martas79 martas79 komentáře u knih

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Slovo! Na počátku všeho bylo právě slovo! Čtvrtý králův pes ale slova jakoby hned taví v obrazy. Ty obrazy jsou napsány mezi řádky.
Je to mistrovský kus!
Pan Niedl je tím malířem, bohem, který vdechnul život mému příteli Hynkovi!
100%

18.02.2017 5 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Jeden palác, čtyři komnaty a jedna mrtvola. Satanské symboly, naštvaný král a inkvizitor na cestě. Skvelej díl.

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Tenhle díl mi přišel o hodně slabší! Tak nějak ty milostný rozhovory byly hrozně klišoidní.

10.02.2017 2 z 5

Co když to tak opravdu bylo?

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Líbil se mi tenhle díl hned od prvních řádků, kdy mne strhující vyprávění o vlkodlakovi úplně vtáhlo.

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Vlastně úplný začátek. Oldřichovi byla určena dráha kněze. Jako druhorozený nemohl očekávat rodinné statky. Je to asi tak napsáno schválně, aby to měli s Přemyslem II Otakarem stejně.
Ale co čert nechtěl - a to tady doslova - Oldřich rozlousknul temné klášterní tajemství.
Skvělý díl.

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Trochu nezáživný začátek, ale o to větší překvapení a rychlejší spád!

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Oldřich, Ota a Diviš v plné síle!

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Mám rád knížky, kde trochu čpí síra...

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Zas jedna skvělá knížka, která se čte úplně sama!

10.02.2017 5 z 5

Absolutně mě vyprávění strhlo a nedokázal jsem přestat číst. Autor dokáže vyprávět tak poutavě, že i veškeré učené disputace o všech pravdách božích jsou čtivé a lehce srozumitelně.
Husitská doba je teď pro mě daleko víc srozumitelná.
Byla to moje první kniha od Václava Vondrušky.

06.02.2017 5 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Vrchol jsem našel v kapitole s názvem Klíče!!!

28.01.2017 4 z 5

Jeho království Jeho království Mika Waltari

Myslím, že jdeme všichni tak nějak jen v Jeho stopách. Stále nám o krůček uniká, už přes 2000 let.

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

Začal jsem sbírat kamínky. Kamínky svého života!

Šťastná hvězda Šťastná hvězda Mika Waltari

Po Krvavé lázni pokračuje Mikael s Anttim neméně krvavou cestou po zemích velkého sultána.
Mikael je v každém z nás. Ta křehkost, kterou každý využije a po zásluze nás za ni potrestá. Ale stejně jako Mikael, můžeme jinak?

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Pro mě Krvavá lázeň představuje první setkání s Mikou Waltarim. Stal jsem se navždy poutníkem. Mikael a jeho přítel Antti mě vzali na dlouhou cestu.

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

"Musel to prožít a vidět!", opakoval jsem si pořád dokola, když jsem putoval se Sinuhetem. Odpověď jsem dostal daleko později v další Waltariho knize (Čtyři západy slunce).

Byl, jsem a budu Sinuhetem. Už navždy! Každý je Sinuhetem, kdo četl tuto knihu bez dechu jako já.

28.01.2017