martin3554 martin3554 komentáře u knih

Podezřelý č. 1 Podezřelý č. 1 James Patterson

Jack Morgan tentokráte sám podezřelý, z vraždy bývalé milenky..

Pastýř Pastýř James Patterson

Další případ pro Jacka Morgana tentokráte z Las Vegas, sex, násilí a vraždy.

Pátý jezdec Pátý jezdec James Patterson

Již pátý případ Lindsey Boxerové a jejího Vyšetřovacího týmu.

Osudná třináctka Osudná třináctka James Patterson

Další případ Lindsey Boxerové a jejího Vyšetřovacího klubu.

18. rukojmí 18. rukojmí James Patterson

Tentokrát Lindsay Boxerová řeší vraždy a únosy ve spojitosti s válečným zločincem Petrovićem. SFP spolupracuje s FBI na jeho dopadení.

Uvězněna v rodné zemi Uvězněna v rodné zemi Katja Schneidt

Další bibliografie jedné z těch evropských žen, které se provdaly za Araba a dráze, za to pykaly.

22.01.2021 5 z 5

Mé první seznámení s KLDR, poutavé čtení, neuvěřitelné, jak může existovat ještě v 21.stotelí totální režim.

22.01.2021 5 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Mohu jen doporučit, moje druhá kniha o totální Severní Koreji, tentokráte pohled do pracovního tábora č.14..

22.01.2021

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

Lepší než autorčina první kniha, opět je psána podobným stylem, z pohledu dvou žen sousedek Melissy a Hester, dříve tam trochu přítelkyň, nyní však spíše mezi nekomunikující, každá má své tajemství a které svede dohromady jedná náhodná oběť Jamie.

17.01.2021 4 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

V pořadí druhá kniha autorky, u nás však vyšla jako první, trochu drama, trochu thriller. Hlavní postavou je Neve trochu potížistka, žije v Londýně u své starší sestry a její rodiny, pracuje v reklamní agentuře na recepci a věčně paří, při jedné oslavě se seznámí s jednou ženou, která jí odkáže z vděčnosti chatu na samotě. Neve věří v nový začátek, ve skutečnosti jí čeká nová noční můra. Nic a nikdo není takové, jak vypadá.

17.01.2021 3 z 5

Posedlé dítě Posedlé dítě Lone Theils

Třetí příběh reportérky Nory Sandové tentokráte řeší únos malého Nicholase a současně smrt nigerijského doktora.

31.12.2020 4 z 5

Mafie po česku aneb Jeden den Bohuslava Panenky Mafie po česku aneb Jeden den Bohuslava Panenky Zdena Frýbová

Miluji tyhle knížky jako vzpomínky na přelom osmdesátých a začátek devadesátých let, kniha ve stylu Pavla Frýborta a jeho Michala Najmana. Jak se žilo nejen v socialismu, ale i za války a po únoru 48. Jak se kradlo, vekslovalo, podplácelo..

31.12.2020 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Tato kniha je především určena pro milovníky severské krimi, proto asi ne každému se zalíbí, mě ano, podobně jako Stříbrná cesta, i Pustina je psána v podobném duchu. Vše se točí kolem rodiny Björglundů, tři generace otec, dcera a vnuk. Kniha popisuje současnost, i minulost - dobu dospívání Liv Björglundové, která se pokoušela, dostat pryč od svého despotického otce Vidara, za pomocí prostituce unikala do svého světa a za získané peníze si plánovala útěk, nikdy jí to však nevyšlo, teď po 17 letech je stále pod otcovou kontrolou, který ji každý den vozí do práce na benzínové stanici, její středobodem je tak syn Simon a tajné milostné schůzky s jejich nájemníkem. Dalšími postavami jsou dva bratři dealeři drog, kteří jsou najatí, aby Vidarovi vykradli tajný sejf, vše se zvrtne, když je Vidar zastřelen v lese a následně jeho mrtvola objevena ve staré studni jeřábníkem. Jak se tam ocitla?a kdo je doopravdy Vidarův vrah?

16.12.2020 4 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Jojo výborná kniha. Lepší než filmové zpracování.

07.12.2020 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Další případ Martina Servaze..

07.12.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Velmi napínavý příběh, vyprávěný fyzioterapeutem Theem Faberem, který nastoupí do Grove, aby tam léčil promrominetní pacientku Alicii Berensenovou, slavná malířka byla odsouzena za vraždu svého manžela Gabriela, od té doby však nepromluvila ani jedno slovo, pomůže jí Theo znovu promluvit? část knihy mapuje osobní deník Alicii, závěr knihy přináší nečekaný zvrat.

07.12.2020 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Kříďák autorčina prvotina, je thriller se vším všudy, zatímco Jáma je spíše napínavé drama, místy obohacená napětím a okultismem. Hlavní hrdina učitel se vrací do městečka svého dětství, aby se ukryl před svým věřitelem Špekounem, kterému dluží za směnky z karet. Není náhodou, že si vybral toto místo, rád by konečně uzavřel svou minulost, která souvisí s Jámou ukrývajici tajemství hluboko pohřbené..

25.11.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Napínavá kniha z pohledu hlavní hrdinky Joanny a bývalé dětské vražedkyně Sally McGowen nyní už ve starším věku. Aneb jak jedná nevinná fáma vypuštěná nevědomky z úst hlavní hrdinky, spustí řetězec událostí, které povedou až k tragickému konci.

25.11.2020 4 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Moc pěkné, napínavé, spíše drama než thriller. Konec opět převrací děj na ruby. Navíc pachatelem je úplně jiná osoba, než na kterou to původně vypadalo.

15.11.2020 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Další případ detektiva Frosta Eastona. Kdosi zabije jeho kamaráda a Frost se vydává odhalit vraha. Vše se točí okolo skandálu na luxusní lodi se snaží miliardář ututlat vraždami všech svědků, kteří tam v té době byli, k tomu najme proslulého vraha Lombarda, který nechá u všech svých obětí malovaného hada.

09.11.2020 4 z 5