mataj mataj komentáře u knih

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Další výborná detektivka z pera PL. Gamache musí vyřešit vraždu tajemné Constance - poslední ze známě pětky (paterčat), které znal celý svět ale doopravdy nikdo. A aby toho nebylo málo, celé jeho oddělení Sureté se mu rozpadá, neví komu věřit a co se chystá v pozadí. Ale aby se zachránil, i svoje blízké ale hlavně Beauvoira, musí na to přijít. Spousta lží, pomluv a intrik.
Krásně jsem si početla a byla napjatá až do konce. A podle mě, kdyby touto knihou série skončila, vůbec by to nevadilo. Ale jelikož jsou již další díly k dispozici, bez váhání a s radostí se do nich pustím.

16.08.2021 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Hezká, poklidnější detektivka, ale pro mě vůbec ne nudná. Líbilo se mi postupné odkrývání minulosti a charakteru hlavních podezřelých a jejich propletení s Cormoranem. Těším se na další příběh...

06.10.2020 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Opět velice čtivý, tak akorát napínavý a dostatečně zajímavý příběh s Erikou, která se při vyšetřování vražd dvou mladých žen, dostane sama do ohrožení života.

28.04.2024 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Já jsem se bavila. Tim Prévit je policejní inspektor, kterého nikdo moc nemusí a ani s ním nechce pracovat, takže většinou vyšetřuje případy sám, ale stejně má nejvyšší procento vyřešení. Navíc se vždy nějakým způsobem dostává do nezáviděníhodných situací, z kterých musí vybřednout. Těším se na další díly.

26.04.2024 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Napínavé od začátku do konce, neskutečně čtivé a samozřejmě neuvěřitelně brutální a vynalézavé. To se dá jednoznačně čekat od knih Chrisa Cartera.

17.01.2024 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Lottie řeší případ, kde je obětí víc než dost, a jejich množství pořád roste. Jako obvykle, příčina nynějších událostí vězí v daleké minulosti a objevují se náznaky, že do toho všeho byla zapletená i Lottina rodina. Napínavé čtení a překvapivé rozuzlení, a to nejen případu.

18.02.2023 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Abych pravdu řekla, byla jsem mile překvapena, jak se mi to líbilo. Zajímavý příběh, který se výborně četl a měl tu správnou dávku napětí a strašidelnosti.
Mladá dívka Adrienne zdědí po pratetičce rodinný dům, který stojí na samotě v lese za městem. Postupně zjišťuje co strašné se v tom domě kdysi dávno odehrálo a, jak to tak bývá, pořád tam to zlo někde je a bude se s tím muset poprat i ona sama.

08.01.2023 5 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Nejnovější záhadu, zmizení mladé šlechtičny na hradě Sitno, musí vyřešit Barbarič sám, bez svých společníků Steina a Jaroše. Ale příběhu to neublížilo, je stejně poutavý a dobrodružný.

28.11.2022 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Vtipná, milá, svěží, oddechová četba plná laskavého humoru a životního nadhledu. Sympatické postavy, které mají své kouzlo, jak doktor O'Reilly, tak jeho nový pomocník doktor Laverty ale i ostatní svérázní obyvatelé této zapadlé vesničky v Irsku.

05.05.2021 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

(audiokniha)
Velmi zajímavý příběh o vnitřní síle odsouzeného člověka, která mu umožní přežít i to největší utrpení. Víc se mi líbila část o skutečném životě ve věznici, než "vzpomínky" na minulé životy.

27.02.2021 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Velice čtivý a napínavý thriller. Děj měl spád (jako vždy u této dvojice) a kolikrát jsem byla jako na trní, jak to dopadne. Možná zbytečně moc obětí, ale ani to mi víceméně nevadilo. No a ten otevřený konec??? Už aby byl další díl.

22.07.2020 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Tak u této knihy jsem byla mile překvapena, jak mě to bavilo, a to i navzdory tomu, že s postupujícím příběhem, jsem tak nějak tušila pointu. Skupina přátel, i když jak to později vypadá, ne až tak dobrých, jede na společnou dovolenou do odlehlé oblasti Beskyd. Při snaze rychleji se dostat do cíle, se rozhodnou využít nepoužívanou odbočku v lesích. Krátké kapitoly, vždy z pohledu jednoho z přátel, udržovaly napětí i zvědavost.

02.05.2024 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Jo Nesbø v plné síle zpět. Neuvěřitelně jsem si užila návrat Harryho na scénu. Ten se nechá najmout hlavním podezřelým z vražd dvou mladých žen, aby odhalil skutečného vraha, přičemž má na to jenom deset dní a omezený přístup k důkazům od policie. Jako vždy vynikající, čtivé, napínavé, překvapivé a opět jsem pachatele neodhalila. Těším se snad na další díl.

27.03.2024 5 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

DD rozehraje rovnou dva zajímavé příběhy. Jedním je "klasická" vražda, do které se pustí Burger s Hanzelem a druhým je rozplétání dlouholetého rodinného tajemství, které objeví Krauz a Chosé při snaze pomoct Hanzelovi s jeho synem. Ten se po letech, kdy o něm nikdo nic nevěděl vrací domů, ale jeho chování je velice podezřelé. Jelikož se Hanzel obává, aby se do něčeho špatného nezapletl, kolegové se rozhodnou, že ho budou sledovat. Opět výborně napsané.

03.08.2023 5 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

(Audiokniha)
Napínavé pátraní po nepolapitelném a nebezpečném čínském převozníkovi, kterého nikdo nikdy neviděl a tak se mu říká Duch. Při jeho "skoro-dostižení" dojde k výbuchu na lodi plné čínských utečenců a přežije jenom několik z nich. Začíná honička po jejich nalezení, jelikož se je Duch snaží odstranit. Vypadá to, že geniální Lincoln Rhyme je i s Amélii pořád krok pozadu... Musím říct, že čínské jména mám problém si zapamatovat i v jiných knihách, ale i když mi nekonečné opakování před kapitolami pomohlo se více zorientovat, na druhou stranu, mě to neskutečně otravovalo. Ale jinak nemám, co bych vytkla.

30.07.2023 5 z 5

Ďáblova hora Ďáblova hora Deon Meyer

Zajímavé prostředí Kapského města, kde se odvíjí příběh, který se skládá jako puzzle. Tři dějové linky a tři hlavní postavy - policista, mstitel - zabiják a mladá matka, která se živí jako prostitutka. Každý z nich má své vlastní démony a jejich snaha se jim postavit a vyřešit životní problémy je postupně svede dohromady. Autor ve vyprávění přeskakuje mezi nimi a vytváří poutavý příběh.

29.03.2023 5 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Ve vězení, v cele číslo 17, skončí Kamil Puskailer - docent na VŠ a matematický génius, odsouzený za vraždu své ženy. To, že je s velkou pravděpodobností nevinný je zřejmé od začátku knihy. Po jistém čase se rozhodne napsat svůj příběh, a ten se následně dostane do rukou detektiva Krauze. Zajímavé, napínavé a samozřejmě velmi čtivé.

05.11.2022 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Drsný kapitán Stein, vzdělaný záletnický notář Barbarič a kaprál Jaroš se zkušenostmi ve "vyslýchání" jsou sice vcelku nesourodá trojice, ale dostali za úkol společně odhalit zrádce a objasnit několik vražd. Na této historické detektivce, kde jedno dobrodružství střídá druhé a množství zavražděných i podezřelých přibývá jako hub po dešti, jsem si opravdu smlsla.

14.10.2022 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Povedený thriller plný tajemství, lží, intrik a hodně ambiciózních plánů. Příběh je vyprávěný ze dvou různých pohledů - Amber a Daphne a musím říct, že mě to docela zaujalo. Takže jsem spokojena.

12.01.2022 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Napínavá detektivka plná lží a tajemství. Začátek se trochu táhne ale v druhé půlce knihy nabírá tempo na obrátkách a v závěru několik překvapivých zvratů. Vcelku jsem byla velmi spokojena. Knihy tohoto autora mám ráda ale jeho pořád se opakující hláška "a pak mi to došlo" mě celkem vytáčí.

07.01.2022 4 z 5