marimari marimari komentáře u knih

Kam létají vrány Kam létají vrány Ann-Marie MacDonald

Určitě nenechá tato kniha čtenáře bez odezvy. Buď chválit, nebo zatratit. Já spíš chválím. Bez podrobného a rozsáhlého vykreslení by nebylo možné všechno vyjádřit- vztahy v rodině, společnost, postavení dětí, politické dění, všechno navzájem propletené a ovlivňující jednotlivce.

19.08.2018 4 z 5

Artemis Artemis Julian Stockwin

Jsem spokojená, škoda, že je kniha rychle přečtená! Těším se na další.

05.08.2018 5 z 5

Modrý medailon Modrý medailon Martha Sophie Marcus

Lehká, odpočinková, nenáročná!

05.07.2018 3 z 5

Naděje na konci světa Naděje na konci světa Sarah Lark (p)

Při krácení dlouhého času. Nenechá žádnou odezvu.

28.06.2018 2 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Také chválím! Pravdivě popsaná absurdní a krutá bolševická doktrína, která zmrzačila a zničila tolik lidských životů. Přečetla jsem celou sérii. Některé popisy milostných scén, které se často opakovaly bych vynechala, ale celkový obraz tehdejšího dění stojí za přečtení! Dávám 4 hvězdičky.

22.06.2018 4 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Jacques Expert

Nemám ráda tento typ literatury. Je neuvěřitelné, aby byl člověk schopný
záměrně ignorovat pravý stav věcí a v takovém vztahu hovořit o lásce. Vztah založený na strachu, surovosti a ponižování ? Jenom jako diagnóza pro psychiatry a psychology.

05.06.2018 2 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Trochu jiný styl, osvěžující, zajímavé, čtivé.

05.06.2018 4 z 5

Vzpoura goliardů Vzpoura goliardů Vlastimil Vondruška

Mám ráda oddychové čtení V. Vondrušky, ale nemohu jeho knihy číst rychle za sebou. Určité pasáže se zbytečně opakují a připomínají, častá rivalita, soutěžení a urážlivost hlavních postav někdy unavuje. Ale časem po nich ráda sáhnu.

05.06.2018 3 z 5

Závěje Závěje Marit Reiersgård

mě se líbila a určitě si přečtu další.

31.05.2018 4 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška opět nezklamal.

15.05.2018 5 z 5

Kydd Kydd Julian Stockwin

Zajímavá, čtivá, čte se sama. Těším se na další.

15.05.2018 4 z 5

Žena obchodníka s kořením Žena obchodníka s kořením Charlotte Betts

Krásná oddechová romantika!

09.05.2018 5 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Další podařená kniha z dlouhé řady ostatních.

25.04.2018 4 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Mám ráda knihy této autorky. Zase nezklamala.

25.04.2018 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Moje druhá přečtená kniha o potopení lodi Wilhelm Gustloff zase z jiného pohledu. Líbilo se mi literární zpracování pocitů a postojů všech hlavních hrdinů, hrůzný dopad na osudy lidí během války. Mám obavu, že jsou lidé nepoučitelní a vždycky se najde někdo, kdo je schopný vyvolat takové hrůzy.

25.03.2018 4 z 5

Hotel Sacher Hotel Sacher Rodica Doehnert

Zajímavý příběh sleduje několik hlavních hrdinů, zlomové momenty se odehrávají v luxusním hotelu. V celém příběhu vystupují dvě imaginární postavy láska a smrt.

18.03.2018 4 z 5

Churchillova sekretářka Churchillova sekretářka Susan Elia MacNeal

Další pohled na práci zpravodajců, špionáž během 2. světové války v Evropě. Čtivá a napínavá až od druhé poloviny.

15.03.2018 3 z 5

Vztahová níže Vztahová níže Eva Urbaníková

Pro mne čtivá, výstižně vykreslené vztahy a postoje.
Kniha na jeden večer.

12.03.2018 3 z 5

Slovácko sa súdí aj nesúdí Slovácko sa súdí aj nesúdí Zdeněk Galuška

Všechno už napsali předchozí čtenáři. Lidová moudrost, jazyk, zrcadlo lidských vlastností, vztahů. Při čtení si odpočinete, pobavíte, pohodově naladíte.

04.03.2018