MarkétaI. MarkétaI. komentáře u knih

Láska online Láska online Penelope Ward

(SPOILER) Největší plus knihy bylo, že Ryder nebyl žádný děvkař, což se málo kdy vidí a já jsem fakt ráda :)
Oni ten vztah měli tak zalitý sluncem, že jsem doufala aspoň v malý mráček.
Ke knize se sice asi už nebudu vracet, ale je každopádně čtivá a oddechová.

05.12.2020 4 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Zuzana. Ubohá Zuzana, která je donucena žít v klášteře..
Jeptišku jsem poslouchala jako Audiokniha, která byla opravdu parádně namluvená. Možná i díky tomu jsem se do děje úplně ponořila a hltala každé slovo.

05.12.2020 4 z 5

Aokigahara - Les sebevrahů Aokigahara - Les sebevrahů Jeremy Bates

Aokigahara - les sebevrahů, který skutečně existuje.
Příběh je zajímavý, napínavý a kniha mě opravdu bavila. Od první stránky jsem se začetla, takže se mi kniha nechtěla vůbec odkládat. Chtěla jsem číst dál a dál..

05.12.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Adrienne zdědí dům, který je uprostřed lesa a daleko od civilizace. To je vždy nejlepší místo na vraždy nebo nadpřirozeno.. Ovšem asi jsem knihu měla číst večer, kdy budu sama doma.
Kniha byla čtivá, dobře napsaná, ke konci napínavá, ale nějak jsem se nebála.

Chci to taky! Chci to taky! Ellen Berg

Táhne ji na čtyřicet, nemá děti ani chlapa, ale má super práci a rodiče, kteří ji chtějí dobře provdat. Jenže do života ji vstoupí on. Instalatér..
Chci to taky je nenáročná, oddechová, romantická kniha při které jsem se občas i zasmála.

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Od první stránky až po poslední stránku to bylo parádní čtení!
Kniha Terapie se čte skoro sama. Člověk začne a najedou je konec. Celou dobu jsem byla napjatá, co bude na další stránce a jak to vše skončí.
Sebastian Fitzek prostě umí.

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Pro mě je Fitzek sázka na jistotu. Další kniha, která opět nezklamala.
Únos dcery, indicie v mrtvých tělech a ostrov na který se nedá dostat kvůli špatnému počasí..
Čtivý a zajímavý příběh. Napětí a akce na každé stránce. Toto mě hodně bavilo.

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Smutný, děsivý, zvrácený příběh o úžasné matce, která se během pár let promění v zrůdu a o malém chlapci, který zažívá neskutečně hrůzné věci..
Kniha má jenom něco málo přes sto stran, což mě na začátku překvapilo, ale i to bohatě stačilo a nakonec jsem byla ráda.
Bylo mi smutno. Byla jsem naštvaná. Nechápala jsem. A k tomu dva momenty, kdy se mi udělalo vyloženě špatně..
Myslím, že na příběh tohoto chlapce nikdy nezapomenu.

Starý jako čas sám Starý jako čas sám Liz Braswell

Na začátku knihy jsem byla trochu zmatená, než jsem pochopila, že se prolíná minulost a přítomnost.
Příběh Kráska a zvíře mám ráda a tak jsem se na knihu hodně těšila.
Kniha mě bavila. Četla se dobře, ale jsem trochu zklamaná z konce. Ten krásný, romantický konec mi tam prostě chyběl.

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Kniha se celkem rychle se čte, takže sotva člověk začne číst, tak je i konec.
Příběh má více pohledů, což se mi v tomto případě líbí.
Konec jsem čekala víc šokující nebo víc dramatický, ale i tak se mi kniha hodně líbila.

Zapomenuté dívky Zapomenuté dívky Sara Blædel

Naleznou tělo mrtvé ženy, která ale podle všeho měla zemřít o mnoho let dříve..
Téma a nápad zajímavý. Kniha byla čtivá, kapitoly krátké a přehledné.
A konec? To rozuzlení co a jak bylo/nebylo se mi opravdu líbilo.

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Pět sexy bratrů, jedna obyčejná holka a život plný bohatství..
Papírová princezna se mi moc líbila. Do děje mě to vtáhlo od první stránky a kniha se mi nechtěla vůbec odkládat.
Rozhodně se ke knize budu s radostí vracet.

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Pět sexy sourozenců, jedna holka a život plný bohatství a intrik..
Druhý díl a opět kniha, která je čtivá a nechtěla se mi vůbec odkládat. I když první díl se mi přece jenom líbil o něco víc.
Teď už jen hurá na Palác lží..

Palác lží Palác lží Erin Watt

Návrat mrtvého otce, obvinění z vraždy to a ještě víc v prostředí bohatství a luxusu..
Popravdě jsem ráda, že jsem knihu vůbec dočetla celou. Nebavila mě. Pro mě úplně zbytečný díl.
Radši bych si přečetla příběh o Val a Wadeovi (jasné není to Royal :-) ), než vyšetřování vraždy. Nějak mi to prostě k něm nesedlo.
A vrah? Tak to jsem si myslela snad od první stránky.

25.10.2020 3 z 5

Letní děti Letní děti Dot Hutchison

Po přečtení Májových růží jsem byla celkem zklamaná a tak jsem od třetího dílu neměla moc velké očekávání..
Příběh Letních dětí se mi nakonec líbil nejvíc.
Kniha je čtivá a nenáročná. Člověk začne číst a najednou je i konec.

23.08.2020 4 z 5

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

(SPOILER) "Chovej se rozumně a neriskuj." - Věta, kterou řekne matka sedmnáctileté dceři, která se chystá zabít vraha dívek.. Tak to mě vážně pobavilo.
Neschopní detektivové. Matka, která přišla o jednu dceru, udělá návnadu z druhé dcery a připadá jí to evidentně v pořádku. Velice nudné pasáže ze šachu..
Vraha jsem poznala hned, jen co se objevil na scéně.
No nevím.. není to bůhví jak hrozná kniha, ale znova si ji určitě nepřečtu.

11.08.2020 3 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Oběti, které nemají nic společného. Doktorka Thorneova, která ve vězení spřádá plány a matka Kim, která se může dostat ven..
Další díl a další spokojenost.
Kniha je čtivá a opět se mi nechtěla vůbec odkládat.

11.08.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Loutkové divadlo je čtivá, napínavá kniha, která má zajímavý příběh.
Postava Tilly se mi moc líbila. S Poem tvořili super dvojku :)
Doufám, že se dočkáme pokračování.

08.08.2020 5 z 5

Vláčen, věšen a rozčtvrcen Vláčen, věšen a rozčtvrcen Jonathan J. Moore

Určitě musím pochválit provedení knihy. To se mi opravdu hodně líbilo.
Popravy mečem nebo zastřelením, elektrické křeslo nebo třeba oběšení..
Je to velice zajímavá, občas nechutná, ale čtivá kniha, která nebude pro slabší povahy.
Je až hrůzostrašné, co vše byl/je schopen udělat člověk. Takové stažení z kůže nebo pohřbení za živa..
Knihu doporučuji všem, které zajímá toto téma.

08.08.2020 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Unesené dívky a zvrácenost jejich věznitele..
I když jsem se na začátku nemohla začít, příběh mě přesto vtáhl do děje a kniha se mi nechtěla odkládat.
Pár věcí mi přišlo nelogických a celou dobu jsem čekala nějaký zvrat. Ten sice nepřišel, ale i tak se mi kniha líbila.

08.08.2020 4 z 5