MartinkaSl MartinkaSl komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Velice silný příběh, který se mi asi jen tak z hlavy nedostane.

Kniha je sice složená téměř jen z negativních situací, slov a myšlenek, ale rozhodně stojí za to si ji přečíst.

Mornštajnová to prostě se slovy umí a její knihy jsou pro mě vždy must read, které bez přečtení anotace a recenzí ihned kupuji.

24.09.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje druhá kniha od Mornštajnové. Stejně tak jako Hana mne kniha zasáhla, i když možná o něco méně.

Zajímavé zpracování osudů členů jedné rodiny. Příběh ve mně zanechává spoustu otázek a myšlenek nad lidskými vztahy, rodinou a i nad nesmyslnými chybami, které můžou kompletně změnit náš život.

Knihu rozhodně doporučuji!

31.12.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Silná kniha, která vás ještě dlouho bude nutit přemýšlet nad rodičovstvím, výchovou a vlastně i nad lidmi ve vašem okolí.

13.01.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh.

Bála jsem se, že pro mě všemi opěvovaná kniha bude zklamáním, ale opak se stal pravdou.

Neuvěřitelně propletený příběh mi sebral slova. Kniha by si zasloužila i 10 hvězdiček.

10.04.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Má první kniha od této autorky. Skvělá česká detektivka, která hezky vykresluje osobnosti z malé vesničky. Kniha Vás pojme a už nepustí. Skvěle jsem se vžila a byla součástí Hůrky. A Bergman a Sedláková jsou skvělou dvojicí, která je jen třešničkou této knihy.

10.04.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Silný a smutný příběh. Moje první setkání s touto autorkou.

Jak již psali ostatní, i mně ze začátku chyběla v textu přímá řeč, než jsem si na styl psaní zvykla.

Dětství pro mě bylo zpočátku nezajímavé, nechápala jsem rozsáhlost textu, ale postupem knihy do sebe všechno zapadlo.

11.06.2022 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

(SPOILER) Rozmanitý rodinný příběh několika generací, který krásně plynul. Tohle Mornštajnová prostě umí.

Líbilo se mi, jak ve výsledku byly postavy “provázány”, a krásně to uzavřel konec se Zdenkou a Alainem. Ale ve skutečném svetě by se to takto asi nestalo.

Kniha se mi líbila, byla velmi čtivá, ale čekala jsem možná trochu víc.

05.02.2023 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Milý, romantický a sladký příběh. Odpočinková knížka, která se mi přesně trefila do chutě. Chvilku mi trvalo si uvědomit, že na sebe příběh navazuje. Samotný závěr mi přišel až moc pohádkový, ale co si budeme nalhávat, to je přesně to, co od takových knih požadujeme.

09.11.2022 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Smutný příběh plný bolesti, zoufalství a beznaděje. Nepochopitelné chování členů rodiny, které udělali Sáře peklo ze života peklo. Příběh mne velice zasáhl. Zajímavosti o houbách knihu skvěle doplňovaly, i když nejsem fanynkou sbírání ani požívání hub.

09.05.2022 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Autorka hezky zachycuje dění na klasické české vesnici. Myslím, že postavy, které Dvořáková líčí, se objevují téměř na každé vesnici. Pohodový příběh, který ale asi nebude pro každého.

28.11.2021 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

(SPOILER) Silný a smutný příběh. Obě ženy to v životě neměly jednoduché. Julie ani Agnes se v dětství nedostalo moc lásky a obě měly komplikovaný život.

Mrzí mne otevřený konec. Ráda bych se dozvěděla, co se s Agnes doopravdy stalo.

10.07.2022 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Do knihy jsem se nemohla začíst, ale to není nic nového u knihy s hlavním hrdinou mužem, který je nesympatický. Hynek si za spoustu věcí může sám, ale život s Markétou dle mého taky není úplný med.

Ve výsledku se kniha četla lehce hlavně díky velkému množství dialogů. Dvořáková je prostě stále lepší a lepší.

02.02.2022 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Má druhá kniha od této autorky.

Jedná se o velice hluboký a silný příběh, který mne zasáhl. Je smutné, co válka dokáže udělat s lidmi a s lidskými osudy.

Kláře jsem fandila po celou dobu, i přestože se mi některá její rozhodnutí nelíbila, ale mrzí mě, jak dopadla a jakou bolestí si musela hlavně po válce protrpět.

15.03.2023 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Zmatená, ale dost smutná kniha. Prvních pár stránek mne dost vyděsilo. I přesto ale Třeštíková v knize hezky popsala zmatené pocity ublížené ženy.

01.10.2022 2 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Trochu jiná kniha, než na jakou jsme od Mornštajnové zvyklí. Zamrzelo mě zasazení děje do fiktivního světa. Přesto mne kniha bavila, měla silný,ale velmi smutný příběh. Zklamalo mne, že na rozdíl od ostatních knih od Mornštajnové byla kniha bez jediného "šťastného" momentu. Doufala jsem ve šťastnější konec.

28.07.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásná kniha se smutným příběhem. Postavy byly perfektně a uvěřitelně popsané a charakterizované. Mornštajnová to prostě umí. Bohužel pro mě ale byla Slepá mapa nejslabší z dosud přečtených od této autorky.

15.04.2021 4 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Česká klasika, kterou jsem (já, ostuda) četla poprvé až teď v dospělosti.

Nejvíce mi daly zabrat pověsti z doby křesťanské. Přišlo mi, že byly napsány nejtěžším jazykem.

Není to úplně nejlehčí kniha na čtení, tudíž chápu, proč je kniha pro studenty, kteří ji musí číst povinně, utrpením.

Každopádně by si knihu dle mého názoru měl přečíst každý Čech.

05.09.2022 3 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Kathleen Barber

Mrazivý příběh, který zobrazuje, jak nebezpečné dokáží být sociální sítě.

Kniha byla velmi čtivá, příběh se rozvíjel pomalinku a měl neskutečně rychlý závěr, na můj vkus možná až moc.

12.02.2022 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Nádherná, ale smutná knížka, kterou jsem nemohla odložit a přečetla ji jedním dechem. Krásná myšlenka nebe, kterou si uchovám.

05.02.2022 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Klasický Nesbø.

Prvních 100 stránek se vleče, skoro vás až nudí, ale pak se děj rozeběhne, a už nejde přestat číst. Do poslední chvíle jsem opět netušila, kdo bude vrahem.

Harry Hole mi není cizí, pár knih ze série jsem už přečetla, takže jeho rozervanost mi nevadí, naopak imponuje.

11.09.2021 5 z 5