Tkalci snů

od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 1907 a Rose Jeffersonová se vdává za muže svých snů. Toto manželství je však přesto odsouzeno k zániku. Její surový manžel touží pouze po firmě Rosina otce a láska je mu lhostejná. Nakonec umírá a nechává Rose, aby se poprala o udržení kontroly nad Global Expressem a změnila svůj sen - zavedení první kreditní karty - ve skutečnost. Rose za svou ctižádostivost tvrdě zaplatí, neboť zatímco ve světě zuří válka, ona bojuje na poli rodinném s nemocným bratrem Franklinem, se svým zahořklým synem Stevnem a nakonec i s krásnou švagrovou Michelle, která by mohla Rosin sen ohrozit. Ale i Michelle má svůj sen. Týká se její dcery Cassandry. Cassandra Jeffersonová, zrozená z lásky, poznamenaná tragickými událostmi a připravená o víc než jen o své dětství, použije Rosin plán proti jejímu vlastnímu synovi. kruh se uzavírá... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32415/tkalci-snu-32415.jpg 3.918
Orig. název:

Dreams Weavers

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Alpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
marimari
03. září

Čtivá napínavá oddechovka!

Vendulik
22.05.2017

Příběh plný napětí a překvapení. Jen se mi na knize nelíbilo tolik úmrtí. Doporučuji k přečtení.

Kateřina1011
01.11.2014

Nevím, jestli se vůbec pouštět do nějakého komentáře. Určitě se někomu tento styl psaní líbí, ale já přece jen od knížky něco čekám. A od spisovatele-muže nečekám červenou knihovnu. V knížkách, které mě "dostanou" nemusí téct krev (jsem raději, když neteče). Nemusí být takový dějový spád, že se bojíte knížku položit, aby vám něco neuteklo, ale ...něco tam být má.
Tohle vyprávění začalo vcelku slibně a vyvíjelo se tak, s lehkým zamhouření očí, téměř po konec 1. sv. války. Ale potom se autor nějak zasekl a opakuje se stále tatáž zápletka jen s lehkou obměnou zúčastněných osob. Chci dobro, ale ten zlý mi to kazí. Každá taková situace je tak na 10 stránek - nic hlubšího, a pak se rozmotá. Nemáte nad čím přemýšlet. A znovu...
Rose, Franklin, Monk, Michelle a nakonec Cassandra - tatínkova broskvička. U všech je to stejné.
Postavy nejsou nijak propracované, spíš povrchní a kýčovité. Černá a bílá. Tvrdě pracující ženy, které se podívají do hlubokých očí svého narozeného dítěte a vědí, že musí pracovat navzdory celému světu. Muži čestní a spravedliví, s kobaltově modrýma očima a širokou, vypracovanou hrudí. A samozřejmě lumpové, s ostrými rysy ve tváři, kteří jim chtějí vše překazit.
Omlouvám se, nechci se nikoho dotknout, ale tohle byla jedna z nejhorších knížek. I od odpočinkové literatury si slibuji o hodně víc.

kika 13
06.11.2012

Píše se rok 1907 z té doby je příběh,který se celkem dobře čte.

Autor a jeho další knihy

Philip Shelby

Philip Shelby
americká, 1950

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených32x
v Doporučených2x
v Knihotéce8x