martin3554 martin3554 komentáře u knih

Druhý dech Druhý dech Sofie Sarenbrant

Po přečtení knihy asi 100% běhat maraton nikdy nepůjdu. Podobně jako i u prvního dílu, hodně nečekaný vrah.

26.08.2020 4 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Musím říci, že mě tato třetí kniha tolik nenadchla. Sice tradiční autorův pohled minulost - současnost, navíc strašně překombinovaný děj i závěr a propojení cybernetiky a autismu není můj šálek čaje. Kniha Věř mi se mi líbila daleko více.

26.08.2020 3 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Já prostě toho Wolfa žeru.

05.07.2020 5 z 5

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Sofie Sarenbrant

První díl další z těch severských krimi. V tomto hotelu bych určitě bydlet nechtěl.

05.07.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tohle je prostě Lapena, pořádně zamotané klubíčko a nakonec překvapivý závěr a nejméně očekávaný pachatel. Všichni podezřelí, mají co skrývat. Přečteno za pár hodiny.

05.07.2020 5 z 5

Motýlí dům Motýlí dům Kerstin Signe Danielsson

Mezinárodní mordparta poprvé v akci. Němkošvédská Stina Forssová se vrací z Berlína do švédského Vaxjö, kde vyšetřuje svůj první velký případ, záhadné úmrtí seniora. Vedle Švédů je v partě i Chilan Hugo Delgado.

Ledové hlubiny Ledové hlubiny Kerstin Signe Danielsson

Třetí případ švédské mordparty ve Vaxjö. Tentokráte se dostanou na stopu pašování děti z Estonska.

Mlčenlivé hlasy Mlčenlivé hlasy Ann Cleeves

Vraždy v lázních. Trochu komplikovanější, ale o to napínavější kniha.

Past na vránu Past na vránu Ann Cleeves

Další napínavá detektivní série. Adam Dagliesh v ženském podání.

Skryté hlubiny Skryté hlubiny Ann Cleeves

Třetí případ Věry..

18.06.2020 4 z 5

Ve víru Ve víru Rachel Caine (p)

Třetí díl série s Gwen Proctorovou alias Ginou Royalovou. Od pronásledované, schovávané ženy se proměnila ve vyšetřovatelku. Opět se ozývá její exmanžel Melvin dopisem ze záhrobí. K tomu Gwen před TV kamerami je konfrontována matkou jedné z obětí. Sam není tím, za koho se vydává, navíc kdo si unese šestiletou holčičku a Gwen se ozve vystrašená žena, která je zanedlouho nalezená mrtvá. K tomu v oblasti Wolfhunter river, jak se kniha jmenuje v originále, se záhadným způsobem ztrácejí mladé dívky. Docela dost akcí na jednu knihu.

18.06.2020 5 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Novinářka Nora Sandová zpět, tentokráte pátrá po zmizelé Íránské dívce, pokusy na lidech, imigranti, žhavé problémy současnosti.

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Další napínavá série, tentokráte v hlavní roli novinářka Nora Sandová. V první části pátrá po dvojčatech, která se ztratila před lety z trajektu. Velmi dramatický je zejména závěr knihy.

Jáma Jáma C. J. Tudor

Mám rád tento druh knih. Thriller jak má být, ikdyž je hodně temný.

12.06.2020 4 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Pokračování knihy Na dně, Gwen s dětmi úspěšně přežila atak několika lidí ze Stillhouse i bláznivého šerifa. V druhém díle znovu musí, odrážet útoky svého exmanžela. Do toho problémy se synem, který se za pomocí telefonu spojil s otcem, dcera zase prožívá první milostné vzplanutí ke své kamarádce. Gwen za pomocí bratra jedné z obětí se snaží zničit okruh exmanželových pomocníků.

12.06.2020 4 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

První díl série o Gwen Proctorové. Harmonický život naruší zjištění, že její manžel je sériovým vrahem a oběti zabíjí u nich v garáži. Gwen poté, co je prohlášena za nevinnou utíká se svými dvěma dětmi po celých Spojených státech a schovává se před svým manželem i jeho obdivovateli. Ale i na odlehlém místě, jí minulost dostihne.

Válka policajtů Válka policajtů Pavel Frýbort

Poslední Najman, opět jeho další z pokusů o zbohatnutí, tentokráte za pomocí koupě nemovitosti a uměleckého obrazu. Kniha je vyvrcholením celé série. Opět plná násilí, sexu a krásných žen.

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

(SPOILER) Pokračování knihy X Motivů, kde příběh minule skončil, navazuje nový příběh. Opět promyšlené vraždy, za pomocí hodů kostek. Problémy Fabiána s rodinou a pokus o usvědčení kolegy, z několika vražd..

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Další skvělý Weaver kniha má spád, napětí a překvapivý konec. Ostatně jako celá série. Na tom ostrově bych opravdu nechtěl bydlet.

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Poutavý thriller z prestižní internátní školy, kam nastupují osiřelá dvojčata po smrti jejich maminky. Kniha je směsicí policejních výsledků a vyprávění příběhu z pohledů hlavních postav. Něco na způsob ságy Virgínie Andreas- Landry, jen temnější.

12.02.2020 4 z 5