marimari marimari komentáře u knih

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Obyčejné lidské životy dvou kamarádek z malé vesnice - věrně vykreslená doba 70. let v naší společnosti- je to doba mého mládí a nástupu do zaměstnání, kdy jsme byli všichni pod bdělým okem vládnoucí strany a nemohli veřejně prezentovat svoje názory(bez negativního dopadu). Nemůžu dát méně než 5 hvězdiček.

05.02.2019 5 z 5

Píseň jmen Píseň jmen Norman Lebrecht

Neobyčejná! Zařadila jsem si ji kvůli Čtenářské výzvě a vůbec toho nelituji. Sonda do duše dvou stejně starých židovkých chlapců, kteří spolu vyrůstají jako bratři následkem politických a společenských okolností. Touhy, sny, ambice, strach, víra, odpovědnost, morálka, bolest, štěstí, sounáležitost, osamělost, holocaust... To všechno v knize je. Doporučuji!!!

03.02.2019 5 z 5

Maminka není doma Maminka není doma Jaroslava Pokorná,

Stojí za přečtení. Vzpomínky z dětství i dospělého života, humorné i smutné, podané opravdově a bez příkras- tragická ztráta matky v době dospívání, výchova dcer v ne vždycky idylických partnerských vztazích.

25.01.2019 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Klasika! Boj starého unaveného rybáře s velkou rybou, samotou, vzpomínky na uplynulý život- mládí, sílu.

25.01.2019 5 z 5

Motýlí křik Motýlí křik Jan Tománek

Stojí za přečtení! Lidé by měli přemýšlet nad způsobem života, jak snadno a ochotně podléhají manipulaci a jsou ochotní věřit čemukoliv, co se hlasitě předkládá.

21.01.2019 5 z 5

Prosinec už je takovej Prosinec už je takovej Donal Ryan

Překvapení! Dojemný, smutný příběh - mladý citlivý muž s morálními zásadami, nesmělý,pomalu chápající, okolím zesměšňovaný a opovrhovaný žijící s rodiči, náhle sám čelí tvrdé realitě života. Svěží jazyk zobrazuje horší stránky lidského jednání. Určitě stojí za přečtení.

15.01.2019 4 z 5

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Úplně mě dostala! Tolik vnitřní síly a pevnosti charakteru, odvahy, vytrvalosti , tak náhlý skok z citového, láskyplného prostředí založeného na vzájemné úctě, morálce a posvátnosti rodinných a národních tradic do takové hrůzy a krutosti.
Kniha plná poezie a naděje. Všem doporučuji.

10.01.2019 5 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Skvěle napsané, zvlášť příběh Michelangela. Mám ráda životopisné romány, četla jsem i Kámen a bolest. Skláním se před vytrvalostí, urputností a touhou spojenou s uměleckou tvorbou i překonávání nedůvěry v sebe sama. Nevím, jestli by současníci byli schopni tohle všechno ustát.

09.01.2019 5 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Milé překvapení! Moje první knížka od této autorky a nemohla jsem se odtrhnout.
Zase trochu jiný pohled. Příběh plný emocí, napětí a tenká hranice mezi zlým a dobrým. Určitě si přečtu i jiné od téže autorky.

09.01.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Výborná detektivka! Už se chystám na Chladnokrevně.

07.01.2019 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Další čtivá kniha mého oblíbeného autora.

03.12.2018 4 z 5

Pařížské rekviem Pařížské rekviem Emma Riedová

Čtivé, ale málo pravděpodobné. Asi se mi víc líbily Královské intriky. Mám ráda knihy, které jsou reálné. Mladá spisovatelka má před sebou dlouhou tvůrčí budoucnost.

13.11.2018 3 z 5

Královské intriky Královské intriky Emma Riedová

Naše historie se objevuje u hodně českých autorů a není vůbec špatné si přečíst různé zpracování. Příběh se mi líbil, i když by hlavní postava v dané době těžko vyvázla živá z těch spletitých situací. Autorka je mladá a určitě napíše hodně dalších knih. Přečtu si i Pařížské rekviem.

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Vděčné téma - historie, láska, intriky, vše, co obsahuje v současné době většina vydávaných knih. Další příjemné čtení při ležení s kašlem a rýmou.

Modrý horizont Modrý horizont Wilbur Smith

Další čtivá oddychovka, když se vám nechce moc přemýšlet.

17.10.2018 3 z 5

Lara - Skutečný příběh lásky, který inspiroval román Doktor Živago Lara - Skutečný příběh lásky, který inspiroval román Doktor Živago Anna Pasternak

Četla jsem poměrně dlouho, nedá se uspěchat.
Podrobný životní příběh významného ruského autora se všemi jeho silnými i slabými stránkami osobnosti - hrdost, odvaha, sebestřednost, naivita, psychická labilita ( muž s hlavou v oblacích), obraz ruské společnosti po revoluci, krutost a bezohlednost režimu, vymývání mozku, vyrábění zločinců a nepřátel státu a ostatní praktiky, které přímo ovlivnily život lidí v prosovětských zemích.

26.09.2018 5 z 5

Falešná kočička Falešná kočička Naďa Horáková

klasická česká z moravské metropole, čtivá, při vaření povidel na jednu noc!

18.09.2018 4 z 5

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Jedna z nejhezčích knih, které jsem od pana Vondrušky četla. Obraz středověké společnosti během stoleté války, víra, pochybnosti a církev ovlivňující život všech lidí.

03.09.2018 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Přikláním se k těm, co chválí. Nemám moc ráda sladké milostné romány, ale na dovolené se hodila. Každá žena potřebuje být pro někoho ta jediná a pak se cítí jako královna. V případě hlavní hrdinky na jedné straně manžel, který je neschopný cítit lásku k ženě, na druhé vztah plný porozumění a lásky s milencem. Kdo by odolal?

03.09.2018 4 z 5

Tkalci snů Tkalci snů Philip Shelby