marapavelka marapavelka komentáře u knih

Vlčice Vlčice Zdeněk Žemlička

Při čtení jsem měl neustále pocit, že to psala patnáctiletá holka a ne čtyřicetiletý chlap. Jinak dějově nijak zajímavé, moc mě to nezaujalo. S dalšími díly nepočítám.

11.05.2018 2 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Jako rozjezd k nové série to není nejhorší. Ale také mě to zatím moc nepřesvědčilo, jestli si mám koupit další díl.

11.05.2018 3 z 5

Tíha nenávisti Tíha nenávisti John Hart

Z knihy mám trochu rozporuplný pocit. Hlavní hrdinku jsem si nedokázal oblíbit a její jednání mi přišlo divné. Ale kniha byla napsána poutavě a dobře se četla, i když vrah pro mě moc překvapivý nebyl.

12.02.2017 4 z 5

Led Led Pavel Korněv

Kniha má celkem spád, akce je dostatek. Příjemné čtení trochu kazí jen odfláknutý závěr. Dalšímu dílu dám určitě šanci.

16.10.2016 4 z 5

Bílá vydra Bílá vydra Josef Kutík

Když jsem četl knihu poprvé, úplně jsem ji hltal. Sníh, mráz a vzdálený sever, to je moje srdcovka. Jenom škoda, že ostatní díly mají trochu sestupnou tendenci.

21.11.2014 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Mrakoplaše zrovna nemusím, ale tohle byla moje první kniha o Zeměploše a chytlo mě to.

21.11.2014 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Celkem čtivé, ale nic nového pod sluncem. A hlavní hrdinka spíš řeší svůj milostný život než to, jak má přežít. Neočekávám, že bych se někdy odhodlal číst další díly.

21.11.2014 3 z 5

Chata děsu Chata děsu Jan Karel Čemus

Pěkná dobrodružná knížka, u které jsem měl jako malý docela strach.

18.11.2014 4 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Autorka psát umí, postapo můžu, ale tohle je spíš taková drsnější červená knihovna, v níž nejde o nic jiného než o putování za svým milencem, během kterého se toho moc nestalo. Navíc mi vůbec neseděl styl častého střídání Tehdy a Teď.

18.11.2014 2 z 5

Kroniky Jakuba Vandrovce Kroniky Jakuba Vandrovce Andrzej Pilipiuk

Místy to bylo celkem vtipné, ale jinak takové nemastné neslané a hlavně většinou bez pointy.

20.10.2014 3 z 5

Ostrov přátelství Ostrov přátelství Miloš Zapletal

Knížka, kterou jsem četl již několikrát, a ke které se ještě párkrát určitě vrátím.

20.10.2014 5 z 5

Sedmička Sedmička Miloš Zapletal

Teprve nedávno jsem zjistil, že mé oblíbené knize „Ostrov přátelství“ předchází první díl, a to stejně dobrý.

20.10.2014 5 z 5

Agent bez minulosti Agent bez minulosti Robert Ludlum

Nějak nechápu, jak podle této knihy mohl vzniknout tak výborný film. Kniha mě moc nenadchla a další díly číst asi nebudu.

19.10.2014 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Hodně velké zklamání. Pokud bych už z několika zdrojů neslyšel, že je potřeba první díl přetrpět a dál by se to mělo zlepšit, tak bych to asi nikdy nedočetl. I tak jsem to zvládl až napotřetí a do dalších dílů se mi už moc nechce.

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

První půlka je dost zmatená a v té druhé se toho moc neděje. Celkově ubylo akce i černého humoru. Takový slabší odvar z Kulhánka, přesto se to četlo celkem dobře.

15.05.2014 4 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Pro mne je to asi nejslabší autorova kniha (i když s ní teď zdatně soupeří Vyhlídka na věčnost) a mírné zklamání ještě umocnilo předlouhé čekání na její vydání. Přesto je to dobrá knížka a rád si ji přečtu znovu.

15.05.2014 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Asi nejnepodařenější snaha o napodobení (kopii) Jiřího Kulhánka, jakou jsem kdy četl. Autor se zoufale pokouší být ještě drsnější, vulgárnější a nahláškovanější než vzor. Kdyby se, místo snahy nacpat do každé věty alespoň jedno sprosté slovo a do každé druhé alespoň jedno rádobyvtipné přirovnání nebo hlášku, soustředil víc na vytvoření originálního příběhu, bylo by to určitě prospěšnější. Takhle jsem to vzdal ani ne ve třetině knihy.

15.05.2014 1 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Ze začátku to vypadalo docela zajímavě, ale postupně se z toho stala nudná a nelogická slátanina.

Válka trpaslíků Válka trpaslíků Markus Heitz

Tak tohle mě moc nebavilo.

Trpaslíci Trpaslíci Markus Heitz

Nic originálního, ale dalo se to přečíst.

15.05.2014 3 z 5