Martule44 Martule44 komentáře u knih

Léčebna Léčebna Helen Fields

Výborné čtení!
Příběh je vsazen do prostředí, ze kterého naskakuje husí kůže a pohlcuje vaši mysl i duši. Zažít bych to nechtěla.
Zhltnuto jedním dechem!

12.04.2024 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Knihy této autorky mám ráda, protože jsou pozitivní a se šťastným koncem.
A to tak nějak v těch pracovních a občas pošmourných dnech pohladí po duši.
Víc od nich neočekávám a tak je to příjemné čtení. :-)

09.04.2024 3 z 5

Proměna Proměna David Věrný

Tahle kniha mi dlouho ležela na nočním stolku a já nebyla schopná dojít k závěru. A nebylo to tím,že by si to kniha zasloužila, naopak bylo to skvělé čtení, ale já jsem ji prostě ošidila svou leností listovat stránkami a díky únavě, která mě po pár řádcích vždy přemohla, ...za což se autorovi omlouvám. Bylo to povedené a závěr též.
I když pro Petra to musel být očistec po všech stránkách.....

05.04.2024 4 z 5

Hodinář z Dachau Hodinář z Dachau Carly Schabowski

Díky všem těmto příběhům budou stále udržovány vzpomínky na tuto nelehkou, těžkou a smutnou dobu. Protože tato doba by neměla být zapomenuta!
Díky autorce, která ve svých řádcích vzpomněla na "Ty" , které tato zlá doba poznamenala, protože oni si to i po všech těch letech zaslouží!

05.04.2024 5 z 5

Hra na kočku a myš Hra na kočku a myš Michele Campbell

Výborná kniha, kterou jsem vzala jedním tahem!
Neotřelé téma, které zamotá hlavu, ale nakonec vše uvede na pravou míru...ovšem dostat se do takové šlamastiky a pak hledat cestu ven, to bych skutečně nechtěla.
Autorka si s tím však poradila a tak můžu doporučit!

03.04.2024 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Sled událostí v tomto příběhu vypráví hned o několika postavách a vývoj celého děje se mi moc líbil, žádná nuda! Hlavně se dobře četl! S každou novou odhalenou skutečností jsem nakonec došla k závěru a za mě prostě dobrý :-)

03.04.2024 5 z 5

Dvakrát do stejného rybníka Dvakrát do stejného rybníka Klára Czastková

Bláznivá, dámská jízda za vzpomínkami!
Nasmála jsem se, početla si, cestovala spolu s Klaudií, Helčou i Zdenou. Tři kamarádky poznamenané životem se ke mě přidaly po mém včerejším 18km výšlapu a dovedly mě k vlastním vzpomínkám, které provázejí můj život!
Díky, bylo to skvělé! :-)

"Stojí na nádraží, tři léty trochu povadlé sedmikrásky, letní narozeninová kytice pevně svázaná Zdeninýma rukama."

"Dny se sypou jako korálky z přetržené šňůrky. Čas – to bláznivé spřežení letí a kočí marně křičí: Stůj! "

31.03.2024 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Kdysi mi vypadl tento díl a tak jsem se do něj pustila. To vám byl takový propletenec, že vždy když už jsem si myslela, že to bude konečně ten pravý závěr... Raker mě vyvedl z omylu tak, jak on to skutečně umí :-)
Pikantní čtení!

29.03.2024 4 z 5

Dopisy od babičky Dopisy od babičky Veronika Doušová

Krásný,vzpomínkový příběh nejen na babičku a válečné období, ale i na prožitou lásku, která přinesla do života Jany jisté poučení. Příběh je vsazen do českého prostředí tak, jak to mám ráda. Krásné čtení :-)

"Už jsem to konečně pochopila, babi, zašeptám do okolního ticha. Děkuju ti. Měla jsi ve všem pravdu."

27.03.2024 5 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Reaker opět nezklamal, i když přeskakoval z jednoho příběhu do druhého a v různých časových intervalech. Naopak, byla to příjemná změna, která nutila při čtení dávat pozor, aby to všechno do sebe zapadlo.
A protože já občas od děje utíkám a pak tápu, kde že se co semlelo, u téhle knihy jsem si to nedovolila :-)

26.03.2024 4 z 5

Přenesené hory Přenesené hory Tami Fischer

Dočteno! Prozatím :-)
Savanna a Maxx překonali své vnitřní démony a našli tak cestu jeden ke druhému. Něžné, romantické i poučné ... a to stanování a posezení u ohýnku zahrálo vnitřně i mně.
A teď si dám pro změnu něco ostřejšího :-)

21.03.2024 4 z 5

Skryté bouře Skryté bouře Tami Fischer

...a další kousek puzzle této série zapadl na své místo. Musím říct, že tenhle příběh mě skutečně bavil. :-)
Je to úsměvné, romantické čtení, u kterého víte, že vás čeká "láskyplný konec" a stejně s radostí pročítáte jeden řádek za druhým .... Asi to blížící se jaro :-)

20.03.2024 4 z 5

Potopené lodě Potopené lodě Tami Fischer

Parta mladých studentů z Fletcheru mě oslovila a tak jsem vytáhla další díl, abych zjistila, co prožijí v dalším příběhu... A že to bylo opět bláznivě zamilované a romantické :-)

19.03.2024 3 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

Mám v sobě stále předchozí knihu a tak jsem chtěla zvolit lehčí téma. Tami Fischerová s lehkostí píše, přestože do svého příběhu vložila trochu drsnější svět, kterým Ches a Ella museli projít, aby si uvědomili, co jeden pro druhého znamenají.
K proměnlivému počasí to bylo ideální čtení a já příběh zhltla,jak malinu. :-)

16.03.2024 4 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

Pocity, které ve mě zanechalo čtení této knihy, nelze vyjádřit slovy... silné, dlouho doznívající. Nelze jinak, než doporučit!

"Největší cestovatel je ten, kdo umí cestovat po krajině své duše"

14.03.2024 5 z 5

Vraždy na Grabštejně Vraždy na Grabštejně David Glockner

Obálka vybízela ke čtení a tak jsem chtěla dát knize šanci, navzdory nízkému hodnocení. I přes slabší příběh jsem se ke konci prokousala a věřím, že si své čtenáře najde...

12.03.2024 2 z 5

Zimní zámek Zimní zámek Alexander Stainforth (p)

Knižní překvapení! Přidám se stručně k ostatním recenzím, tahle kniha je svým způsobem klenot, který vám nabídne od každého trochu. Nic prozrazovat nebudu, stačí usednout, otevřít první stránky a bez zhltnutí té poslední, doporučuji neodkládat :-)

09.03.2024 5 z 5

Tiché hlasy Tiché hlasy Patricia Gibney

Když tahle kniha přišla do prodeje, zrovna jsem dočetla poslední řádky knihy předchozí a volba tudíž byla jasná. Autorka mě opět vtáhla do děje svou originalitou a udržela si mou pozornost, až do závěrečného rozuzlení.
Prostě bezchybná pecka!

05.03.2024 5 z 5

Holky z loděnice Holky z loděnice Nancy Revell

Osudy žen a dívek, které se v nelehké době setkávají nad potřebnou, ale tvrdou prací. Moc pěkné počtení! Když jsem viděla kolik dílů je již v originále, začala jsem věřit, že si ještě něco o těchto statečných ženách přečtu :-)

04.03.2024 4 z 5

Ztracen na Hedvábné stezce Ztracen na Hedvábné stezce Martin Půlpán

Půjdu tak trochu proti proudu a nebude to kvůli stylu psaní, ale spíš směru, kterým se Martin vydal. Je to však pardubický rodák jako já a tak jsem tomu dala šanci, protože cestopisy zbožňuji. Stránky jsou doprovázeny pěknou kresbou i fotkami a dávám nahoru i palec za odvahu, že se právě do těchto zemí vydal a tím umožnil čtenářům poznat blíže nedoceněná místa.

02.03.2024 3 z 5