Martule44 Martule44 komentáře u knih

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Občas, když se nenacházíte ve své komfortní zóně, ale máte i tak chuť sáhnout po něčem, co vám zlepší náladu, je potřeba vytáhnout nenáročnou četbu, která prostě jen příjemně plyne ke šťastnému závěru...
A přesně tak to bylo s Alexem a Lištičkou, kteří přes různá nedorozumění, nakonec našli jeden druhého :-)

26.04.2024 4 z 5

Pouť k branám Orientu Pouť k branám Orientu Nicolette Havlová

Obdiv každému, kdo se vydá na jakoukoliv cestu!
A přestože já se raději toulám spíš po vzhůru stoupajících horách, cesty po kterých vyrazila Nicol jsem si nenechala ujít. Užívala jsem si hlavně její toulání po rumunských horách, které jsem s báglem na zádech sama prošla a tak ji na dálku skládám poklonu za její odvahu podstoupit tak dalekou cestu!

26.04.2024 3 z 5

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Jenn Bennett

Nečekala jsem,že mě tolik chytne kniha pro mladé, ale Jenn Bennett si tak bravurně hraje se slovy, že to bylo vskutku požitkářské čtení! Svými slovními hříčkami mnohdy dokáže vyjádřit víc, než dnešní "mobilní" mládež a její otevřenost v této knize byla jistým poučením i pro mne... dám si ještě jeden kousek :-)

"Malý strom - velký stín"

25.04.2024 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Robert Bryndza

Sérii s Erikou mám ráda, ale tenhle díl mi nějak pokulhával. A to o mrtvoly nebyla jaksi nouze!
Možná jsem jen měla velká očekávání a to hlavní "wau" mi uteklo.
Ale RB je RB, jeho knihu bych si utéct nenechala!

24.04.2024 3 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Co se Tomáše Volfa týče, mám prozatím dočteno. Doufám,že autor přijde brzy s pokračováním, protože tahle jeho detektivní série si to zaslouží!

24.04.2024 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Dnes jsem musela nedobrovolně odpočívat s panem paralenem a kapesníky v ruce, tak jsem sáhla po další knize pana Březiny. Zraje on a zraje i Tomáš Volf ve své kariéře.
Tentokrát se pátrání trochu zamotá, ale díky tomu se opět jeho cesty protnout s Evou Černou, která se též snaží vyřešit záhadu.
Napínavé čtení!

21.04.2024 5 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Jakýkoliv příběh vsazený do této doby mě bude svým způsobem fascinovat. A přestože určité pasáže a dějové linky působily zdlouhavě, knihu jsem si užila včetně závěrečného rozuzlení...

20.04.2024 3 z 5

Dlouhý let domů Dlouhý let domů Alan Hlad

Jak zmínil autor na konci této knihy...."nádherná práce!"
Dojemný a opravdu čtivý příběh, připomínající utrpení druhé světové války. A přestože si osud zahrál se Susan i Olliem, je krásné, že jim autor v závěru dal šanci...

19.04.2024 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Tedy ten Tomáš Volf to nemá vůbec jednoduché. Ale musím uznat, že má rozhodně trpělivost a pátrání do něhož se pouští je nerozluštitelné do poslední chvíle.
Pan Březina u mě získává palec nahoru:-)

18.04.2024 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Knihy pana Březiny se čtou velice dobře, rychle ubíhají.
Kariéra Tomáše Volfa však v tomto díle strmě klesá, tak se musím začíst i do dalšího dílu, abych zjistila, jestli se z něho vyklube dobrý detektiv :-)

17.04.2024 3 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Panu Březinovi dlužím už dlouho přečtení jeho knih, které mám uložené na čekací listině, tak jsem konečně po jedné z nich sáhla.
Netradiční pojetí příběhu mi sedlo stejně jako Tomáš Volf, ale protože se tu o něm píše jen zvolna, sáhnu po další knize,ať ho blíže poznám :-)

16.04.2024 4 z 5

Dáma a tučňáci Dáma a tučňáci Hazel Prior

Čtení této knihy bylo velice zábavné, byť se mezi řádky vzpomnělo i na nelehké chvíle, které provázeli život svérázné Veronicy. Bavilo mě číst o svéhlavé, staré dámě, která svou cestou za tučňáky obrátila život vzhůru nohama lidem kolem sebe a doslova se mi před očima odehrávalo několik úsměvných, barvitě vylíčených scén,... jako bych tam byla s nimi :-)
Veronica byla jakýmsi životabudičem a odvaha, podniknout dalekou cestu v jejím věku, obdivuhodná!
Báječné čtení...

16.04.2024 5 z 5

Biograf láska Biograf láska Uljana Donátová

Život je jako film a je jenom na nás, jak si ho užijeme!
Asi tak nějak jsem vnímala tento odpočinkový příběh, vystřižený jak ze života...

14.04.2024 3 z 5

Léčebna Léčebna Helen Fields

Výborné čtení!
Příběh je vsazen do prostředí, ze kterého naskakuje husí kůže a pohlcuje vaši mysl i duši. Zažít bych to nechtěla.
Zhltnuto jedním dechem!

12.04.2024 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Knihy této autorky mám ráda, protože jsou pozitivní a se šťastným koncem.
A to tak nějak v těch pracovních a občas pošmourných dnech pohladí po duši.
Víc od nich neočekávám a tak je to příjemné čtení. :-)

09.04.2024 3 z 5

Proměna Proměna David Věrný

Tahle kniha mi dlouho ležela na nočním stolku a já nebyla schopná dojít k závěru. A nebylo to tím,že by si to kniha zasloužila, naopak bylo to skvělé čtení, ale já jsem ji prostě ošidila svou leností listovat stránkami a díky únavě, která mě po pár řádcích vždy přemohla, ...za což se autorovi omlouvám. Bylo to povedené a závěr též.
I když pro Petra to musel být očistec po všech stránkách.....

05.04.2024 4 z 5

Hodinář z Dachau Hodinář z Dachau Carly Schabowski

Díky všem těmto příběhům budou stále udržovány vzpomínky na tuto nelehkou, těžkou a smutnou dobu. Protože tato doba by neměla být zapomenuta!
Díky autorce, která ve svých řádcích vzpomněla na "Ty" , které tato zlá doba poznamenala, protože oni si to i po všech těch letech zaslouží!

05.04.2024 5 z 5

Hra na kočku a myš Hra na kočku a myš Michele Campbell

Výborná kniha, kterou jsem vzala jedním tahem!
Neotřelé téma, které zamotá hlavu, ale nakonec vše uvede na pravou míru...ovšem dostat se do takové šlamastiky a pak hledat cestu ven, to bych skutečně nechtěla.
Autorka si s tím však poradila a tak můžu doporučit!

03.04.2024 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Sled událostí v tomto příběhu vypráví hned o několika postavách a vývoj celého děje se mi moc líbil, žádná nuda! Hlavně se dobře četl! S každou novou odhalenou skutečností jsem nakonec došla k závěru a za mě prostě dobrý :-)

03.04.2024 5 z 5

Dvakrát do stejného rybníka Dvakrát do stejného rybníka Klára Czastková

Bláznivá, dámská jízda za vzpomínkami!
Nasmála jsem se, početla si, cestovala spolu s Klaudií, Helčou i Zdenou. Tři kamarádky poznamenané životem se ke mě přidaly po mém včerejším 18km výšlapu a dovedly mě k vlastním vzpomínkám, které provázejí můj život!
Díky, bylo to skvělé! :-)

"Stojí na nádraží, tři léty trochu povadlé sedmikrásky, letní narozeninová kytice pevně svázaná Zdeninýma rukama."

"Dny se sypou jako korálky z přetržené šňůrky. Čas – to bláznivé spřežení letí a kočí marně křičí: Stůj! "

31.03.2024 5 z 5