marta0912 marta0912 komentáře u knih

Staré dobré časy Staré dobré časy Jeff Kinney (p)

Tak tohle mě po dlouhé době opět potěšilo. Těším se až si přečtu další díl.

19.08.2017 4 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Souhlasím, bylo to zbytečně překombinované a komplikované. V postavách jsem se celkem vyznala, ale ty jejich propojení, které jsou v knize postupně poodhalovány, ty jsem nebyla sto chápat - přišlo mi, že to vůbec nedává smysl.

30.07.2017 2 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Rozhodla jsem se, že tuto knihu neohodnotím hvězdičkami, protože ohodnotit něčí život se nedá. Bylo zajímavé číst o postoji lidí tehdy, tak jak to skutečně vnímali ti, kteří v tom žili a ne jak se na to my teď díváme zpětně. Občas mě kniha nudila, ale to je přestě to - co můžete dělat dva roky zavření někde pomalu ve sklepě? Anne nám představuje neutišitelnou nudu, kterou se musela prokousávat. Dost silné bylo, jak Anne napsala, že by si přála být zpopelněná. No, mi už si můžem jen povzdechnout nad tím, že se jí to splnilo, ale ne tak, jak by si to představovala.

24.07.2017

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Moc metafor a hlubokých myšlenek na můj primitivní mozeček.

22.06.2017 1 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje první Nesbøvka a rozhodně nezklamala. Líbila se mi hlavně díky australským legendám, které zachovávaly tu správnou atmosféru. Rozhodně to mělo zajímavou zápletku. Bála jsem se, že to bude jen další chladná severská detektivka, která má pouze účel šokovat, ale vůbec ne, takže spokojenost.

09.06.2017 5 z 5

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

U této knihy jsem udělala chybu, že jsem ji nepřečetla najednou, ale měla jsem dlouhé mezery ve čtení, což je u Palahniukových knih problém. Nicméně i tak mě kniha dostala, i když si myslím, že my v ateistické Čr pro ni nemůžeme mít takové pochopení, když by u nás člověk, jakým hlavní hrdina je, nemohl mít takový vliv.
Před touto knihou jsem už četla Klub rváčů a opět je hlavní hrdina jen muž, co dělá a věří všemu, co mu ostatní řeknou, ale má svého anarchistického vůdce, který všechno způsobí. Tato kniha pro mě tedy byla příjemným zopakováním Klubu rváčů.

Doslov nakonci rozhodně stojí za přečtení, už jenom kvůli dokončení děje.

09.06.2017 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Knihu bych rozdělila na části, které byly jen těžkouvěřitelné psycho a části, které byly hrozně nudné.

02.04.2017

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Zase milá audiokniha při uklízení. Sice mě děj zas tak moc nevtáhl, že bych se třásla na odhalení, ale konec za to rozhodně stál a přišel mi až poirotovský.

21.03.2017 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Mám ji doma jako audioknihu a nebylo to špatné. Sice až moc ukecané, ale při mytí nádobí se to šiklo. Nevím jestli je to tím, že jsem hned od začátku věděla, že to psala Rowlingová nebo těmi zdlouhavými popisy jako například "kozačky s nízkou podrážkou", ale bylo poznat, že to psala žena. Na začátku mě příběh moc nechytil, ale na odhalení vraha jsem se pak už třásla nedočkavostí.

13.03.2017 4 z 5

Pes ve městě Pes ve městě Veronika Hájková

Takové ženské problémy. Nic extra.

21.02.2017 2 z 5

Vražda na zámku Styles Vražda na zámku Styles Agatha Christie

Poslouchala jsem jako audioknihu a nemohla jsem se odtrhnout. Aghatu Christie miluji asi ve všech verzích.

06.02.2017 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Slyšela jsem jako audioknihu a i když jsem nejdříve musela překonat způsob, jakým kniha byla čtena, poté, co jsem si zvykla, se ukázalo, že naopak knize dodává tu akci. Jinak dějově to bylo bezchybné, v noci jsem se bála jít i na záchod :D

01.02.2017 4 z 5

Mrtví prezidenti Mrtví prezidenti Brian Edmund Posehn

Mě to fakt bavilo. Moc nadějí jsem do toho nevkládala, protože ten film - ačkoliv všemi milovaný - stál prostě za hovno a díky zajímavému traileru chybně předpovídajícímu vtipný a akční film, to bylo největší zklamání po dlouhé době. V tomto komiksu Deadpool stále zůstává tím ukecaným spratkem, nicméně děj je opravdu akční a potěšilo mě, že se zde ukázali i jiní superhrdinové, jako třeba Dr. Strange, který mě naopak víc bavil ve filmu, ale tady také ušel.

01.02.2017 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Prostě klasika. Líbila se mi už napoprvé, napodruhé, napotřetí. Jediná kniha, kterou jsem četla víckrát.

13.01.2017 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Tak ta filozofie šla úplně mimo mě. Jako když jste na večírku, kam nepatříte a tak jen sedíte, nudíte se a pokukujete po ostatních, ale vůbec nerozumíte tomu o čě se baví, tak jsem si u téhle knihy přišla. Kniha byla hezky napsaná, co se stylu týče, nicméně obsahově to nebyl můj šálek čaje. Celkem mě bavily ty části, kde je Darrell ve vězení, ale ty minulé životy jsem pouštěla jedním uchem tam a druhým ven. Nebýt čtenářského deníku, tu knihu bych nedočetla.

13.01.2017 2 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kniha by se mi spíš líbila napsaná jako drama, protože jsem se zamilovala hlavně do přímé řeči - líbí se mi ten jižanský nespisovný styl řeči, který jsem očekávala, a který jsem také dostala ještě lepší než jsem doufala.
Jinak mi kniha nepřišla jako nic extra velkého ani převratného. Bylo zajímavé pochytit atmosféru té doby. Mrzelo mě, že kniha nebyla delší a nedozvěděla jsem se trochu víc. Povahy postav byly skvěle vykresleny. Už se těším, až si přečtu další Steinbeckovu knihu.

06.12.2016 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Nedočetla jsem, i když se mi to docela líbilo, bylo to zdlouhavé a nebyla jsem schopná se začíst.

26.11.2016 1 z 5

Starý překlad je pruda, ale asi by mě to nudilo tak jako tak. Když jsem četla kus anglicky přišlo mi to mnohem čtivější.

13.11.2016 2 z 5

Asterix a zlatý srp Asterix a zlatý srp René Goscinny

Asterix byla moje těžká závislost v dětství.

13.11.2016 5 z 5

Králíčkovy sebevraždy Králíčkovy sebevraždy Andy Riley

První kniha, kterou jsem přečetla celou XD

13.11.2016 5 z 5