Vlčice

Území Čech a Moravy, začátek našeho letopočtu. V tomto prostoru a čase začíná temný a krvavý život vlkodlačice Kroany. Na pozadí historických událostí kolem vzniku Marobudovy říše autor vykresluje příběh zločinu a touhy po pomstě, příběh vzpoury proti silám osudu, příběh plný zvratů, soubojů a bitev i pochmurných obrazů na hranici skutečnosti. Až se vám bude zdát, že víte, o čem kniha je, nebuďte si jisti. Až si začnete myslet, že máte jasno, nespoléhejte se na to. Všechno je jinak!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7324/vlcice-lvy-7324.png 4.1132

Vlčice Kroana 1.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Wolf Publishing

Kniha Vlčice

NemmamSlov
09.09.2020

Ďaľší vydarený diel z edície Pevnosť. Zdeněk Žemlička čerpá z historických udalostí a príbeh dopĺňa fantasy prvkami. O lykantropoch som už dlho nič nečítal a Kroana, hlavna hrdinka samozrejme patrí medzi nich. K tomu sa dej odohráva za čias Rímskej ríše, no Kroana sa nachádza v oblasti Čiech, kde za týchto čias územie okupoval Marabudov národ.

A tu sa všetko začína. Marabud neposluchne varovanie veštice a osud mocného kráľa je ohrozený, keď že sa odhodlal zabiť rodinu vlkodlakov. No nevedel, že Kroana, dcéra zavraždených, prežíva. Učí sa bojovať a vstupuje do kráľových služieb. Pomsta ju celkom pohltí, no jej priatelia jej ukazujú aj svetlejšie stránky života. Pobavil hlavne škriatok Pelíšek, celkom zábavna postava do už aj tak ponúrneho príbehu.

Devil-Ivet
15.07.2020

Kroana mě doslova pohltila. Skvěle napsané, propracované a zaujala mě historická linka. Co nejdříve se vrhnu na další díly.

Jeár13
25.04.2020

Nádherný fantasy příběh, knihu jsem měla brzy přečtenou. Skvěle napsaná, autor zajímavě vystihl historické události a místa a zakomponoval je do příběhu. Kniha mě velice překvapila, bavila a pro změnu jsem byla ráda, že autor nepřeplácal příběh nadpřirozenými bytostmi.

Nelíísek
30.03.2020

Ze začátku se kniha zdá jako podprůměrná a předvídatelná fantasy, opak je však pravdou.

Kniha na prvních pár stránkách nenadchne a ten správný spád začne mít až Kroana dospěje v tu dobu se ale místo natahovanějších kapitol začne čas v kapitolách stále zrychlovat a zrychlovat až někde přeskočí o pořádných pár měsíců a to zrovna v těch kde by mě opravdu zajímalo jako čtenáře co se dělo na pozadí.

To co se ale knize nemůže nechat vytknout jsou postavy skoro všechny jsou zapamatovatelné Pelíšek, Kriston, Kroana, Marabud čí Huggar každá postava má opravdu dobře promyšlený charakter který vás vtáhne do děje.

Nářečí které má Pelíšek je skvělé okořenění příběhů typu trpaslíků ze zaklínače dokáže příběh takovým nenápadným způsobem hodně dobře oživit.

"Já že sem ňákej skřet, derško nevymáchaná?! Já sem skalní skřítek hovado. Takovou drzost podruhý nevypouštěj z tý svý poďaný huby, nebo tě tak majznu toudle palicej, že se ti lebka až do prdele. Cák si vo sobě mysíš, že dyž seš bojouník a já malej, že si můžeš všecko dovolit? Já už zatočil s jinejma, než seš ty, smerdutej tchoři. Vidíš tu kreu na tý palici? To sem pár derzounům rozmlátil hlavy, až z nich byly mertvoly. Estli chceš taky skončit jako meršina, stačí říct, ty naferněnej nádiovo!"

"Zderhejt, merchy!" řval skřítek. "Nebo z vás uďam sračku"!

Taky opravdu doporučím přečíst u tohoto autora Doslov, vše má své historické kořeny, donutilo mě to vzít mapu a zkoumat kde se něj vlastně odehrával..

Opravdu dobrá kniha, mohu jen a jen doporučit

slawa.cap
02.01.2020

Nečekal jsem že by mně to tak chytlo. Při první kapitole jsem se rozmýšlel jestli budu pokračovat, ale pak skončila seznamovačka a začal pořádný děj. I když autor mnohokrát odkazuje na historické reálie, rozhodně je není potřeba znát a působí jen jako kulisy. Příběh je poměrně akční a člověk si charaktery celkem oblíbí. Hned se pouštím do dalších dílů

wena
08.03.2019

Bojové scény se mě četli velice plynule a rychle. Byli tam však pasáže kde to drhlo. Ten konec kde místo pomsty je porozumění a odpuštění je dost divný čekal bych trochu Pelíškovský hněv a masakr.

marapavelka
11.05.2018

Při čtení jsem měl neustále pocit, že to psala patnáctiletá holka a ne čtyřicetiletý chlap. Jinak dějově nijak zajímavé, moc mě to nezaujalo. S dalšími díly nepočítám.

Malarkey
27.02.2018

Pevnost ihned nasadila laťku velmi vysoko a přichází s výbornou, českou historicky založenou fantasy knihou. Příběh není sice ničím zvláštní, ale příjemně se čte a dokáže v jistých chvílích neméně překvapit stejnak jako ústřední postava, vlčice Kroana. Poutavá kniha z nenávratných dějin území dnešní Moravy.

Faja
Faja