, ale trvá to asi jen 8%. Potom se to začne rozjíždět a od 40% už to člověka vyloženě nepustí. Hooodně dobrý :-)

12.12.2021 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tak tohle bylo fakt wow, člověka to vtáhne a nepustí. Není to tak brutální, jak jsem se původně obávala, ale slabším povahám to spaní narušit může :) Těším se na další díl s Robertem.

12.12.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Linka s R. byla od začátku strašně předvídatelná, v podstatě hned po pár stránkách člověk ví, jak to s R. dopadne (tedy čtenář si myslí, že ví. Ejhle, nebude to tak jednoduché, jak se zdá)...

Nepotrpím si na knižní líčení erotických scén, přišlo mi to tam vyloženě úplně zbytečné. Za to -1*

10.12.2021 3 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Wow, tohle bylo fakt skvělé! Svižně to fičelo od první stránky. Moc se těším na další knihy ze série. Isabella si rozhodně zaslouží pozornost čtenářů. Jděte do toho!

22.11.2021 5 z 5

Neklidné pobřeží Neklidné pobřeží Chris Ould

Líbilo se mi to. Děj postupoval pomalým, klidným tempem, až na 70% se to pořádně rozjelo a svištělo až do zdárného konce. Jsem zvědavá, zda se v dalších dílech dozvíme více z minulosti.

19.11.2021 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Tato kniha nebyla jako dálnice, byla spíše jako klikatá horská cesta, na každé straně pořádná zatáčka, která změnila všechno, co si člověk dosud myslel.

18.11.2021 4 z 5

Havran Havran Edgar Allan Poe

prostě wooow

14.11.2021 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Autorka se snažila psát jako šesťačka, ale bohužel jí to moc nešlo. Ale zneužívání a manipulace ze strany autority tam bylo vykresleno velmi dobře. Nicméně tam bylo i spoustu úplně zbytečných nudných dialogů.

13.11.2021 3 z 5

Amélie a tma Amélie a tma Petra Neomillnerová

Moc milá knížka o Amélii a Markétě :-)

12.11.2021 4 z 5