martina1199 martina1199 komentáře u knih

Odhalený milenec Odhalený milenec J. R. Ward (p)

Další díl z mé oblíbení guilty pleasure série. Tentokrát slabší, řekla bych. Sahvage mě moc nebral, ani jeho dějová linka s Mae, to už mě více bavil Balthazar. Taky mi bylo líto trošku Devine, i když je to vlastně praštěné, a fakt hodně mě bavil její rozhovor s Knihou. Pokud si to přečtete, určitě pochopíte, který. Jo a jsem tedy hodně zvědavá na Lassitera v dalším díle, protože to bude jistojistě jízda :-D

25.04.2022 3 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Povedená věc, ale od tohoto autora bych snad ani nečekala nic jiného, jelikož co jsem zatím četla, bylo vždy super :-) Někdy mám pocit, že přesně něco takového, co lidstvo v knize potkalo, bychom si opravdu zasloužili. Na druhou stranu jsem ale pořád doufala, že je naděje, že alespoň někteří by mohli dostat druhou šanci. Vždyť přece ani Bůh lidstvo úplně nezavrhl, viď Noe?

15.04.2022 4 z 5

Železný vlk Železný vlk Siri Pettersen

Už série Havraní kruhy od této autorky se mi líbila, takže jsem bez váhání sáhla i po Železném vlkovi a nebyla jsem zklamaná. Temná, tísnivá atmosféra, příběh plný krvi a tajemství. Trochu pomalejší rozjezd, ale to u prvních dílů knižních sérií často bývá, rozhodně ale ne nuda.

MOŽNÝ SPOILER*MOŽNÝ SPOILER*MOŽNÝ SPOILER

Přiznávám, že trochu rozpačitá jsem byla z postavy Grífa, respektive jeho ambivalentního chování k Juvě, především na konci příběhu. Věřím ale, že ty drápy v její kůži při scéně u Svědka stvořily značky. Aby ji vlci poznali, až se vrátí. A já věřím, že se vrátí :-)

31.03.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

(SPOILER) SPOILERY*SPOILERY*SPOILERY*

Tak tohle bylo ve srovnání s předchozími díly dost velké zklamání. Mezi Nestou a Cassianem to vypadalo podle vývoje v třetím dílu na pořádnou dramatickou romanťárnu, ale ta nepřišla. Chápu, že byla Nesta traumatizovaná, ale půl knihy se chovala jako nepříjemná puberťačka. Scény s Cassianem zachraňoval hlavně on, ale taky jenom jak kdy. Bylo to mezi nimi takové naivní, erotické scény mi přišly až zbytečně přehypované. Příběh samotný mohl být zajímavý, kdyby byl na prvním místě, ale tady fungoval jenom jako takové slabé pozadí. Když se na scéně objevily Klenoty smrti, neubránila jsem se vzpomínce na Relikvie smrti z HP. Poslední třetina knihy byla velmi předvídatelná. Jako jsem ráda za to, jak to nakonec na Nočním dvoře dopadlo, ale cesta k tomu mě tentokrát nebavila. A ty Valkýry, ty tam byly opravdu jako pěst na oko :-D

05.03.2022 2 z 5

Světlo věcí konečných Světlo věcí konečných James Islington

Tak tohle bylo epické zakončení celé série Licanius :-) Skvělá fantasy trilogie, velmi originální a poměrně náročná na orientaci v příběhu, takže je určitě třeba se př čtení pořádně soustředit. Je to opravdu hodně stránek, ale jakmile se do Licania ponoříte, naprosto vás strhne a nepustí :-) Před Wirrem smekám, Ashalii to přeju a Davian - to je prostě borec :-D

11.02.2022 5 z 5

Černá píseň Černá píseň Anthony Ryan

Bylo to super. Děj nabitý akcí, bitvami nejen na souši, ale i na moři, a rozluštěná záhada Tygra a Vlka :-D Hrozně moc mě bavil opat Chrámu kopí, hlavně jeho způsob vyjadřování :-D Některé rány byly zaceleny, jiné zůstaly. A ten závěr - je to opravdu konec?

28.01.2022 4 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

Tento komentář píšu ještě plná dojmů. Bylo to naprosto úžasné zakončení celé série. Zhltla jsem to v rámci svých možností hodně rychle, protože jsem byla napnutá a bála jsem se o všechny, a doufala, že mí oblíbenci nezemřou, k čemuž bohužel stejně došlo, a litovala jsem Temnonoše a tolik, tolik jsem ho chápala. Lidé i džinové jsou ve svém žalu a utrpení úplně stejně posedlí touhou po pomstě, touží se zbavit bolesti, a přitom ve skutečnosti jenom všichni hledají lásku, nový cíl vlastní existence a odvahu vydat se na cestu do budoucnosti společně bok po boku. Byla to prostě jízda plná různorodých emocí, a jsem moc ráda, že je série Jiskra v popelu součástí mé knihovny, a že se k ní budu moci kdykoli vrátit, protože to určitě jednou udělám.

06.01.2022 5 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Hranice mezi bohy a monstry je tenká, ovšem dokud žije naděje, trvá i důvod bojovat a snažit se porazit zlo. Co vše pro to budou muset Lou, Reid a jejich přátelé obětovat? Super zakončení celé série plné akce, nejen magických soubojů, krve a hlavně silných emocí - lásky, přátelství, bolesti a nenávisti.

28.12.2021 4 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Ačkoliv závěrečná "bitva" mi přišla trochu uspěchaná a na tak velkou věc bylo hodně rychle hotovo, i přesto bych Zkázu Ďáblova akru označila za povedený konec této prapodivné, prazvláštní a vynikající série :-)

05.12.2021 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Ani špatné, ani nijak závratně skvělé. Pokud hledáte romantický příběh, obohacený pikantními a dosti explicitními scénami, krvavými bitkami, obohacený občasným klišé a zaobalený ve fantasy hávu, který je ovšem dosti průhledný, sáhněte po této knize. Abych své hodnocení trochu zjemnila - bylo to napsané dobře, takže se to četlo lehce a rychle. Poppy je v jistých ohledech velmi zajímavá postava a chemie mezi hlavními hrdiny fungovala tak dobře, jak podle mě autorka zamýšlela. Ovšem i tady bylo poměrně jednoduché vývoj postav i děje předvídat. Ačkoliv úplně nechápu ten hype, co se kolem knihy děje, musím přiznat, že konec mě nalákal na pokračování - jsem zvědavá, jakou roli ještě Poppy sehraje, a zda se pokusí uskutečnit, co si vzala na konci do hlavy.

08.11.2021 2 z 5

Divoký symbol Divoký symbol Patricia Briggs

Zhltla jsem ji za dva dny a teď je mi to líto, protože už teď se mi po mých oblíbených postavách stýská. A ten konec!
P. Briggs stvořila ve svých sériích Alfa&Omega a Mercedes Thompsonová svět, do kterého se pokaždé ráda vracím. Setkání se s jeho hrdiny mi přijde jako setkání s přáteli. Rozhodně se těším na další. A další. A další...

02.10.2021 5 z 5

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

Povedené zakončení celé série. I když je slovo zakončení v souvislosti s vyústěním příběhu v tomto třetím díle trochu paradoxem, protože Město zrcadel je hlavně o začátcích a o naději. Celá série je protkaná myšlenkou síly lidské rasy přežít a znovu vzkvétat. A ačkoliv je to vyprávění o konci světa, jak ho známe, o virácích, hrůze a o smrti, konečné poselství vyznívá hluboce, protože přináší svědectví o síle lásky, sebeobětování a odpuštění.

30.09.2021 4 z 5

Praví bastardi Praví bastardi Jonathan French

Nady je prostě borka. Tečka. Skvělé pokračování báječné série. Těším se na další díl :-)

17.09.2021 5 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Pokračování Přechodu je stejně napínavé a skvěle napsané jako první díl. Odvážné a zajímavé hlavní postavy, Amy trochu jiná než v prvním díle a postupně sílící atmosféra nevyhnutelnosti konečného střetu s Dvanáctkou. Ruka osudu, síla lidské vůle, touhy po svobodě a instinktu přežití je na cítit v každé kapitole. A i samotné zlo má své světlejší stránky, které v tomto díle poznáme. Tohle je skvělé čtení; upířina a postapo, co má hloubku lidských duší.

07.09.2021 4 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Napřed jsem viděla seriál, který tedy nebyl nic moc, a tak jsem se do čtení této knihy moc nehnala. Koupila jsem ji jako ebook v jedné ze slevových akcí, a pak dřímala ve čtečce několik let. Jaká to byla chyba, jsem zjistila už po chvíli čtení, protože kniha byl stonásobně lepší. Byla tak dobrá, že jsem hned musela sáhnout po druhém dílu :-) Takže pokud máte rádi drsné postapo, upíry a svět téměř bez naděje, rozhodně neváhejte :-)

16.08.2021 4 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Tohle bylo skvělé čtení. Jako všechno do této autorky :-) Musím souhlasit s některými komentáři, že je příběh možná trochu překombinovaný, ale i tak - nebo možná právě proto - napínavě zamotaný. Něco málo z Magiiina vyšetřování a její motivace jsem uhádla, ale celou pointu jsem neodhalila, takže mě čekalo na konci překvapení.

27.07.2021 4 z 5

Hříšník Hříšník J. R. Ward (p)

Stejně jsou Butch a Vishouse nejlepší :-) Struktura příběhu, vzorce vztahů, chemie mezi jednotlivými postavami - vše funguje jako vždy, a nepřináší nic moc nového, což ovšem není výtka. Je to to, co na tomto světě a těchto upírech totiž máme tolik rádi :-) Jedna novinka se tu ovšem objeví a je to velká věc, prozrazovat nebudu, ale asi se máme my i členové bratrstva včetně Bastardů na co těšit :-D

12.07.2021 4 z 5

Jsme poslední Jsme poslední Hanna Jameson

Postapo román, který se odehrává po jaderné válce v jednom švýcarském hotelu. Sledujeme, jak se nesourodá skupina zbývajících hotelových hostů a zaměstnanců hotelu snaží vyrovnat se stávající situací, pravděpodobnou ztrátou blízkých, i novým nebezpečím. Zároveň se příběhem táhne jako červená linka vyšetřování násilného činu (nebudu se více šířit kvůli spoileru), které vede jeden z hostů - Jon. Pointa této části příběhu byla překvapivá, přišla mi dost přitažená za vlasy. Celkově mě to ale bavilo.

06.07.2021 3 z 5

Píseň severu Píseň severu Michaela Merglová

Byl to tedy pořádný špalík, ovšem špalík plný skvělého čtení :-) Staří známí hrdinové, nová dobrodružství, záludný nepřítel, emoce i překvapení, to všechno v tomto příběhu najdete :-) A vzhledem ke konci doufám v další díl :-)

19.06.2021 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tohle bylo trochu jiné čtení, než po kterém obvykle sáhnu, ale byl to povedený výběr. Vyprávění o obdivuhodné a statečné dívce jménem Kya, která od útlého dětství vyrůstá úplně sama v chatrči uprostřed bažin a mokřadů Severní Karolíny v 50. a 60. letech 20.století. Bažina se jí stává novou rodinou, díky které přežívá a vyrůstá ve velmi jinou, ovšem výjimečnou mladou ženu. Do vyprávění o jejím životě, dospívání, hledání důvěry v ostatní lidi, první lásce a zlomeném srdci vstupuje také kriminální linka vyšetřování vraždy místního krasavce a playboje, ke které dojde právě v bažině. Přiznávám, že vyústění příběhu jsem čekala jiné, protože jsem měla svá podezření o osobě vraha, ale zklamaná jsem rozhodně nebyla :-) Knihu určitě doporučuji :-)

09.06.2021 4 z 5