Vlčice

Území Čech a Moravy, začátek našeho letopočtu. V tomto prostoru a čase začíná temný a krvavý život vlkodlačice Kroany. Na pozadí historických událostí kolem vzniku Marobudovy říše autor vykresluje příběh zločinu a touhy po pomstě, příběh vzpoury proti silám osudu, příběh plný zvratů, soubojů a bitev i pochmurných obrazů na hranici skutečnosti. Až se vám bude zdát, že víte, o čem kniha je, nebuďte si jisti. Až si začnete myslet, že máte jasno, nespoléhejte se na to. Všechno je jinak! méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/7324/vlcice-7324.jpg 4.1100

Vlčice Kroana (1.)

Dobrodružné, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Wolf Publishing

pobijecmuch

K této sérii o vlčici Kroaně jsem se dostal až letos a rozhodně nejsem zklamán. Protože, ve stejné době jsem četl i sérii Propast času, tak jsem samozřejmě nějak tak trochu srovnával. Musím říci, že je to velice rozdílné čtení. Toto má spád a rozumný děj, druhá kniha je taková hrozná směs všeho možného a hlavně nemožného.
Moc se těším na další díly s Kroanou a doporučuji ji všem milovníkům dobré české fantasy.

martina1199

Nebylo to špatné, ale s dalšími díly asi počkám :)

Líbilo se mi zasazení do historického rámce i zapojení bájných bytostí, Kroana mi byla sympatická hlavně ve chvílích, kdy se tak urputně nesnažila být ženou a opravdu jí byla :) Moc mi neseděly výrazy jako kurňa, kurva, "nekecej" a při scéně, kdy Alexa rodila jsem se - přiznávám - potměšile usmívala.

Svářeč
17.10.2015

Přečetl jsem vydání z roku 2015. Pro historickou fantasy mám slabost a tahle kniha mě zaujala o to víc, že tohle období v literatuře moc využívané není. Nakonec je to parádní dobrodružná fantasy se skvělou atmosférou a sympatickou hrdinkou. Čte se to skvěle a člověk tomu snadno odpustí divný, nepříliš ucelený a rozháraný děj. Postavy mizí a zase se objevují po desítkách nebo stovkách stránek, některým je věnována poměrně dlouhá expozice a nakonec jsou odsunuty na vedlejší kolej. Prostě kniha vyobrazuje Kroaninu cesta za pomstou bez nějakého hlubšího příběhu. Konec docela překvapil a za něj pátá hvězda.

Eviik
29.06.2015

Poutavý příběh a nejlepší díl z celé série knih o vlčici Kroaně. Skvělé fantasy.

Claudius
03.06.2015

Velmi příjemné překvapení. Čekal jsem málo a dostalo se mi hodně. Vlčice je rozhodně velmi kvalitní fantasy. Poklona patří autorovi, který má historické reálie opravdu velmi podrobně nastudované. Těším se na další díly.

Jajulena
04.03.2015

včera jsem to dočetla a kniha mě plně pohltila. Nádherná fantazi.

Eviik
19.08.2014

Dost dobré české fantasy, nečetla jsem to, ale hltala a musela jsem si hned objednat další díly.

Lusa
29.03.2014

Českou fantasy jsem brala s jakousi rezervou, ale musím uznat, že tohle dílo se panu Žemličkovi opravdu povedlo, jistě se nechám zlákat na další díly Vlkodlačice Kroany.

Ben Nevis
25.10.2012

Nic nového nepřinášející fantasy, s hlavní hrdinkou, která je tak dokonalá, až je protivná.

nazaren

Všechny tři knihy jsou super, chtělo by to pokračování.

Pidzey

Pěkný příběh s atraktivní a zajímavou hlavní hrdinkou.Přesto že je to příběh spíše o pomstě velice jsem se u něho bavil,především v bitevních scénách,ve kterých se autor nebojí podat to trochu barvitěji,ale alespoň si dovedem tršičku představit že dostat ťavku mečem není žádný med.