marta0912 marta0912 komentáře u knih

Garfield ve velkém Garfield ve velkém Jim Davis

Na Garfieldech jsem se naučila číst :D

13.11.2016 4 z 5

Já a ty Já a ty Niccolò Ammaniti

Nejdříve mě děsně štvala, ale nakonec to byla skvělá kniha. Krátká, ale intenzivní. Pro mě rozhodně ne odpočinková.

13.11.2016 4 z 5

Kahlo Kahlo Gerry Souter

Zajímavé, ale očekávala jsem trochu víc

13.11.2016 3 z 5

Othello Othello William Shakespeare

Já a Shakespeare kámoši asi nebudem. Prvních dvacet stran mi trvalo přečíst tři hodiny (protože jsem každou musela číst třikrát) a pak jsem to nadobro vzdala. Nepochopila jsem funkci většiny postav, nikdy jsem nevěděla, kdo mluví a tak jsem se musela pořád vracet. Možná bych to přetrpěla, kdyby se mi děj jevil jako aspoň trochu zajímavý. Učitelce jsem do čtenářského deníku ke svým oblíbeným citátům napsala "konec", i když jsem se ho nedočkala, alei tak bych řekla, že to můj vztah k této knize přesně vystihuje.

12.11.2016 1 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Dahl píše skvělé pohádky - dobře poddaná překrásná dětská fantazie, skromně a prostě napsaná.

12.11.2016 4 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Četla jsem už dávno a nic extra. Nenadchne, neurazí.

12.11.2016 2 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Harryho Pottra jsem trapně nečetla, protože jsem už viděla filmy (asi 50x každý díl:)) a tohle bylo milé doplnění. Líbily se mi jak samotné bajky, tak Brumbálovy poznámky. PS. Neměla jsem tušení, že Rowlingová takhle kreslí ;)

01.11.2016 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Bavil mě pouze první příběh, takový odpočinkový. Druhý jsem ještě z donucení přečetla, ale s tím třetím jsem to vzdala asi po třech stránkách, protože ta holka mě vyloženě srala.

30.10.2016 1 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Před skoro dvěma lety to ušlo, i když to nebylo nic extra, teď by mě to ale unudilo k smrti...

30.10.2016 2 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Tahle knížka mě bavila a měla jsem jí i rychle přečtenou. Asi jediná Greenovka, která se mi líbila tehdy a líbila by se mi i teď.

30.10.2016 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Docela mě bavil začátek, konec mě ale tak nudil, že jsem ho skoro nedočetla. Dvě hvězdičky za hezký obal a za to, že některé části byly "chezké". :)

30.10.2016 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nevím jestli to hodnotit dobře nebo špatně. Když jsem byla mladší, byla to jedna z mých nejoblíbenějších knih, teď by mě to stopro ani trošičku nebavilo. XD

30.10.2016 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tenhle díl na mě z celé série ovlivnil nejvíc. Dostala mě ta manipulace s Katniss ze všech stran a to jak daleko je člověk schopen zajít, aby získal moc. Opravdu, tahle trilogie a obzvlášť tenhle díl má silnou podobnost s 1984, akorát se každá hlavní postava dívá na stejnou situaci z jiné pozice v ní.

30.10.2016 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Tenhle díl mě bavil nejméně a ani si ho moc nepamatuji, i když se mi také líbil, ale přišel mi spíš jako vata mezi 1. a 3. dílem.

30.10.2016 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Dokonalé. Četla jsem už docela dávno, ale myslím, že jsem si Arénu smrti docela zachovala v paměti. Film mě ale hrozně zklamal, přijde mi, že někdo, kdo nečetl knížku, to nemůže moc chápat, když tam úplně chybí historie Panemu (což mě bavilo asi nejvíc). Jinak hrozně dobře propracované postavy, jejiž jednání opravdu dává smysl (věc, která u jiných dějů občas bývá úplně divná...:)). Podle mě je tahle trilogie 1984 napsaná ve 21. století.

30.10.2016 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

První dva díly mě nudily. Téma, o kterém je knížka napsaná, mě z nevysvětlitelných příčin nikdy neděsilo, takže jsem něměla důvod nad tím přemýšlet. Prostě to nebylo ono, nezarylo se mi to pod kůži, neběhala jsem ve dvě ráno po pokoji a nevykřikovala "dokonalé myšlenky" knihy, jak je mým divným zvykem, když jsem něčím posedlá.
Pak přišla část tři a s ní i mučení a manipulování, které už mou pozornost přitáhlo trochu blíž. Také šokující odhalení s O' Brienem, které jsem tušila.
Třetí část se mi opravdu zalíbila a dokonce jsem se i po tom pokoji proběhla.
Jsem ráda, že knížka skončila tak, jak skončila. Kdyby skončila dobře, tak by mě pěkně naštvala. Tak jak skončila, skončila, jak by opravdu skončila. :)

02.10.2016 4 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Hezké a prosté.

28.09.2016 3 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Horší než první díl. Docela nuda. Ale filozofie pořád dobrá.

09.09.2016 2 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Chtěla jsem se dozvědět něco o buddhismu, abych věděla jestli ho odsoudit jako všechna ostatní náboženství nebo mu udělit milost. Tato kniha mě přesvědčila, že je i náboženství, které není tak úplně zkažené církví, i když buddhismus vnímám spíš jako fylozofický směr. V knížce se dozvíte o základních myšlenkách a vysvětluje, že buddhismus není pouze módní trend současné doby. Další důvod, proč jsem si tuhle knížku vybrala byl, že jsem se chtěla dozvědět něco o Indii, ale to se mi moc nepoštěstilo... Kniha je čtivá, ale slouží jen jako odpočinková pohodová četba k zelenému čaji. Občas mi děj přišel moc kýčovitý a sentimentální.

09.09.2016 4 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Tak jako přiznejte se, kdo si při čtení malého poseroutky neučůrl smíchy... ;D Díky téhle knižní sérii jsem začala číst a doufám, že si přečtu i následující díly, co vyjdou ( už jen z té nostalgie).

19.08.2016 5 z 5