masavole masavole komentáře u knih

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Jedna z nejkrásnějších knížek co jsem letos četla. Zamilovala jsem si příběh Henryho a Alexe, kteří mi ukázali, že láska hory přenáší. Alexe jsem si okamžitě zamilovala, stejně jako jeho pohled na svět a pečlivost. Kniha ukazuje to, co za fotkami slavných nevidíme, což je to, jak to mají težké. Všechny postavy jsou skvěle napsané, promyšlené a zábavné. Emaily s úryvky dopisu mě dojímaly. Na konci mi i ukápla slžička štěstí.

14.06.2021 5 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Originální svět, příběh i postavy si mě získaly hned na začátku. Chvíli mi sice trvalo než jsem se zorientovala, ale pak jsem příběh naprosto hltala. Tento příběh je plný intrik, ale taky přátelství a lásky. Zamilovala jsem si hlavně Arsinoe a Billyho. Ze začátku jsem fandila všem královnám stejně, ale ke konci u mě vyhrála Arsinoe. Bylo zajímavé sledovat jaký na vás má dopad to, kde jste byli vychováni. Knížka postupem nabírala obrátky a všichni byli rozhodnuti vyhrát. Závěr knihy mě ohromil a hned jsem musela popadnou druhou knížku, abych se dozvěděla jak to všechno dopadne. Jediné co mi vadilo byl vztah Mirabelly a Josepha, hrozně mi lezli na nervy.

11.06.2021 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Originální fantasy se skvělým příběhem a světem. Kladné body pro postavy a svět, řekla bych, že druhá polovina už se dost táhla, jinka ale super. Děj byl trochu předvídatelný, ale na oddech to bylo super.

08.06.2021 4 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Fantasy s originálním příběm, světem a postavami, ktré jsou realistické a krásně vykreslené. Zamilovala jsem si chemii mezi Kellem a Lilou, příběh jsem naprosto hltala. Světy čtyř Londýnu jsou jedinečné stejně jako jejich magie. Autorka příběh nádherně sepsala a já jakobych stála na ulicích různých Londýnů. Líbilo se mi jak měli hlavní postavy své chyby a nejistoty.

01.06.2021 5 z 5

Legenda Legenda Stephanie Garber

Druhý díl z této serie byl rozhodně lepší než ten první. Dozvídáme se důvody za jednáním Telly v prvním díle a seznamujeme se s novou postavou Jackse, který knížku o dost obohacuje. V této knize dostáva více prostoru Dante a vztah mezi ním a Tellou. Kniha měla skvělou zápletku a na konci se konečně odhaluje identita Legendy. Musím říct, že u první knihy by mě to nikdy nenapadlo, ale tady už to dávalo smysl a celou knihu jsem to tušila. Hrozně mě štve, že nevyšel v češtině i třetí díl, protože mě kniha pohltila a zajímá mě, jak to s hrdiny dopadne.

31.05.2021 5 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

(SPOILER) Knížka měla rozhodně velký potenciál, zamilovala jsem si hlavní postavu Scarlett a jejího společníka Juliana. V knížce příchazeli další a další zvraty a já si utvářela v hlavě další a další teorie. Rozhodně mě zklamal konec kdy se dozvídáme, že všechno byla vlastně hra(i když to nám autorka celou dobu připomínala) a všichni byli jen herci. Tohle zjištění mě rozhodně zklamalo a soucítila jsem se Scarlett, která se cítila podvedená. Mrzelo mě, že Julian nebyl Legenda a za celou knihu se ani nedozvíme kdo to tedy je.

29.05.2021 3 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Skvělá kniha s úžasnými postavami. Tuhle knížku jsem přečetla za jediný den a nemohla jsem se odtrhnout. Zamilovala jsem si hlavní postavu Šeherezádu, která se snaží pomstít svou nejlepší kamarádku. Romance v této knížce je úžasná(we love enemies to lovers:)) a postava Chalida je opravdu jedinečná. Moc sice nerozumím magii v tomto světě, ale snad mi druhý díl všechno osvětlí.

23.05.2021 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Fůha, tahle knížka mě totálně zničila. Myslím, že poslední díl téhle série byl nejsilnější. Postavy jsem si zamilovala a bylo těžké se s nimi rozloučit. Když jsem si myslela, že Jem zemřel brečela jsem jako malá. Jediné co mi v knížce vadilo bylo, že na to Will s Tessou, hned po “Jemově smrti” skočili. Jinak jsem byla hrozně spokojená s tím jak autorka tento milostný trojúhelník rozpletla. Z prologu se budu vzpamatovávat ještě hodně dlouho, nedovede si představit jak mě to dojalo. Rozhodně plný počet bodů a za mě rozhodně lepší než Nástroje smrtelníků.

21.05.2021 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Druhý díl se mi moc líbil, odhaluje nám převážné Willovu minulost (kdo je Cecily, v čem spočívá jeho prokletí). S Willovými problémy mu pomáhá převážně Magnus a jí si tohle duo strašně moc oblíbila. Celý první díl a začátek druhého jsem fandila Willovy, ale čím více kniha postupovala, tím více jsem chtěla, aby Tessa skončila s Jemem. V tomto díle uvnitř Institutu odhalujeme dalšího zrádce, a to se Společenství opravdu nelíbí, naštěstí všechno dobře dopadne a Institut zůstává v rukou našich hrdinů. V tomto díle se také vice objevují Gideon a Gabriel, kteří začínají trénovat Sophii s Tessou. Jsem ráda, jak tento díl skončil a jdu rovnou na další.

20.05.2021 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Tato kniha se mi opravdu moc líbila, hlavní hrdinku Tessu jsem si zamilovala, stejně jako všechny další postavy. Četla jsem Nástroje smrti, tudíž jsem věděla, že na konci nastane nějaké velké odhalení a proběhne nějaká zrada. Na každou postavu jsem se dívala skepticky a od začátku jsem věděla kdo je doopravdy magistr. Zrada Natea mě moc nepřekvapila, ale neočekávala jsem ji. Will mě celou knížku rozesmíval a já si zamilovala jeho kousavou povahu. Byla jsem nadšená když jsem viděla znamá jmena, nejvic mě ale překvapil Magnus a Kostelník.

19.05.2021

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Tahle kniha mě velmi příjemně překvapila. Svět byl krásně napsaný a moc se mi líbí jak autorka v knize pojmula magii. Hlavní postavu Lou sem si zamilovala a smála jsem se nad jejíma hláškama. Knížka se vlastně četla sama. Moc se mi líbilo, jak se navzájem Lou a Reid ovlivnovala a pomalu se do sebe zamilovali. Jediné co můžu vytknout je to, že sem se často ztrácela, jak už ve jménech tak v časové linii. Jinak moc doporučuji.

11.05.2021 4 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Poslední díl byl skvělým zakončením serie, ale rozhodně by mohl být kratčí. V tomto díle mě skoro vůbec nezaujala dějová linka Adriana a jeho částmi sjem se musela prokousávat. Děj mě ale dokonale zaskočil, několikrát už jsem věřila, že Novu odhalí, ale nakonec to dopadlo dobře. Závěrečná bitva byla skvěle napsaná a překvapení v poslední kapitole bylo opravdu nečekané.

07.05.2021 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Skvělá kniha se zajímavým příběhem, který je opravdu ojedinělý. Hlavní postavu Novu jsem si okamžitě zamilovala, její příběh je opravdu silný a chápu její nechut k renegátům. Postavy jsou tady krásně napsané a jedinečné. Trosku me mrzí predvídatelné romance, ale alespon je to pořádně komplikované. Na konci knihy mě autorka naprosto překvapila a já jsem mohla jen hleded s oteverenou pusou. Určitě moc doporučuji

04.05.2021 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Fantasy, která vás umí doopravdy překvapit. Knížka je plná akce a nečekaných zvratů. Pořád mi v hlavě z ní citát z Rudé královny: „Každý může zradit“, který se v této serii opravdu uplatnuje. Zamilovala jsem si všechny hlavní hrdiny a knižní svět, který je opravdu pestrý. Styl autorky mi naprosto vyhovoval a knížka se mi sama četla.

30.04.2021 5 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Kniha se mi moc líbila, bála jsem se, že zapadne do kolejí každé dystopiancké fantasy, ale naštěstí se to nestalo. V tomto díle jsem si zamilovala postavu Warnera a jeho příběh. Knížka odhalovala mnoho překvapení a u konce jsem se nemohla odtrhnou. Rozhodně lepší než 1. díl.

22.04.2021 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Dílem jsem se prokousávala docela dlouho, některé dějové linky mi přišly zbytečné a zdlouhavé. Jinak byla, ale knížka dobrá.

16.04.2021 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Kniha se stejně jako předchozí dva díly četla sama. V knize se objevuje stále více postav a každá řeší vlastní problémy. K naší skupince se snaží připojit heckerka Cress, o které víme z předchozích dílů. V knizemi mi strašne vadila až přehnaná naivita Cress, i když chápu proč tomu tak je. Bylo mi líto, že jsme neviděli více Vlka a Scarlet, doufám že mi to další díl vynahradí.

06.04.2021 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Druhá knížka se mi líbila, ještě více než první. Podle recenzí jsem si postavu Vlka představovala spíše jako Thorneho, ale opak je pravdou. Scarlet je strašná frajerka a její příběh jsem si moc užila. Taky se ale vracíme k Cinder a novému spojenci Thornemu, kterého jsem si ihned zamilovala. V knížce je více akce a odhalujeme tajemství Cindeřiny minulosti.

06.04.2021 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Knihu jsem přečetla strašně rychle, ihned jsem si zamilovala Cinder a především Iko. Kniha postupně odhaluje další a další tajemství. Líbí se mi, jak všechny knihy ze serie na sebe krásně navazují. Máme zde nenápadné zmínky o postavách v dalším dílu a to se i strašne líbí.

06.04.2021 5 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

(SPOILER) Skoro po celou dobu knihy jsem vůbec nevěděla čemu mám věřit. Na konci jsem zjistila, že skoro celý děj byk vlastně iluze, což mě celkem sklamalo. V postavách se mi moc dobře orientovalo, takže tady dávám velké plus. Kniha nebyla vůbec špatná, ale znovu bych si jí nepřečetla.

06.04.2021 3 z 5