Martule44 Martule44 komentáře u knih

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Colleen H. je jednou z autorek, která ví, jak vhodně volit slova při svém psaní, aby tak dala příběhu sílu. Povedlo se jí to i tentokrát, a přestože, jak je tu
často zmíněno, je od samého počátku dané, jak se to bude vyvíjet, krásně a citlivě ukončila příběh Lily a Atlase.
Děkuji!

16.01.2024 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

U této knihy není potřeba slov. Silné téma z rukou ženy, která do řádků vložila vlastní bolestné zkušenosti.
Bylo mi líto jak Lily, tak Ryleho. Vždy je to těžké pro obě strany.
Láska je krásná, ale i bolí!

15.01.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Málem jsem při výběru další knihy ke čtení udělala chybu, protože jsem jukla na recenze a názory ostatních čtenářů. Když jsem viděla,jak si stojí tato kniha, málem jsem ji odložila na "někdy '. Nebylo to prostě "vončo".
A pak jsem si řekla, Marťo, co blbneš, vždyť tohle je Robert Bryndza a ten tě nemůže zklamat... A nezklamal!
Pecka, kterou jsem stáhla během dne...Robert ty zápletky prostě umí a rozhodně jsem se nenudila!
Příště bez váhání :-)

13.01.2024 5 z 5

Zázrak na nástupišti číslo 5 Zázrak na nástupišti číslo 5 Clare Pooley

Zpočátku mi trvalo,než jsem se začetla, ale pak jsem knihu začala více vnímat a ve vlaku nabytá přátelství získala najednou jiný rozměr.
Velice fajnové čtení !

12.01.2024 4 z 5

Přezrálé moruše Přezrálé moruše Jana Klimečková

Knihu hodnotím velice kladně. Kdekdo se možná nedokázal začíst do vzpomínek jedné osoby, kdy kniha nenabízí nic převratného a vzrušujícího. Jiní možná až moc vztahovačně hodnotí Evu z pohledu ženy a přijde jim její počínání nemožné...pro mě je to vzpomínka na vlastní babičku, mé dospívání, začátky ve fabrice i v kanceláři, oslavy, i ty večírky s vínem a chlebíčky!
Mnohým popsaným situacím jsem se zasmála, nostalgicky, smutně i překvapivě....jak je to dnes vzdálené! Kdo zažil, pochopí. Při čtení jsem si připomněla nejen cucavé fialky, podpultovky v pojízdné prodejně, do které mě posílala moje babička, vlastní volejbalové začátky, ale i cinkání klíčů, které jsem prožívala coby osmačka a ještě úplně nechápala, co to přinese...
Je to jedno velké shrnutí doby, do které bych se nerada vrátila,ale ze které si nesu spoustu vzpomínek na úžasné dětství i dospívání, které se tolik liší od dnešní doby :-)

Uvědomila jsem si, jak to všechno letí a jak se všechno mění...
Paní Klimečkové děkuji !

10.01.2024 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Dočteno, ale paní autorce se omlouvám, prostě to umí líp.
Když knihu rozečtete, tak se samo chcete dostat k závěru, i když tušíte, jak to patrně skončí. Přesto čtete dál, v očekávání, že ještě něco ...ale ono nic.
Odpočinkový, romantický příběh.

07.01.2024 3 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Jsem nenapravitelná romantická duše, která se svou životní realitu snaží prokládat optimismem, ke kterému patří i sny. Knihy jsou jednou z možností, jak ty sny aspoň na chvíli zrealizovat.
A tahle kniha je taková krásná, romantická pohádka, která vám zpříjemní den,ať už je jakýkoliv.... V realitě by asi příběh neuspěl,ale co já vím? :-)
Bylo to příjemné čtení a pohlazení po duši, kór po Vánocích!

06.01.2024 5 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Mám přečtené všechny Tudorovky a ani tahle mě nezklamala. Naopak, vývoj událostí i závěrečné propojení postav bylo skvěle promyšlené a jednotlivé linky si parádně sedli !
Za mě dobrý, dost dobrý!

04.01.2024 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

...tak jestli jsem si myslela,že už mě u těchto knih nedokáže nic překvapit, nemohla jsem se mýlit víc, jak u této další Holeovky. Proč hledat mínusy, Jo Nesbo si opět vymyslel šokující zápletku, která nenudila a tak jsem dychtivě hltala stránky!

02.01.2024 5 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

A mám dočteno! To mi zase jednou autorka udělala radost, jak pěkně to ukončila :-)
Nijak zdlouhavý příběh, který se četl s lehkostí a zvědavostí, co Céline ještě vstoupí do cesty. A on Thierry...takový sympaťák, o tom bych mohla ještě chvíli číst :-)
Děkuji za krásnou knihu!

21.12.2023 5 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Paní Körnerovou jsem se nechala odvést do minulosti a příběh Céline se mi velice líbil.
Mezi všemi těmi knihami s reálnými příběhy, detektivkami,moderními vymoženostmi, nebo o lásce, nelásce i dalšími příběhy, které dnes autoři vkládají na stránky svých knih, byl tento svým způsobem ojedinělý a už s posledními stránkami jsem věděla, že se hned zatoulám do pokračování ...asi i proto, že knih na podobné téma jsem tolik nečetla, jsem se zrovna tímto nechala strhnout :-)
Krásné čtení !

20.12.2023 5 z 5

Vánoce s vůní čerstvého chleba Vánoce s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Milé, předvánoční čtení, kde navzdory očekávání a špatných vyhlídek, vše nakonec skončí šťastně, až pohádkově :-)

18.12.2023 3 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Pecka! Weaverovka prostě nezklame. Hltala jsem stránky a vítala jsem zápletku, která se lišila od detektivek s Rakerem, ....ten mne však svou přítomností potěšil, ač to bylo v samotném závěru.
Plný počet *

17.12.2023 5 z 5

Vánoce v knihkupectví Vánoce v knihkupectví Jenny Colgan

Po detektivní sérii jsem si chtěla dát nějakou oddechovku, a protože se blíží ten Vánoční čas, byla tohle ta správná volba. Nenáročná, trochu těch emocí, lásky i omylů a závěrečné štěstí. Kniha, u které není potřeba přemýšlet, jen se pročíst k závěru, při kterém vám zůstane úsměv na tváři :-)

15.12.2023 3 z 5

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

A mám dočteno, pro teď. :-)
Doufám,že přijde brzy další díl, protože Lottie s těmi svými životními i pracovními peripetiemi mě prostě bere.
Jsem zvědavá, jestli jí autorka dá šanci na trochu toho štěstí nebo to ještě víc zamotá....

15.12.2023 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

I tentokrát jsem se ponořila do zápletky s Lottie a naplno s ní prožívala dopadení dalšího vraha i její osobní vztahy, které poznamenalo nečekané poznání.
Autorka nás vskutku nenechá v klidu a opět nás odvádí od šťastného konce...už teď je mi jasné, že se pustím do "prozatím" posledního dílu :-)

12.12.2023 5 z 5

Bouře na Labi Bouře na Labi Miriam Georg

Když jsem dočetla první díl této dvoudílné ságy, zanechala ve mě kniha nespokojeného a nedočkavého čtenáře. Netrpělivě jsem vyhlížela pokračování a jakmile kniha vyšla, dychtivě jsem po ní sáhla!
I tentokrát si autorka pohrává s city čtenáře a popisuje osudy nejen hlavních protagonistů, jejichž štěstí je vrtkavé...
Kniha mě pohltila a stáhla jsem ji během jediného dne!
Ještě teď mé oči vlhnou....

08.12.2023 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Dočetla jsem chybějící díl a musím se přiznat, že tahle série mi prostě sedí!
Zápletky, zajímavé téma, i když tentokrát ... ty děti... to je vždycky složitější, přesto do samého závěru svižné a pozvolna pravdu odhalující. Čtení mě bavilo!

01.12.2023 5 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Lottie nenechá oddechnout sebe ani nikoho kolem, dokud nezjistí, kdo zabíjel a proč ... a tak jsem ani já nenechala ležet další díl. :-) Až v závěru mi došlo, že jsem jeden vynechala. Takže se k němu jdu vrátit a tomuhle dávám plnou, za opět skvělou zápletku !

29.11.2023 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Tahle série s Lottie se mi začala skutečně líbit a tak jsem se pustila do dalšího pokračování... Opět skvělá zápletka, při které nás autorka nenechá oddychnout, až do samého závěru, kdy odkryje karty.
Parádní čtení!

29.11.2023 5 z 5