maryska09 maryska09 komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Výborně napsaná kniha, propracovaná do detailu. Hodně připomíná Marťana, ale víc baví a znovu se čte jedním dechem. Doručuju i pro nemilovníky sci-fi.

24.10.2022 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tahle kniha je prostě skvělá. Čtená po několikáté a pořád baví. Je zábavná, milá, čte se jedním dechem a Marka Watneyho nejde nemilovat. Čtenář pro něj dýchá a i když ví, jak to dopadne, stejně je napnutý jak kšandy. Doručuju všem

28.10.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová je skvělá spisovatelka a její knihy patří mezi nejlepší současnou tvorbu. Les v domě není výjimkou, kniha je dobře napsaná a má spád. Její děj je ale strašlivý, nestává se mi, že by se mi chtělo z knihy zvracet, každá další stránka odhaluje čím dál hlubší temnotu a marast, ze kterého nejde vystoupit. Nejde o lehké čtení, slabším a citlivějším čtenářům důsledně nedoporučuji

02.08.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Nezapomenutelná kniha jak svým příběhem tak i stylem vypravování. Zcela v ní chybí přímá řeč, ale i přesto (nebo možná díky tomu) je kniha svižná, čtivá a je těžké se od ní odtrhnout. Ačkoli Zuzana vyrůstá jako skleníková květina, jedná se o velmi silnou postavu a každý jí musí držet palce. Doporučuji

30.06.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Další bravurně napsaná kniha paní Dvořákové. Přečtená za jedno odpoledne, ale nezapomenutelná. Její jazyk je rychlý, děj se ohromně odsýpá a čtenář se nedokáže odtrhnout. Zároveň na knihu budu dlouho vzpomínat a jen tak nezapadne. Doporučuju i přes neradostný obsah.

03.11.2022 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Skvěle napsaná kniha, která upoutá od první stránky až do konce. Vřele doporučuju všem, kteří jsou přesycení současnou rychlou literaturou, kdy každá druhá kniha dostane nálepku bestseller, často bez ohledu na kvalitu

10.01.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvělá kniha paní Mornštajnové plná příběhů, zvratů a setkání. Její knihy jsou takové, plné života a přitom poučné. Díky za ně

08.04.2024

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Další skvělá detektivka oblíbené autorky. Ačkoli je skutečně obsáhlá, je čtivá, má spád a konec překvapí. Občas jsem se ztrácela ve jménech, ale naštěstí tam vždy byla nápověda a připomenutí. Autorka umí psát a moc se těším na pokračování.

13.09.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Velmi dobře napsaná kniha o zapomenutém místě i čase. Příroda pohladí po duši a příběh zaujme. Doporučuji

12.05.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Co by kdyby... Paní Mornštajnová je skvělá spisovatelka a z tématu co by se stalo, kdyby sametová revoluce neproběhla, vytvořila úžasnou, mrazivou knihu, která zanechá velkou stopu. Nikdo neví, co se mohlo stát, toto je jen jeden z možných scénářů, ale ta možnost tu je a člověku z toho není lehko. Díky za knihu

16.05.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tohle je už prostě klasika, kterou si jednou za čas znovu pro radost přečtu, ačkoliv jsem víc než jen dospělá. Díky za ní

14.05.2021

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Výborně napsaná kniha o strašné etapě lidských dějin. Dilema všech lidí, kteří se museli rozhodnout, zda si chránit vlastní kůži nebo pomoct vyššímu cíli muselo být šílené. Stejně jako zoufalství a nátlak všech kolem. Je potřeba tuto minulost znát, aby se už nikdy neopakovala.

20.04.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc povedená kniha o obyčejně neobyčejném životu. Hlavní hrdinku nejde nemilovat, to jak se potýká se životem, manželstvím, dětmi i mužem je velmi inspirující. Čtenář si uvědomí nicotnost vlastních starostí. Doporučuji

11.12.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Výborně napsaná kniha o velmi nelehké době, kdy museli lidé velmi tvrdě pracovat, aby vůbec dokázali přežít. Ačkoliv kniha často popisuje velmi tvrdou realitu, je stále prostoupená laskavostí, láskou a nadějí, že život je krásný. Velmi doporučuji

22.11.2020 5 z 5

Příliš útlé knihy většinou skončí dřív, než se stihnou rozjet, o této to neplatí. Každá stránka je plná krásných, smutných myšlenek a i když se dá kniha přečíst za chvilku, je lepší, trochu si jí šetřit a užívat. Stojí to za to.

05.09.2020 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Sova ma dobry namet, se kterym by se dalo velmi dobre pracovat, ale knizku jsem docetla s velkym sebezaprenim. Uz prvni knihu (V lese visi andel) jsem mela problem docist ale zde to gradovalo. Autor ze ctenare dela blbce, ktery po par strankach zapomene dej predchozi kapitoly, tak jej radeji znovu popise, vysetrovatelka se svym sklonem k alkoholizmu a sebevrazdam by v realnem svete nedostala praci ani v supermarketu a to co ocividne bije do oci (sovi peri, kde se asi vzalo?) se zacne resit az pred koncem pribehu, aby se ukazalo, ze se tim cely pripad razem objasni. Vetsina dialogu se odehrava ve stylu "Co?" "Coze?" a kdyz dej zacne uz opravdu nudit, tak nam autor popise nejake to zneuziti ditete, aby nas opet zaujmul. Sladky zaver a priprava na dalsi pokracovani je uz jen takova tresnicka na fuj dortu.

06.01.2017 1 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Paní Klevisová patří mezi naše nejlepší současné autorky, její detektivky jsou poutavé, mají krásné prostředí a rychlý spád, kdy člověk do konce netuší, jak se to zvrtne. Doporučuji

27.02.2024 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Skvěle napsaná detektivka plná zvratů, kde čtenář dlouho netuší, kdo za tím vším stojí. Autorka dobře píše a můžem se těšit na další knihy.

11.12.2023 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Další skvělé pokračování série. Pokud jí čtěte od začátku, nemůže vás překvapit množství detailních popisů, nesmrtelnost Jurka ani superhrdinství Joony Linny. Ale právě kvůli tomu se tyto knihy tak skvěle čtou, jsou napínavé a těším se na další. Doporučuji

06.08.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Nejlepší knížka co jsem za dlouhou dobu četla. Vtipná, smutná, zmatená, úžasná atd. Prostě si jí přečtěte, stojí to za to.

31.08.2020 5 z 5