Vlčice

Území Čech a Moravy, začátek našeho letopočtu. V tomto prostoru a čase začíná temný a krvavý život vlkodlačice Kroany. Na pozadí historických událostí kolem vzniku Marobudovy říše autor vykresluje příběh zločinu a touhy po pomstě, příběh vzpoury proti silám osudu, příběh plný zvratů, soubojů a bitev i pochmurných obrazů na hranici skutečnosti. Až se vám bude zdát, že víte, o čem kniha je, nebuďte si jisti. Až si začnete myslet, že máte jasno, nespoléhejte se na to. Všechno je jinak!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7324/big_vlcice-lvy-7324.png 4.1141

Kniha Vlčice

chomic_pisek

Když jsem si Vlčici pořídil, měl jsem velká očekávání. Lákalo mě téma i doba, do které je příběh zasazený. Proto jsem se vnitřně naladil na něco, co se mi bude hodně líbit, ale bohužel jsem byl ze začátku naopak spíš zklamaný. Ale jak stránky přibývaly (nebo ubývaly - jak se to vezme), měl jsem čím dál lepší pocit a od půlky už jsem si to užíval, jak jsem původně čekal. Z Kroany, která se zpočátku jevila jen jako tuctová supermlátička, se vyvinula postava, se kterou si čtenář spřátelí, ale mým největším oblíbencem se stejně nakonec stal Pelíšek.
I na oddychových knihách mám rád, když mě nejnom pobaví, ale i donutí se dovzdělat nebo aspoň oprášit znalosti. Také Vlčice mě donutila zas navštívit tetu Wiki a něco si oživit a doplnit. Ještě víc mě bavilo během přesunů postav odvozovat, kudy zrovna procházejí, a dovysvětlení místopisu v doslovu, které umožní kontrolu a případné upřesnění tipů, mě příjemně překvapilo. Určitě si nenechám ujít další pokračování.

Atuin

Taková příjemná záležitost, vyložená oddychovka, která vás dostane dovnitř, do všech těch peripetií, se zajímavými nápady a vizemi.... víla, paměť stromů apod, ale jinak je to typická žánrová záležitost ( subžánrová), kfe je autor silnější v opisech a atmosféře než v dialozích, ty mu tam vyloženě překáží, ale dostávám to co jsem očekávala takže spokojenost 4/5

MichaelaSess
09.12.2021

Pro mě tahle knížka kdysi docela dost znamenala takže objektivní budu tak na 90%

ALE ....je to prostě skvělá kniha ....Četla jsem ji tolikrát až se skoro rozpadla ....

Vlk.kh
31.07.2021

Lev potloukající se a lovící v lesích na území Čech v období horizontu Marobudovy říše? Tak to jo... Kdyby tam autor frknul třeba medvěda, tak bych to i přes další nedostatky možná dočetl, ale tohle mi stačilo.

NemmamSlov
09.09.2020

Ďaľší vydarený diel z edície Pevnosť. Zdeněk Žemlička čerpá z historických udalostí a príbeh dopĺňa fantasy prvkami. O lykantropoch som už dlho nič nečítal a Kroana, hlavna hrdinka samozrejme patrí medzi nich. K tomu sa dej odohráva za čias Rímskej ríše, no Kroana sa nachádza v oblasti Čiech, kde za týchto čias územie okupoval Marabudov národ.

A tu sa všetko začína. Marabud neposluchne varovanie veštice a osud mocného kráľa je ohrozený, keď že sa odhodlal zabiť rodinu vlkodlakov. No nevedel, že Kroana, dcéra zavraždených, prežíva. Učí sa bojovať a vstupuje do kráľových služieb. Pomsta ju celkom pohltí, no jej priatelia jej ukazujú aj svetlejšie stránky života. Pobavil hlavne škriatok Pelíšek, celkom zábavna postava do už aj tak ponúrneho príbehu.

Devil-Ivet
15.07.2020

Kroana mě doslova pohltila. Skvěle napsané, propracované a zaujala mě historická linka. Co nejdříve se vrhnu na další díly.

Jeár13
25.04.2020

Nádherný fantasy příběh, knihu jsem měla brzy přečtenou. Skvěle napsaná, autor zajímavě vystihl historické události a místa a zakomponoval je do příběhu. Kniha mě velice překvapila, bavila a pro změnu jsem byla ráda, že autor nepřeplácal příběh nadpřirozenými bytostmi.

Nelíísek
30.03.2020

Ze začátku se kniha zdá jako podprůměrná a předvídatelná fantasy, opak je však pravdou.

Kniha na prvních pár stránkách nenadchne a ten správný spád začne mít až Kroana dospěje v tu dobu se ale místo natahovanějších kapitol začne čas v kapitolách stále zrychlovat a zrychlovat až někde přeskočí o pořádných pár měsíců a to zrovna v těch kde by mě opravdu zajímalo jako čtenáře co se dělo na pozadí.

To co se ale knize nemůže nechat vytknout jsou postavy skoro všechny jsou zapamatovatelné Pelíšek, Kriston, Kroana, Marabud čí Huggar každá postava má opravdu dobře promyšlený charakter který vás vtáhne do děje.

Nářečí které má Pelíšek je skvělé okořenění příběhů typu trpaslíků ze zaklínače dokáže příběh takovým nenápadným způsobem hodně dobře oživit.

"Já že sem ňákej skřet, derško nevymáchaná?! Já sem skalní skřítek hovado. Takovou drzost podruhý nevypouštěj z tý svý poďaný huby, nebo tě tak majznu toudle palicej, že se ti lebka až do prdele. Cák si vo sobě mysíš, že dyž seš bojouník a já malej, že si můžeš všecko dovolit? Já už zatočil s jinejma, než seš ty, smerdutej tchoři. Vidíš tu kreu na tý palici? To sem pár derzounům rozmlátil hlavy, až z nich byly mertvoly. Estli chceš taky skončit jako meršina, stačí říct, ty naferněnej nádiovo!"

"Zderhejt, merchy!" řval skřítek. "Nebo z vás uďam sračku"!

Taky opravdu doporučím přečíst u tohoto autora Doslov, vše má své historické kořeny, donutilo mě to vzít mapu a zkoumat kde se něj vlastně odehrával..

Opravdu dobrá kniha, mohu jen a jen doporučit