marasaj marasaj komentáře u knih

Dech Dech Sarah Crossan

Není to nic extra, ale na odreagování dobrý. Když jsem začala číst, tak prvních 40 stran mě bavilo, pak mě to nějak nechytalo, ale pak se to zase rozjelo. Druhý díl si asi koupím, chci vědět, jak to nakonec dopadne :)

18.02.2015 3 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Katka opět nezklamala, je tam pekná dávka humoru, bavila jsem se od začátku až do konce a to doslova. Když si teď zpetně vzpomínám, jak jsem jela autobusem a uculovala jsem se jako malé dítě, musela jsem být docela k pobavení :D Ale zpět ke knize :) Zhruba ve třetině jsem si říkala, že první díl byl podstatně lepší, ale.. Pak se to hezky rozjelo, všechno do sebe zapadalo a nakonec byl pro mě druhý díl stejně skvělý jako první :)) Jediné, co mi trošku vadí je to, že je tam víc sprostých slov. Ale to je jen takový malý detail, určitě se stojí za přečtení :)

17.02.2015 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Tak tohle byla skvělá jízda.. Nemohla jsem se odtrhnout a když už jsem musela, těšila jsem se až zase budu mít chvilku na čtení :) Katka píše prostě skvěle!

08.02.2015 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Wau.. Moc jsem se těšila až si přečtu něco dalšího od Katky a jsem nadšená.. Ano není to hit, ale za mě musím říct že dost dobrý :) Kniha nezklamala, a hltala jsem každé slovo, každou stránku a bum, byla jsem na konci.. Absolutně jsem nečekala takový konec, ale má to něco do sebe. Nelíbilo se mi jak se Kopřiva zachoval, ale na druhou stranu myslím že takhle to prostě chodí.. Že jsou lidi ( a myslím že jich není málo), kteří by nechtěli, aby se s imi někdo musel "otravovat" a starat se. Ale zase na druhou stranu, podle mě to dopadlo jak to dopadnou mělo, protože i takový věci se stávají.. Jediné co mě mrzí je, že to bylo tak krátké :)

18.01.2015 5 z 5

Jednoho dne, možná... Jednoho dne, možná... Lauren Graham

Na tuhle knihu jsem se strašně těšila, říkala jsem "Tu musím mít" ..
No, nebylo to špatné to určitě ne, jen takové moc zdlouhavé, Franny je milá a v některých okamžicích mi jí bylo i líto. Někde jsem se i pobavila, ale jinak nic moc no..
Oblíbila jsem si Dana už od začátku a myslela jsem že to skončí trošku jinak než to skončilo ;) Pokud chcete na chvíli vypnout a přejít do myšlenek jiných tak toto je dobré na oddech :)

09.01.2015 3 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Tak tato kniha mě opravdu dostala. Byla jsem do ní tak začetlá, že jsem měla opravdu velký problém se odtrhnout a jít dělat něco jiného. Mockrát jsem se zasmála a stálo to opravdu za to :o) Doporučuji!

25.12.2014 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Opravdu úžasná kniha, stojí za přetení a doporučuji! Pro tuto knihu je hodnocení 5 hvězdiček málo :o)

24.10.2014 5 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Příjemné čtení, tuto sérii jsem si opravdu zamilovala a s chutí se k ní jednou vrátím :)

24.10.2014 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Od knihy jsem čekala hodně, četla jsem JEN JEDEN DEN a byla jsem naprosto unešená, čekala jsem to i od této knihy, ale bohužel.. Bylo to příjemné čtení, ale zase nic moc extra z čeho bych si sedla na zadek :)

24.10.2014 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Na knížku jsem se strašně moc těšila, ale pak.. Dávám 3 hvězdičky, protože první polovina mě moc nezaujala, ale druhá polovina knihy mě pohltila natolik, že jsem se už nemohla odtrhnout

24.10.2014 3 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Je pravda, že tak asi do poloviny to pro mě byla nuda, ale nerada nechávám knížky rozečtené, tak jsem si říkala, že knížku dočtu. Pak mě to překvapilo a už se to četlo skvěle :)

09.09.2014 4 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Naprosto dokonalá kniha :)

23.08.2014 5 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Tato kniha mě naprosto nadchla, četla se mi opravdu dobře :)

23.08.2014 5 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

I druhý díl se mi líbil, je pravda že první díl se mi líbil více, ale i tak dávám 4 hvězdičky.

23.08.2014 4 z 5

Cvičení a hry se psem Cvičení a hry se psem Katharina Schlegl-Kofler

Určeno pro začáteční pejskaře, pro ty ktěří ještě nemají větší zkušenosti. Pro pokročilé může být výhodou čerpat inspiraci, i když pokročilý cvičitel - pejskař už většinu bude znát.

18.04.2016 3 z 5

Tam někde za duhou Tam někde za duhou Ali Smith

Zaujal mě nápad, se kterým autorka přišla. Zpočátku se seznamujeme s dějem, ale postupně hlavní myšlenka upadá a řeší se v ději několich dějů vedlejších, nepodstatných... Tím to u mě vyvolalo nuddné čtení, které skončilo tak, že jsem přeskakovala různé počty stránek, vždycky si kus přečetla, zjistila jsem, že o nic důležitého jsem nepřišla až jsem se dostala na konec, kde to zase začalo navazovat se začátkem. Jinak docela pěkné laděná obálka.

13.03.2016 2 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Pro mě zatím nejslabší knížka od Greena, bohužel. Zvažovala jsem jestli si ji koupím a jsem ráda, že jsem si jí půjčila v knihovně. Ale opět to má něco do sebe, jako každá knížka od něj..
Děj je samozřejmě předvídatelný. Není to tak úplně odpočinková knížka u které nemusíte přemýšlet, tedy pokud se nezabýváte matematickým podtextem, což pak asi nedává smysl :D
Asi bych tomu všemu nerozuměla tolik, kdybych se podleního půl roku nemusela funkcím věnovat - ale to už není tak podstatné.

24.01.2016 3 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

I druhý díl je super čtení, je to skvěle vymyšlený, všechno do sebe začíná zapadat (i když to tak předtím vůbec nevypadalo.) Je tam docela dost postav, ale já jsem byla do čtení tak zapálená, že mi nedělá problém kdo je kdo. Jsem zvědavá na závěrečný díl a docela jsem zvědavá, jestli to skončí tak jak předpokládám. Jen škoda že opět nemůžu hodnotit plným počtem hvězdiček. Ovšem obálka mi k tomu docela sedí.

22.01.2016 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Jelikož se o této knize poslední dobou často mluví a proletěla teďka hodně blogosférou, tak jsem si knížku půjčila v knihovně. No jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila, ale jen půjčila, protože...
Protože jsem skončila na 72 straně a neudělalo to na mě nějakej dojem. Nečetlo se to nejhůř, ale ani dobře na to, abych pokračovala. Četla jsem, pak jsem ji musela odložit a už mě nic nepřimělo k tomu abych pokračovala dál. Než abych se do čtení nutila s tím, když si mě knížka nezískala natolik, abych jí věnovala dál pozonost, tak jsem ji raději vrátila do knihovny. Prostě 100 lidí, 100 chutí.

17.10.2015 2 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Je to lehké, svižné, čtivé čtení, ALE... i já se přikláním k těm, kteří by se obešli bez pasáží se Simonem a Bazem. Díky tomu mi knížka přišla taková místy vleklá a celkově by asi snesla o pár stránek míň.
A i když je obálka taková "obyčejná" je strašně moc pěkná a přesně tento odstín zelené mi k tomu sedí.

02.09.2015 3 z 5