MartinProtschke MartinProtschke komentáře u knih

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Aktuální téma pro mě a mou rodinu. Pomohla mi víc pochopit, čím prochází moje máma.

24.01.2021 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Kolikrát přemýšlím, kde Carter bere ty nápady na vraždy. Až mu jednou rupne v bedně, máme se na co těšit

13.05.2023 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Tahle knížka je fakt síla. Je to asi špatné,ale nemohl jsem se odtrhnout. Langova (Hössova) logika je tady úplně až strašná. O to je horší, že byl zásadový a bral to jako práci, ve které byl svědomitý,jak kdyby vedl továrnu.

19.02.2020 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

(SPOILER) Knížka se mi moc líbila, styl je taková kombinace mých oblíbených autorů Kariky, Kinga a C.J.Tudor.
Trošku jsem 2x nachytal editora, když Míla Kochánek byl Kocmánek, což byla místní hospoda- U Kocmánků.
Hvězdičku ubírám za happyend, minimálně když už se autorka nebála obětovat Káju, tak bych toho Petra vyvaznout nenechal.
Největší sympaťák byl Imbus, připomínal mi Ocha z Temné věže.

05.05.2023 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

První jsem viděl film a zasáhl mě. Ale knížka je (jak bývá pravidlem) ještě lepší. Netradiční způsob vyprávění, prakticky bez přímých řečí, mě nutil číst dokud jsem nebyl na konci

20.03.2020 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Je vidět, že Štěpán Kopřiva umí skvěle napsat cokoliv. Napětí od začátku do konce, skvěle a odborně popsaná práce hasičů, nešlo se od toho odtrhnout. A teď už jen zase čekat, až něco napíše....

21.05.2022 5 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Podlehl jsem doporučení a nadšeným komentářům a nelituji. Skvěle napsané povídky se zajímavými a napaditymi závěry. Určitě to není poslední, co jsem od autora četl

28.03.2023 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Opět jsem se bavil, už se těším na další díl

11.10.2022 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Už série Hadrový panák, mnohými zatracovaná, se mi líbila. Imitátor mě přesvědčil, že to nebyla náhoda. Napínavá knížka s dobrým příběhem a hlavně s dobrým humorem mě moc bavila. A tohle trio vyšetřovatelů bych rád ještě potkal.

26.01.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Na to, že kniha je podle skutečné události, mi přijde spousta věcí nereálných až skoro pohádkových. Vyprávěná je jednoduše a styl psaní autorky se mi nelíbí.

09.03.2021 1 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tohle mě zničilo. Musím hned číst další díl. Pátá oběť je ještě lepší jak Opice. Skvělý děj,zvraty a tak trochu sympatický Bishop. Tahle série je povedená a už se těším jak dopadne. Nebo bojím? Z toho nikdo nemůže vyjít dobře.

09.05.2020 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak tohle bylo fakt tak skvělé jak jsem slyšel. Vynikající příběh, skvělá zápletka, sympatický vrah a dvě dějové linie. Už se těším na Pátou oběť

05.05.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Dlouho jsem odkládal, nemám moc rád všeobecné nadšení. Ale Kříďák je opravdu povedená knížka. Kombinace dvou časových dějových linií, střídající poklidné dětství a vzpomínání maloměstského učitele a následné přidávání napětí až do překvapivého konce mě moc bavila.

22.04.2020 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Štěpán Kopřiva je frajer.Po Asfaltu a Zabíjení jsem věděl, že umí pobavit. Ale už Rychlopalba mi dokázala, že umí napsat prakticky cokoliv. Křížová palba je knížka, která mě dostala do křížové palby akce, napětí, humoru a skvělých hlášek. Děj odsypa a nenechá vás vydechnout, místy jsem se smál nahlas. Navíc oceňuji reálné vykreslení služby u PČR

20.12.2019 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Když začala vycházet tahle série s Kate a Bryndza odešel od Eriky, trochu mě tím nepotěšil. Ale dal jsem tomu šanci a dobře jsem udělal. Čtvrtý díl, jako všechny jeho knížky, odsýpal, krátké kapitoly se dobře čtou a děj je zajímavý. Nic na tom nevadí, že od půlky knížky už bylo celkem jasné, co se stalo.

17.05.2023

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Ze začátku mi trvalo, než jsem si zvykl na styl, kterým je knížka psaná, je to taková klasická britská detektivka křížená s americkou. Ale chytlo mě to a konec byl strhující.

11.02.2023 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Taky mám pocit, že je knihu od knihy lepší. Ale Kridak se mi líbil i tak dost...

22.12.2022 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Příběh jako obvykle strhující,ale ten happyend mě naštval

01.05.2020 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Opět skvělá knížka! Taková detektivka z budoucnosti s příchutí Kotletova smyslu pro humor, sprosté výrazy a akční scény.

28.03.2020 5 z 5

Běžecký klub na konci světa Běžecký klub na konci světa Adrian J. Walker

Miluju postapo knížky. A tahle je prostě skvělá. Netradiční příběh, skvěle vyprávěný, skvělé postavy, které jsem si hned zamiloval.

08.02.2020 5 z 5