Martule44 Martule44 komentáře u knih

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Další pokračování s Lottie přináší ještě zamotanėjší osobní i pracovní prostor, nějaké ty nedořešené věci z minulosti i nový případ, který je zapeklitý, až zapeklitější. Ale ať se Lottie snaží být sebeprotivnější, mě se ty její detektivní příběhy líbí! :-)
Těším se na další !

26.11.2023 4 z 5

Venkov Venkov Michaela Labáková

Román podobného ražení jsem četla poprvé, takže mi chvíli trvalo, než jsem se smířila s věcmi, jakože venkovanka neví, co je to radiátor :-)
Ale jak přibývaly řádky a já se čím dál hlouběji dostávala do děje, pochopila jsem, že Becky i Matt se mi dostávají pod kůži a jejich příběh mě pohlcuje víc a víc!
Krásná obálka doplnila romantický příběh o zakázané lásce a závěr ... byl jednoznačně působivý!

22.11.2023 5 z 5

Až ke křížku Až ke křížku Klára Teršová

Vyprávění ze života, v tomto případě velmi citlivá otevřenost staré ženy, která jakýmsi způsobem rekapituluje svůj život. A přiznávám, že jsem se mnohdy v těch myšlenkách nacházela a uvědomovala si své vlastní přešlapy...jsme ženy, manželky, milenky, ale především matky a život nás učí!
Velice působivá kniha a autorce tímto děkuji za emotivní čtení!

20.11.2023 5 z 5

Nohavica a (jeho) naše malá válka Nohavica a (jeho) naše malá válka Přemysl Houda

Jestli jste čekali,že si po přečtení této knihy ujasníte , kdo je vlastně Jarek Nohavica, tak zapomeňte !
Jde částečně o složité, spletité čtení, protože je zde spoustu zápisků i vzpomínek nejen Jarka, ale i lidí z doby, která rozdělila společnost a jen těžko se člověku, který to nezažil, určuje, co bylo a nebylo správné. Můžeme jen z povzdálí sledovat, jak si obhajuje svůj osobní prostor a jsem přesvědčená o tom,že by tak činila většina.
Máte-li rádi písně Jarka Nohavici,tak jako já, pochopíte, že se právě v nich skrývá kus jeho osobnosti, kterou si po celá léta svým hraním a psaním utvářel...
Těm ostatním nevnucuji ani své názory ani tuto knihu :-)

19.11.2023 3 z 5

Koruna Česka Koruna Česka Jaromír Zaoral

S příchodem zimy jsem uklidila toulavé botky a po večerech u této knihy spřádám plány pro svoje další cesty, na které vyrazím, jakmile se opět rozvoní jaro. Kniha je krásně zpracovaná a rozdělena na různá období. Je možné, zima, nezima, že botky ještě vytáhnu, páč kniha svým zpracováním, náhledy, trasováním i fotografiemi láká ke zdolání těch úžasných českých vrcholků. :-)
Takové motivace mám ráda!

17.11.2023 5 z 5

Poslední šachmat Poslední šachmat Gabriella Saab

Knihy a příběhy, popisující bolestné události a hrůzy, které probíhali v koncentračních táborech, jsou náročné
na čtení, ale je dobře, že jsou a toto období připomínají. Četla jsem již spoustu obdobných příběhů, ale když čtenář vydrží, v závěru této knihy se dočte o propojení fikce i skutečnosti a o lidech, na jejichž základě je tato kniha sepsána. O to citlivěji celý příběh působí a musím přiznat , že právě to na mě v samém závěru silně zapůsobilo !

15.11.2023 5 z 5

Kniha, kterou posypal hvězdný prach Kniha, kterou posypal hvězdný prach Nora Eckhardtová

Skvostně popsaná rivalita dvou nakladatelů a jejich sázka mě vtáhla do zrychleného čtení... je smutné, že ačkoliv nebyla míněna zle, přesto způsobila takové utrpení...
Dle anotace jsem očekávala trochu jiný konec, ale musím zmínit, že to bylo vskutku originálně promyšlené a překvapivě zakončené!

14.11.2023 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Vzpomněla jsem si,že mám uloženou audio knihu od tohoto autora. Myslím,že to od něj byla prvotina, co se mně týče a tak jsem si knihu užívala. Bylo to hlavně díky přednesu a hlasu Jiřího Ployhara!
No a konec? Nějak to být muselo :-)

12.11.2023 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Přečteno, ale mám z toho takové rozporuplné pocity. Jistě,je to těžké téma a životní trauma, ale nějak mi to vyprávění prostě nesedlo.

10.11.2023 2 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Vrátila jsem se po delší pauze k této sérii a rozhodně to nebyla chyba.
Autorka píše svižně, zápletek bylo habaděj, až jsem se v tom chvílemi ztrácela, ale rozřešení přišlo :-)

09.11.2023 4 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Ráda si občas přečtu knihy na podobné téma,abych si připomněla, v jak krásné době žijeme!

07.11.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Opět famózní Carterovka, jak vyšitá! Při čtení ovládne vaši mysl, protože je skutečně úžasně napsaná, působí na vaši psychiku a rozhodně vás místy rozbolí tělo, pokud máte velkou představivost.
Čtení jsem si užívala, ač to bylo drsné...

06.11.2023 5 z 5

Friluftsliv Friluftsliv Linda Åkeson McGurk

Pro mne trochu zvláštní kniha , i když jak tu ostatní píší, vezme vás do přírody, vypnete, najdete tu i užitečné rady...ale já si vždy myslela , že člověk z přírody vzešel a některé, zde popisované věci mi nepřijdou tak neobvyklé. Zajít si v přírodě na "vézu"? Přece když musíš,tak musíš :-) Houby, procházky, koupání v řece? ....Asi jsem však nikdy nepřemýšlela o tom,že by to nešlo nebo že by to bylo tak výjimečné. Já v tom svým způsobem vyrostla. Kniha je krásně napsaná a patrně se v ní kde kdo najde, protože způsob života lidí se mění. Všeho je dost, s komfortem lidé lenivějí, mají vše na dosah a časem bude i zázrak vyjít do přírody a naslouchat těm ptákům či ševelení stromů nad hlavou, vnímat přírodní živly jako takové.
Ač jsem se snažila svým dětem předat něco ze svého dětství a musely útrpně snášet mou snahu vést je ke sportu, výšlapům, k horám, sednout do lodi i spát pod stanem... přiznávám, že už dnes neumějí strávit den hraním her venku aniž by měli mobil v ruce. Já strávila dětství převážně venku, na kole, s partou kamarádů a dostat zaracha,mít zákaz vyběhnout s balónem v ruce na hřiště, to byla katastrofa!
Dnes je to pravda jiné... a podobných knih jako je tato, bude zřejmě přibývat, abychom si uvědomili, jak prosté a úžasné je splynutí s přírodou, nebo jak osvěžující je vyrazit nejen na procházku, ale po výšlapu znaveně usínat ve spacáku s nebem nad hlavou, ráno se probouzet do zpěvu ptáků a se studeným nosem sledovat, jak se zvedá mlha z lesů či vám smáčí rosa z trávy první ranní kroky.
Příroda je náš věčný učitel a díky ní je život nádherný. Jen si to musíme uvědomit :-)

03.11.2023 3 z 5

Anna z Avonlea Anna z Avonlea Lucy Maud Montgomery

Návrat k Anně mi poukázal její další životní odhodlání, ve kterém už ji víceméně jako dospívající dívku pohlcuje život plného rozhodování a starostí, kde na dětskou fantazii není tolik místa.... přesto to byl opět krásný příběh. Moc pěkné čtení! :-)

01.11.2023 3 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Už budu patrně opakovat spoustu komentářů přede mnou...je to krásný příběh, který člověka vrátí zpět do dětství, vyvolá nejeden úsměv, připomene střípky vlastní , nejen , dětské fantazie, ale zároveň navodí jakousi myšlenku, že bychom sami měli občas přibrzdit a nahlížet na své děti jinak, než mnohdy nahlížíme... nebo celkově na život?
Hned se nořím do dalšího dílu....

01.11.2023 4 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Po dočtení knihy jsem přemýšlela, jaký mám vlastně na příběh názor. Autor ho,pravda, pojal po svém a svým způsobem se v něm dosti fiktivně vyřádil, ale na druhou stranu přiblížil nelehké postavení všech lidí, kteří se pohybovali v blízkosti Hitlera i následky samotné války, na kterou by se rozhodně zapomenout nemělo!

30.10.2023 3 z 5

Šelma Šelma František Šmehlík

Pan Šmehlík ukázal, že detektivní počin v jeho podání je skutečně pecka a čtenářský zážitek. Po autorově prvotině jsem mlsně sáhla po další knize a s každou další kapitolou hltala, jak to s tím vrahem v závěru bude. A že bylo ... promyšlené!

28.10.2023 4 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Když se vám po dočtení knihy po tváři rozlije blažený úsměv a cítíte se příjemně, jak kdyby jste právě dopili lahodnou čokoládu... stálo to za to. A právě tak se teď cítím :-)

25.10.2023 4 z 5

Modrý zámek Modrý zámek Lucy Maud Montgomery

Tohle dílo pro mne bylo skutečným překvapením! Originální dílo své doby. Autorka mi připomínala školní léta, kdy jsem očekávala nezáživný příběh. Ooo jak jsem se mýlila!
Po dočtení jsem si přečetla životopis a udivilo mne, kolik děl a básní za svého života napsala!
Mám chuť na další knihu z pera této autorky:-)
Kniha nádherná....

23.10.2023 5 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Vskutku emotivní příběh, jak uvádí sama autorka na závěr knihy. Na začátku jsem si říkala, jak je to poklidný, romantický příběh, který vyvolá úsměv na tváři i na duši...to jsem ale netušila, jak budu s blížícím se závěrem bulet. Jsem cíťa, přiznávám. A proto jsem si knihu užila :-)

21.10.2023 5 z 5