-markéta- -markéta- komentáře u knih

Děti s hvězdou Děti s hvězdou Mario Escobar

Opět trochu jiný příběh z válečného období. Za mě super knížka! Snad 1000x jsem brečela, 100x dostala mini infarkt.
Příběh je plný naděje, lásky, riskování životů, přátelství, nenávisti - od každého trochu. Kniha měla doopravdy všechno, co jsem potřebovala. Až do konce jsem se v duchu modlila za dobrý konec.
Je neskutečné, kolik odvahy 2 malí kluci měli a co všechno dokázali (samozřejmě s pomocí ostatních) a že neztratili naději a šli, než došli. To samé u lidí, kteří jim pomáhali, riskovali svůj život kvůli malým chlapcům, kvůli Židům, i když věděli, co jim hrozí, kdyby se na to přišlo.
Osvětimská ukolébavka byla super a tohle taky, moc doporučuji!

01.04.2021 5 z 5

V zámku a v podzámčí V zámku a v podzámčí Božena Němcová

První setkání s autorkou a upřímně mě tato kniha moc nezaujala. Rozdíly mezi nižší a vyšší vrstvou byly hrozné a příběhy lidí v knize též, ale já od knihy čekala asi více.
Konec knihy mi přišel zmatený a příběh takový neukončený. Nebýt doslovu, tak nevíme vlastně nic.

25.03.2021 3 z 5

Arabská princezna Arabská princezna Tanya Valko

2 hvězdičky pouze za konec, kdy se konečně začalo něco dít, jinak by to bylo pouze na 1.
Jsem doopravdy zklamaná. Na tuto knihu jsem se velmi těšila a byla jsem smutná z toho, že se její překlad tolik táhl, ale už chápu proč. Byla to doopravdy slátanina a chápu, že to nikdo nechtěl překládat.
Kniha se hezky a sama četla, to se musí nechat, ale co se děje týče, tak to bylo doopravdy o ničem.
Konec napovídá, že bude další díl, ale bude to opět to samé, co bylo v prvních dílech, takže si myslím, že už si další díl nepřečtu. Celý děj se dal napsat do 120 stran a ne do zbytečných skoro 600.
Do toho mi Marjánka začala neskutečným způsobem vadit.

18.03.2021 2 z 5

Miluji Harryho Pottera, všechny knihy, všechny filmy.
Nad tímto dílem jsem dlouho přemýšlela, protože přeci jenom to úplně do slavné Potterovské série nepatří. Každopádně bylo to stejně dobré jako všechny Harry. Bylo příjemné vidět jak vyrostli, jak se jejich život vyvíjel, jací byly jejich děti, za mě doopravdy super. Vracení se časem do dob, kdy v Bradavicích byli ještě Harry, Hermiona, Ron, Draco a hlavně SNAPE! Bylo to boží a několikrát mi ukápla slza. Byl to skvělý návrat do světa, který ne jeden z nás toužil (stále touží) prožít.

07.03.2021 5 z 5

Anna zachraňuje svět Anna zachraňuje svět Michaela Štěchová

Super knížka! Nikdy předtím jsem nic takového nečetla a mile mě to překvapilo. Dozvěděla jsem se mnoho nových informací, zasmála jsem se, někdy i zakroutila hlavou, že to přece není možné. Za mě doopravdy velmi příjemné čtení. Dokonce jsem dostala chuť někam takhle vyrazit a prožít zemi z jiného úhlu, než z toho turistického.

27.02.2021 5 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Lady Fuckingham se mi líbila o něco více, ale tohle jako oddechovka také nebylo špatné. Rozhodně to není kniha pro všechny. Věřím tomu, že ne každému vyhovuje tento vulgární styl psaní a chápu, že to může někoho pohoršit. Na druhou stranu jsem si na 1000 % jistá, že tato kniha nenechá klidného NIKOHO.
Vždy po dočtení něčeho takového přemýšlím, jestli se to doopravdy dělo. Sex s každým, s vlastním otcem, se svou služkou, žádné žárlení, že váš manžel spí s x dalšími ženami/dívkami, nevím no. Asi jsem ráda, že žiji v této době, kdy se to už tolik (snad) neděje.

21.02.2021 3 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Tak moc jsem se těšila a tak velká očekávání jsem měla, až jsem trochu zklamaná. :-( Kanibal mě hodně bavil (sérii s Erikou jsem nečetla), atak jsem se těšila, že si přečtu skvělé pokračování a nevím no. Kniha se skvěle a sama četla, ale děj byl pro mě nic moc. Některé pasáže byly o ničem a za mě zbytečné. Kate a Tristana mám moc ráda a těším se na jejich novou společnou cestu. Jsem ráda, že se v knize objevil i Peter! Určitě si přečtu i další díl a budu doufat, že bude alespoň tak dobrý, jako byl první díl této série.

15.02.2021 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Na téma Holokaust mám přečteno již několik knih a myslím si, že je těžké mi "vyrazit dech" nějakým dalším příběhem, takže tohle hodnocení neberte na 10000 % vážně.
Pokud bych četla tuto knihu jako jednu z prvních, tak bych byla hotová mnohem více, ale bohužel.
Co mi na knize vadilo asi úplně nejvíce bylo to, že byla zmatená. Doopravdy jsem do 3/4 knihy vlastně nevěděla, jestli je Máma a Stanislawa jedna a ta samá anebo 2 osoby. "Kapitoly" byly také nadepsány nešťastně.
Co se příběhu týče - opět hrůza. Doopravdy nechápu, že se něco takového mohlo dít. Že člověk byl schopný tak moc ublížit jinému člověku.
Kdybych četla knihu jako těhotná, tak bych ji podle mě dočíst nemohla a bála bych se porodit asi tak 37937592849382x více. Je strašné, co s miminky dělali a nejen s nimi.
Velmi silný příběh, ale četla jsem několik mnohem lepších knih.

06.02.2021 3 z 5

MUSTHAVE, MUSTREAD.
Tohle je pecka! Instagramoý profil Červená propiska sleduji a miluji! A nápad knihy? TOP!
Každý by měl tuto knihu mít doma, protože i když si myslím, že český jazyk ovládám obstojně, tak i mě některé věci překvapily a zjistila jsem, že je vlastně používám špatně, nebo jsem dokonce neznala rozdíl mezi jednotlivými slovy.
Troufám si říci, že by toto měla být i povinná kniha na základní škole, protože podává i rady, které mohou některé záludnosti velmi ulehčit (mě/mně).
Já jsem byla doopravdy nadšená a můj výtisk je momentálně obohacen barevnými lepíky u věcí, u který si nejsem jistá, či které mě zaujaly.
Velmi DOPORUČUJI!

25.01.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Já to nechápu. Jak někdo může být tak skvělý jako paní Marsons? 10.díl a zase pecka! Nenudila jsem se ani jednu stránku. Líbilo se mi, že se dozvídáme zase více o Kim - čím vším si prošla jako malá.
Neuvěřitelná série, která snad nikdy nepřestane bavit. Za mě paráda a těším se na další díl!

24.01.2021 5 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Kniha byla super jako oddechovka! Samozřejmě tím, že jsem četla první díl, tak jsem věděla do čeho jdu. Děj byl hodně podobný, jen jiná situace a postavy, každopádně to mi nevadilo. Bylo fajn po pár měsících zase přečíst něco takového. Za mě byla dokonce tato i lepší než první díl. Postavy mi byly mnohem sympatičtější!
Docela jsem se bála, jak to skončí, protože v posledních stránkách stále nabylo 100% jasno!
Za mě fajn kniha jednou za čas. Určitě dočtu celou sérii.

17.01.2021 5 z 5

Polyeuktos Polyeuktos Pierre Corneille

Kniha nebyla špatná, ale hoooodně mi vadil konec, kde bylo na mě až moc náboženství (nemám nic proti náboženství a plně ho respektuji). Ze začátku jsem byla velmi nadšená, ale poslední třetina mě doopravdy zklamala. Čekala jsem úplně jiný závěr, ale to možná byl účel knihy.
Co se mi však velmi líbilo - byl překlad. Krásně se drama četlo, v hlavě jsem si ho recitovala. To byla doopravdy paráda, ale děj za mě bohužel nic moc.

07.01.2021 3 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

První kniha roku 2021.
Kniha byla do poloviny docela o ničem, nic se tam vlastně nedělo a myslela jsem si, že to teda bude utrpení až do konce, ale posléze se stalo něco (nechci spoilerovat) a konečně se kniha rozjela a já byla doopravdy zvědavá, jak to celé dopadne.
Kniha se četla moc hezky, děj plynul (když teda zrovna nějaký byl). Jediné co mi vadilo byly neoznačené kapitoly, ale dalo se to přežít.
Konec mě překvapil, každopádně mohl být více rozepsaný.
Nemyslím si, že sáhnu po druhé (první) autorčině knize.
Klasické klišé: "neurazí, nenadchne".

04.01.2021 3 z 5

Tak moc mi trhá žíly napsat negativní hodnocení, ale já si prostě nemohu pomoci.
Pokaždé píši, že mi povídky nesedí, ale i tak se vždy do nějakých pustím a vždy jsem potom zklamaná. Každopádně u takové klasiky jsem čekala, že se třeba něco změní a já budu nadšená, ale bohužel nic takového se nastalo.
Ze všech povídek se mi líbily pouze 4, jinak to byla hrůza a utrpení číst. Některé povídky jsem vůbec nepochopila, jiné četla 2x, ale i tak je bohužel moje hodnocení na 2 hvězdičky.

31.12.2020 2 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Povídky prostě nejsou pro mě. Nemám ráda takto krátké příběhy, kde se v podstatě děje všechno a nic.
Musím říci, že povídka, která se mi moc líbila, byla povídka od Aleny Mornštajnové, ta byla parádní! A ještě byla moc fajn ta od Ireny Hejdové.
3 hvězdičky jsou právě díky těmto dvoum povídkám, jinak bych musela hodnotit méně.
Prostředí s bílým pláštěm je fajn, ale myslím si, že se z toho dá vytřískat více i do takto krátké povídky.

14.11.2020 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

(SPOILER) A to nejlepší na konec!
Snažila jsem se svou cestu v knihách Harryho prodlužovat co nejvíce a četla mezi nimi několik dalších knih, ale jednou to přijít muselo.
Všechny díly byly samozřejmě unikátní a skvělé, ale tento je za mě TOP STROP. Nejvíce dojemná scénka samozřejmě, když umřel Dobby a Severus. Za mě velmi dojemné i pojmenování Harryho a Ginny dětí.
Skvělé ukončení celé série.
Obdivuji autorku a děkuji jí, že měla takovou fantazii a stvořila něco, co milují všechny věkové kategorie po celém světě. Pochybuji, že ještě někdy vznikne něco tak dokonalého!
DĚKUJI A MILUJI.

07.11.2020 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Upřímně přemýšlím, jestli jsem přeci jenom neměla dát 3 hvězdičky.
Ze začátku mi to přišlo jako nepovedených 5O odstínů, poté mi to přišlo jako kravina, ale zamilovala jsem si hlavní mužskou postavu a musím říci, že dloooouho jsem neměla pocit, že prostě musím číst dál a dál bez přestávky.
Líbila se mi to napětí, že vlastně nevíme, co je opravdové a co ne a jak to vlastně celé je. Dělala jsem si několik závěrů, ale tohle mě nenapadlo.
Kniha se četla hezky, jazyk jednoduchý, pocit horka mě nejedenou polil.
Nic světoborného, ale příjemná oddechovka na jedno odpoledne.

28.10.2020 2 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Po přečtení Kříďáka jsem se moc nechtěla pouštět do další autorčiny knihy, protože mě Kříďák jednoduše nebavil a zklamal.
Musím uznat, že Jáma byla mnohem lepší, zajímavější a čtivější.
Chvílemi to bylo hodně zmatené a já sama nevěděla, co se s Jámou vlastně děje a o co tam jde. Myslím si, že z knihy bylo vytěženo strašně málo a bylo to velmi málo propracované.
Hlavní hrdina mi moc sedl a líbil se mi konec, kdy jsme se vlastně dozvěděli, kdo Špekoun je. Nevím, jestli se pustím do další autorčiny knihy, protože obě přečtené mi přišly lehce podprůměr.

26.10.2020 3 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

MILUJU.
Nemohu dát sice knize 5 hvězdiček, protože často se tam opakovalo to samé, ale 4 hvězdičky a mé doporučení ano!
Kniha byla velmi, ale velmi zajímavá. Dozvídáme se zde věci ohledně spánku nejen v lidském těle, ale i u jiných živočichů, dokonce i rostlin.
Věřím, že lidem mohlo vadit veliké množství odborností, ale bez nich by to nebyla naučná literatura.
Bylo by fajn, kdyby smysl spánku pochopili hlavně dnešní teenageři, kteří si myslí, že je fakt moc cool být vzhůru do 4 do rána a být na mobilu, či cokoliv jiného a potom v 6 vstát do školy a stěžovat si. Chápu, že ne vždy je možné spát v noci a jsou zaměstnání, která si vyžadují noční služby, ale ti, co nemusejí ponocovat, by doopravdy neměli.
Za mě je to kniha, kterou by si měl přečíst každý!

24.10.2020 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Tohle byla moje autorčina premiéra. Vím, že je hodně oblíbená, a tak jsem si řekla, že jí také musím vyzkoušet.
Styl psaní mi velmi vyhovoval, stránky se četly v podstatě samy.
Co se týče tématu sebevraždy, tak je to velmi silné téma, o kterým si myslím, že by se mělo mluvit/psát. Každá povídka je unikát a setkáváme se s různými zkušenostmi ohledně sebevraždy.
Já sama měla kamaráda, který sebevraždu spáchal. Sebevraždu páchají nemocní lidé a bohužel její dokončení je jeden ze způsobů "vyléčení". Bohužel ne vždy vidíme za "dveře" člověka, který sebevraždu spáchal, a tak nemůžeme soudit. Častokrát to je pro člověka obrovské vysvobození.
Kniha pro mě nebyla perfektní, ale rozhodně nelituji přečtení! Myslím si, že se z ní dalo "vytřískat" mnohem více. Povídky byly velmi čtivé.

17.10.2020 4 z 5