marti7729 marti7729 komentáře u knih

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Chtěla jsem něco oddechoveho a jednoduššího na čtení, tak jsem si u skládani prádla zapla tuto audioknihu, abych vyplnila čas trochu zabavneji. No nebyla to nejšťastnější volba, protože ten přednes Pavlaska fakt nemám ráda. Nakonec jsem knihu docetla a musím konstatovat, že to není ani moc vtipné. Ano čte se to dobře ale za me ne. Půlka knihy tvoří datumy, zbytek rádoby vtipné příběhy. Je to moje první kniha, které fakt nedám ani 3 hvězdy, protože já doporučím tento brak nekupovat. Dneska může psát každý, tato kniha je tím důkazem..

10.09.2020 odpad!

Ledový dech Ledový dech Diana Gabaldon

Po horicim krizi jsem uvazovala, jestli ledovy dech otevru. Uprimne moc se mi nechtelo, ale nakonec jsem tomu dala sanci a jsem za to opravdu rada. Diana nezklamala a do knihy zas vecpala uplne maximum. Kniha se cetla sama, byla uzasna, dej na zacatku tahly, ale zajimavy a nakonec rychly spad, uzasne zapletky v pribehu. Hned jak jsem docetla nutilo me to otevrit dalsi dil a to jsem si chtela dat pauzu. Urcite si ji prectete ikdyz vas kriz zklamal ♥️

16.05.2020 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Úžasná kniha, která Vás vtáhne do děje. Knížka pro mě byla plná překvapení, určitě bych doporučila každému kdo chcelehčí čten či nějakou oddechovku. Sice je to young adult, ale i ve 27 letech se mi moc líbila :)

02.07.2018 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Taková jednoduchá holčičí četba. Nic co by uchvátilo a mohli jste nad tím dumat, ale když máte chuť na něco milého,naivního, jednoduchého a občas i vtipného je to správná volba :) Knížka byla milá, ale narovinu bych si jí nekoupila, zas tolik mě neuchvátila. A tu jeden citát u kterého jsem se děsně zasmála a proto taky hodnotím tolika hvězdičkama aneb i jedna dobrá hláška dokáže zachránit celou knihu... "Promiňte můžu poprosit o fotečku ? No jasně, není problém. Kam si mám stoupnout ? Ne to je omyl, my jsme Vás chtěli poprosit, jestli by jste nás nevyfotila. AHA... "

03.04.2018 3 z 5

To To Stephen King

No ani nevím vlastně co pořádně napsat, protože nějak nevím co si o knize myslet. Byly tam úplně pasáže , které se četly samy a pak pasáže u kterých jsem měla problém a vyloženě u nich usínala. Příběh je zajímavý, zvláštní...

28.03.2018 3 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Pokračování nádherného příběhu. S každou další knihou stoupá můj zájem. A teď ke knize... Ten příběh mě naprosto pohltil je dokonalý, je to prostě moje kafe. Miluju historické romány a tady ke všemu proloženo trochu fantasy co víc s přát . Historicky je to dobře zpracováno, děj byl napínavý a svižný. První pasáž po nalodění do Francie, ale byla pro mě dost špatně čtivá (jde o to že jsem se o tuto tématiku nikdy nezajímala, takže fakta fakta a zase fakta. Někdy se v tý politice člověk ztrácí a hlavně ho to tolik nebaví jako samotný příběh. Ale na druhou stranu se člověk dozví to potřebný jako kdo proč a jak . A asi bez vysvětlení politické situace by to nedávalo moc smysl, takže to akceptuji - když se s tím člověk seznámí, pak se to čte samo). Sečteno, potrženo - zamilovala jsem se. Myslím že tato série bude patřit k mým nejoblibenějším. Seriál se s knihou nedá srovnat (jsem tedy zatím u 3 epizody), ale to je asi normální. Nevýhoda knihy je že je dost neskladná a těžká a nedá se tahat všude sebou :D Jinak bych byla přilepená na ní nonstop ! :D

15.06.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

3 díl měl takový potencionál, ale je to průměr. Škoda že místo blbostem v první půlce se autorka nevěnovala víc konci. Ten byl naprosto úchvatný! . Ale za mě by se to dalo lépe propacovat hlavně co se TÝČE jižanského útoku, tajemství ohledně tatínka - rebela, Americy a Maxonova shledání. Autorka asi mohla pohrát trochu více ani by neuškodilo např. 30-50 stran navíc. Autorka měla velký prostor, který se jí nabízel aby si skutečně vyhrála, ale bohužel to neudělala. A upřímě to nechápu. Nechci tuto knihu hodnotit záporně, protože přes nudný a vleklý začátek jsme se dostali ke konci, kde to začlo být napínavé až běda ikdyž konec byl odfláklý a suma sumárum se mi knížka líbila, ale prostě nemohu být 100% nadšená. Kniha na mě působí nedokončená. přičemž ten příběh měl takový potencionál... No Je to škoda. Ale jak se říká jsme lidé a chybujeme. Kieře se opravdu 3 díl moc nepovedl. Ale i tak to zůstává pro mě jako jedna z nejlepších sérií.

19.11.2015 3 z 5

Film jsem viděla první. Na knížky jsem se vrhla pod odvysíláné "3ce" . Vím že člověk by se neměl dívat první na film, ale já to tak mám. Film je úžasný, série mě naprosto pohltila. Co se knih týče nic mě nepřekvapilo, i přes to jsem se mohla i po několikáté ponořit do děje a bylo to pro mě zážitkem. Musím ještě říci že film je skvěle udělaný, protože, opravdu sedí slovo od slova.

27.06.2015 4 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Klasika. Jedna z mých prvních. Mám k ní nostalgický vztah. Někomu se to může zdát nudné, ale pro mě je Anna hrdinka a symbol statečnosti. Nechtěla bych prožít to co ona. Remcat od počítače umí každý.

27.06.2015 5 z 5

Porodní bábou navždy Porodní bábou navždy Patricia Harman

Také i za mě nejslabší, ale i tak tato série bude ve mě dlouho zapsaá. Opravdu se povedla a bylo mi ctí si ji přečíst. Ikdyž ten díl je nejslabší doporučiji touto knihou celou sérii uzavřít.

31.12.2023 3 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Druhy pribeh byl snad jeste lepsi nez ten prvni. Pribeh se tentokrat tocil kolem becky a doktora bluma, ktery se zhroutil po smrti zeny a byla mu pecivatelkou. Jrasny strhujici pribeh plny vtipnych, ale i smutnych momentu. Ke konci knihy jsem byla opravdu emocne na dne a smutna za holcicky. Nedalo mi to a pokracuji ihned 3 dilem. Postava Becky je tak skvele napsana, ze si prejete takovou zenu mit ve svem zivote a rikate si jak je skvela.

21.11.2023 5 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Moc příjemné čtení na večer. Knížka v sobě kloubí dvě časové roviny, díky nimž je kniha nadčasová a člověk hltá každé písmenko. Na konci ukápla slzička. Opravdu krásný a silný příběh. Doporučuji všem kdo chce něco lehčího před spaním. Opravdu povedená kniha.

30.10.2023 5 z 5

Velké dobrodružství malého dráčka Velké dobrodružství malého dráčka Petra Martišková

Na úvod musím říci, že mě kniha velice mile překvapila. Tento druh četby většinou nevybírám, ale holčičky (milovnice dráčků- 4,5 r a 2,5 r) ji dostaly k Vánocům od babičky a určitě se podívám ještě do autorky tvorby.

Kniha se krásně čte, je opravdu milá a řekla bych , že stylem je akorát pro předškolní děti. Kniha nás provází dobrodružstvím malého a tak trochu jiného dráčka Smrčka. Nejenom že je to krásný příběh o tom, že být jiný je v pořádku a každý máme jiné přednosti, ale také popisuje pěkně důležitost přátelství a různé emoce. Ocení ji určitě jakýkoliv milovník draků.

14.01.2022 5 z 5

Princezniny deníky Princezniny deníky Meg Cabot

Od puberty miluju filmy o princezně Mie a i dnes a to je mi uz 30, ale knihu jsem furt odkladala a asi bych ji už nikdy nepřečetl, protože tohle je něco co se vymyká me běžné četbě, ale sešlo se mi špatné období s vyčerpáním a tato kniha me rozecetla. Potřebovala jsem zkratka něco jednoduchého co mi pomůže nemyslet na každodenní shon. Krásné ctiva, krátká knížka pro všechny mladé holky. Je krásné si po letech připomenou jaký byl život a jaký problémy nás trápily v 14-15letech. Další díly už číst určitě nebudu, ale moc doporučuji mladsi věkové kategorii, jednou je půjčím svým dcerkam :)

17.04.2021 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Trosicku slabsi nez selma, ale moc povedena detektivka o chlapkovi co unasi, znasilnuje a vrazdi male chlapce. Detektivka je celkem vydarena, Teo je vic netrpelivy s policisty a taky to dava razne najevo. V knize je o dost mene toho vedeckeho vysvetlovani coz pro nekoho lepsi, pro me mene zajimave. Kniha se cetla sama, vlastne v tomto pripade slo o audioknihu, coz musim pochvalit, nacteno velice poutave, delala mi spolecnost u skladani pradla, u behani a uklidu. Za me kvalitne vyplneny cas. Dekuji a mohu doporucit. Urcite sezenu dalsi knihu od autora, jeho styl psani je mi moc blizky.

09.06.2020 4 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Mám toto téma moc ráda. Knoha má pěkný příběh, ale upřímně občas jsem se přistihla, že myslím na něco jiného. Taková oddechovka, když se vám nechce přemýšlet. Nenadchne, ale ani neurazí..

16.05.2020 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Knížka se četla jedním dechem, byla velice poutavá a celkem rychle jsem ji přelouskla. Chvilkama jsem velmi soucítila se Suzette jakože i já jsem matka dvou holčiček a tohle bych nepřála ani nepříteli. Nakonec jsem to přehodnotila a nelíbilo se mi chování Suzette, jasně dcera se ji snaží dostat, ale furt je to její dítě. Neumím si představit takhle hrozně odpálkovat své dítě ikdyž telefonátem z léčebný je nejspíše manipulovala. Myslím, že jsou na léčebnu zralé obě. Konec je takový zvláštní, dle mého názoru chytře ukončený - při vysokých tržbách další díl.. Upřímne byla to taková příjemná změna, ale další díl bych si nekoupila a ani knihu nějak nemohu doporucit, protože nic extra ve mě nezanechala.

23.02.2020 2 z 5

Aha! Rodičovství Aha! Rodičovství Laura Markham

Dily knize, jsem se naucila seberegulaci, uvedomila jsem si ze musim byt trpelivejsi. Pro me byla prinosem, otevrela mi oci, ze to jde i bez rvani. A ne vse co se stane je takova tragedie.

14.06.2019 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Milý, vtipný , dobře čtivé dílo. vyjímečně musím tvrdit, že film byl 100x lepší, ale i tak se člověk dobře pobaví.

02.01.2019 4 z 5

Můj syn terorista Můj syn terorista Tomáš Lindner

Moc zajímavé čtení aktuální situace. Je to takový všeobecný přehled o IS doplněný o příběhy evropských radikálů.

07.04.2018 5 z 5