mapet85 mapet85 komentáře u knih

Bábkové divadlo Bábkové divadlo M.W. Craven

Prvá kniha zo série nás privádza na severozápad Anglicka do pre mňa neznámej Cumbrie, kde vyčíňa sériový vrah známy ako Spaľovač, ktorý upaľuje svoje obete v kamenných kruhoch vyskytujúcich sa v početnom množstve práve v tejto časti krajiny. Zoznamujeme sa so suspendovaným detektívom Washingtonom Poeom. A práve tento svojský pán, ktorý sa nepára s nikým a ničím je vtiahnutý do vyšetrovania. Ako pomocníčku si vyberá Tilly Bradshawovú, geniálnu analytičku s vysokým IQ, ktorá by si ale asi nezvládla uvariť ani čaj. :)

Musím povedať, že táto kniha je pre mňa jedna z najlepších detektívok, ktoré som čítal. Ide o inteligentnú a prepracovanú knihu, ktorá má hlavu a pätu. Okrem prešpekulovaného prípadu plného akcie, napätia, ale aj nechutností sú práve Poe a Tilly pre mňa nesmierne sympatické a hodnoverné postavy, ktoré spolu vytvoria výborný tandem zažívajúci aj niekoľko vtipných a úsmevných momentov pri riešení prípadu a vzájomnej komunikácii.

Všetko do seba krásne zapadá, vysvetlenia sú jasné a tip, kto za zločinmi stojí mi pomerne vyšiel, pričom pre konanie Spaľovača mám pochopenie a neviem, či som niekedy takto súcitil s páchateľom.

Či už Marsonsová, Arlidge, Galbraith alebo Bryndza, Briti proste vedia písať a Craven, ktorý sa stal mojím ďalším obľúbencom, už v prvej knihe latku nastavil veľmi vysoko. Som zvedavý, čo si pre nás autor pripravil v ďalšom diele zo série Čierne leto.

Na záver pár myšlienok od Washingtona Poea :

Keď vám je vaše zamestnanie ukradnuté, nadriadení si veľmi rýchlo uvedomia, akú malú moc nad vami majú.

Keď bol presvedčený, že má pravdu, ovládla ho sebazničujúca časť jeho povahy. Často nechal, aby diabol na jednom pleci prekričal anjela na druhom. A v tejto chvíli anjel ani nepípol...

03.08.2023 5 z 5

Polícia v rukách mafie Polícia v rukách mafie Peter Šloser

Dej v poradí druhej knihy z pera Petra Šlosera sa začína v roku 2017 nájdením pozostatkov pri požiari zhorenej chaty v krajine, ktorá by pokojne mohla, ale aj nemusela byť Slovenskom. Následne sa posúvame do roku 2030, kde sledujeme vznik organizácie PAKA.

Postavy sú oproti prvej knihe odlišné, opäť tú máme tých dobrých, snaživých, ochotných bojovať za spravodlivosť, avšak na druhej strane tu máme zlých, resp. dosadených, ktorí práve tým dobrým kladú všemožné prekážky pri riešení zločinov a držia sa hesla kamaráti buďme, no dlhy si plaťme, resp. niečo za niečo. Sledujeme formovanie Policajnej kriminálnej agentúry, ktorej cieľom je napomáhať pri riešení zločinov, nástup nového policajného prezidenta a obsadzovanie jednotlivých postov, ktoré nie je vždy s kostolným poriadkom.

Kniha sa napriek téme číta s ľahkosťou a je písaná opäť veľmi dobrý štýlom. Chvíľku mi trvalo zorientovať sa v postavách, ale potom to už išlo ako po masle.

Osobne mi k srdcu prirástli práve tie dobré postavy, najmä Julo Tvrdý, ktorý je tvrdý nielen menom, ale aj snahou a ochotou bojovať za spravodlivé riešenie prípadov, len tak sa nevzdá a ide si za svojím cieľom.

A zvíťazí dobro nad zlom ? Je skutočne polícia v rukách mafie ? Podarí sa vyriešiť roky starý prípad ? A sú jedinci na jednotlivých postoch novovznikajúcej organizácie PAKA len bábky v rukách vyšších a mocnejších, ktorí za nitky ťahajú ako sa im to hodí a vyhovuje podľa svojich záujmov ? Prečítajte si a uvidíte.

Musím povedať, že šloserovky stúpajú na kvalite a už sa teším na tretiu Policajná chobotnica.

"Polícia nie sú len jednotlivci. Celý systém je chorý a neviem, či sa niekomu podarí ho zmeniť."

"Ministrovi sa nikto neodvážil povedať, že niečo nie je funkčné. A už vôbec nie o zlej personálnej politike v celej polícii."

27.07.2023 4 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

V poradí 33. vydaná a pre mňa 18. čítaná kniha z pera Dominika Dána. Vždy sa veľmi rád vraciam k partičke z kancelárie 141, a o to viac, keď tu máme duo Krauz a Chosé. A práve táto dvojica sa vydáva vyšetriť vraždu Lívie. Nič zvláštne, kým neprídu na to, že Lívia nie je človek, ale mačka. Stopy vedú k nám dobre známej Hilde Wolfovej. K tomu je unesený 13-ročný syn vysokého štátneho úradníka zhodou okolností bývajúci blízko Hildy. Súvisia tieto prípadu spolu ?

Kniha sa číta veľmi dobre, je to klasická dánovka s dobrým a svižným štýlom s doťahovaním sa a vtipmi medzi detektívmi. Takže občasnému úsmevu pri čítaní som sa neubránil. Na stránkach knihy postupne odkrývame celý zamotaný prípad z minulosti súvisiaci práve s Hildou Wolfovou, ktorú starší detektívi podozrievajú z únosu mladých chlapcov. Naša partička sa ponára hlboko do minulosti a rozpletá jednotlivé záhady, ktoré boli načrtnuté v predchádzajúcej knihe Bremeno minulosti. Preto ju aj odporúčam čítať pred Mačacou stopou, ako aj knihu Cigaretka na dva ťahy (v poradí 25. kniha), keďže na prvých stranách sa tento prípad spomína a chronologicky nadväzuje na Mačaciu stopu.

Trošku si ale dovolím jednu poznámku. V anotácii sa spomína 13-ročný chlapec, ale v samotnom texte 9-ročný. Na kvalite knihy to ale neuberá.

No a ako to celé dopadne ? Môže za všetko Hilda Wolfová, alebo je všetko inak ? Prečítajte si a uvidíte. :)

Na záver malý úryvok z knihy :

Inokedy vás po úspešnom prípade človek nemôže zohnať aj dva týždne, ledva chodíte do roboty...
Kecáš!
Tak tri, a nekecám, a aj keď sa občas ukážete, tak ste v nepoužiteľnom stave, a odrazu toľko iniciatívy pre staré zaprášené, navyše nepotvrdené vraždy. Vy ste mi niečo zamlčali ? Viete niečo, čo vás žerie, a nepovedali ste mi to ? Čo vás poháňa ? Alebo vás uštipla zmija ?
Vstúpili sme si do svedomia, už žiadna flákarina na pracovisku, žiadny alko...
Chosé, prosím ťa!

24.07.2023 4 z 5

Mafiánska poprava? Mafiánska poprava? Peter Šloser

Kniha je prvotinou plukovníka vo výslužbe a spoluzakladateľa NAKA. Príbeh nás zavedie do fiktívnej obce Híd na južnom Slovensku, kde je zavraždený bohatý podnikateľ, ktorému krátko pred smrťou podpália neznámi páchatelia vo firme niekoľko kamiónov. Šlo o mafiánsku popravu a vybavovanie účtov, alebo za zločinom stojí niekto iný ?

Na stránkach autor rozvíja spletitý príbeh. Kniha je písaná formou krátkych kapitol bez zdĺhavých opisov a číta sa veľmi dobre. Jednotlivé postupy policajnej práce sú veľmi dobre a detailne popísané a neznalému človeku sa preto môže ťažšie orientovať v jednotlivých zložkách polície, či už ide o operatívu, vyšetrovateľov, okresných, či krajských riaditeľov. Na druhú stranu to však knihe dodáva na uveriteľnosti a vidieť, že autor svoju dlhoročnú prax a skúsenosti v rôznych zložkách policajného zboru pretavil do tejto knihy.

Popri vyšetrovaní vraždy nahliadneme aj do najvyššej politiky, blížiace sa parlamentné voľby, rozdeľovanie kresiel, zákulisné machinácie, v ktorých má ruky aj podsvetie, čo vyšetrovanie môže ovplyvniť. Ale môže sa toto skutočne diať ? A na našom krásnom malom Slovensku ? Ale veď podobnosť je čisto náhodná, ako aj autor sám v úvode knihy píše.

Názor si musí každý urobiť sám. V knihe sú dobrí aj zlí policajti, poctivci, ktorí drú za každú cenu, aby dosiahli spravodlivosť. No a podarí sa im zvíťaziť ? Alebo budú mať navrch kriváci a dosadené bábky v nástrojoch vyšších síl ?

Štýl písania je veľmi dobrý, až je ťažké veriť, že Peter Šloser si predtým ako sa pustil do písania, musel vyhľadať ako sa kniha vlastne píše. :) A určite sa mu to podarilo. Moje srdce si získal a teším sa na ďalšie kúsky, ktoré si určite rád prečítam.

"Už ako policajtka som mala podozrenie a vnímala situáciu tak, že viacerí bývalí, ale aj súčasní politici neslúžia ľuďom, ktorí si ich zvolili v demokratických voľbách. V skutočnosti sú zaplatení silnými osobnosťami stojacimi v pozadí. Toto moje podozrenie sa umocnilo, nadobudlo kontúry a premietlo sa do reality nielen ako fikcia, ale tvrdý fakt. Čím dlhšie sa pohybujem v politickom prostredí, nechcem povedať až v zapáchajúcom politickom bahne, tým viac sa stále presviedčam, že okrem rozkrádania štátneho majetku sa naša krajina po páde železnej opony postupne, ale jednoznačne predáva oligarchom."

"To, k čomu nás nútia, hraničí s ich trestným stíhaním. Snažia sa u nás vytvoriť úderku, ktorá bude vyrábať konšpirácie a vymyslené dôkazy na nepohodlných policajtov, ktorí však v skutočnosti nič protizákonné nespravili. Len sa ich treba zbaviť, pretože niekomu stúpili na otlak."

29.05.2023 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

V poradí druhá kniha od Klevisovej nás necháva nahliadnuť do zákulisia natáčania nekonečného seriálu. Kniha si udržuje latku prvej knihy Kroky vraha, avšak pred ďalším dielom zo série si dám trošku pauzu, lebo sa mi trošku zdalo, že sa autorka uchyľuje k šablónovitosti, vzhľadom k tomu, že mi niektoré postavy charakterovo pripomínali práve postavy zo spomínanej knihy. Nič to ale nemení na tom, že štýl písania mi vyhovuje, je vycibrený a príbeh prepracovaný, postupne sa ponárame do psychológie a vzťahov medzi jednotlivými postavami. Na vraždu si musíme trošku počkať, ale potom sa príbeh rozbehne a kvitujem, že sa v Zlodějke příběhů viac vyšetrovalo ako v prvej knihe. Napriek tomu, že aj túto knihu, podobne ako prvú, považujem skôr za román s detektívnymi prvkami, páčilo sa mi prostredie natáčania seriálu, ale aj rôzne nitky príbehu, ktoré sa postupne rozpletali do vydareného záveru. Určite si prečítajte a neoľutujete. :)

21.09.2022 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Inšpektor Bergman v prvotine autorky rieši prípad zavraždenej mladej ženy v pražskom lesoparku. Julie Kellerová je zrejme posledná, kto obeť videl živú. Celý prípad sa točí okolo nej a ďalších hlavných postáv, najmä susedov. Štýl písania je veľmi dobrý, autorka vyšperkovala opisy prostredia, ale aj postavy. Ja som si knihu užil v audioknižnom prevedení Kristýny Kociánovej, ktorý stojí určite za to. Nejde o detektívku v tradičnom slova zmysle, na úkor riešenia vraždy sa autorka pri písaní skôr venuje životu hlavných postáv, pričom rozplieta ich osudy a ide teda skôr o románový príbeh a žiadny krvák. :) Druhá polovica knižky už ale odsýpa rýchlejšie, vyšetrovanie sa rozbieha, všetko do seba zapadá a záver ma pomerne prekvapil.

05.08.2022 4 z 5

Anonymné dievča Anonymné dievča Sarah Pekkanen

Niekedy pri návštevách kníhkupectva vezmem do rúk nejakú knižku, pohodlne sa usadím na gauč a buď si ju prelistujem alebo si prečítam pár prvých strán. Takto som sa dostal ku knihe Anonymné dievča, ktorá ma po prečítaní prológu veľmi oslovila a povedal som si, že si ju musím prečítať. A neľutujem. Hlavná postava Jess sa zúčastní psychologického experimentu u tajomného alebo tajomnej Dr. Shields. Postupne sa zoznamujeme s postavami, odhaľujeme ich zmýšľanie, pohnútky, minulosť. Kniha je písaná z pohľadu práve týchto dvoch postáv, je originálne napísaná, číta sa veľmi dobre a cez viacero zaujímavých zvratov, kedy sa dozvedáme čo je za experimentom, nás privedie k veľmi zaujímavému a prekvapivému záveru. Rovnako je knižka ukážka ako výborne sa dá manipulovať s ľuďmi. Takže odporúčam. :)

21.02.2021 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Moja prvá kniha od autorky, po ktorej som náhodou siahol v knižnici, je pre mňa milým prekvapením. :) Hlavná hrdinka Karen sa po autonehode ocitá v nemocnici, ale na nič si nepamätá. Ale to je len začiatok. Kúsok od miesta nehody sa nájde telo a Karen je jednou z podozrivých. Tieto udalosti otvárajú priestor napínavému a dobre čitateľnému trileru plnému záhad, zvratov s postupným odhaľovaním života postáv s rozuzlením, ktoré ma celkom prekvapilo. :)

13.02.2021 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tretí diel od Bryndzu si drží líniu napínavých a dobre čitateľných príbehov. Tento krát ide o vraždu malého dievčaťa, ktorej zmiznutie pred rokmi zaplnilo stránky novín. Prípadu sa ujíma tradične vyšetrovateľka Erika som svojím tímom. Dobre napísaná a napínavá kniha s občas hluchšími miestami a homosexuálnymi prvkami, ale záver ma celkom prekvapil, lebo vraha som neuhádol. :)

31.10.2020 4 z 5

Majster Majster Sharon J. Bolton

Knihy s tematikou pochovávania zaživa ma vždy svojím spôsobom fascinovali a preto som sa s očakávaním pustil aj do knihy Majster. Hlavná postava Florence sa vracia do mestečka Sabden na pohreb muža, ktorého pred 30timi rokmi usvedčila z vrážd detí. Ide o príbeh, v ktorom sa prítomnosť prelína s minulosťou a postupne sa nám vynára ako to všetko bolo. Spočiatku celkom fajn kniha, ktorá sa mi ale postupne čítala ťažkopádne. Knihe nemôžem uprieť napínavý dej ale po zakomponovaní čarodejníctva a mágie do deja som miestami len neveriacky krútil hlavou čo pre nás autorka pripravila. To platí aj o samotnom závere knihy.

31.10.2020 3 z 5

Nelej olej na oheň Nelej olej na oheň M. J. Arlidge

Séria požiarov v meste postaví na nohu celý vyšetrovací tím okolo Helen Graceovej. Ani v štvrtom dieli série autor nestráca na sile, naopak, mám pocit, že sa v písaní zlepšuje. Opäť máme poodkryté čo to zo života hlavnej vyšetrovateľky a samotný prípad je takisto zaujímavý a originálny. Krátke kapitoly, ako sme pri tomto spisovateľovi už zvyknutí z predchádzajúcich kníh, ženú napínavý dej plný zvratov vpred a ani sa nenazdáte a ocitnete sa na prekvapivom konci, ktorý vás len navnadí na čítanie ďalších autorových kníh. :)

15.09.2020 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

S každou knihou sa mi táto knižná séria páči viac a viac. Navyše, keď sa v tomto dieli objavila moja obľúbená záporná postava. :) Prípad má spád, z ropnej plošiny v Nórsku sa rýchlo vraciame do Francúzska, kde pri vyšetrovaní Martinovi Servazovi pomáha nórska vyšetrovateľka. Kniha obsahuje viacero prekvapivých a napínavých pasáži, pri ktorých mi tuhla krv v žilách a ako sme u Miniera zvyknutí viedla k prekvapivému záveru. Som zvedavý, čím ďalším nás autor ešte prekvapí. Odporúčam všetkým fanúšikom trilerov. :)

01.08.2020 5 z 5

Smoliar Smoliar Camilla Läckberg

Vo štvrtom dieli zo série tentokrát do mesta príde filmový štáb natáčať reality show a do toho sa stane autonehoda, ktorú Patrikov tým vyšetruje aj s novou posilou. Napriek tomu, že autorka si drží svoj štýl čítania, kniha je nenáročná a veľmi dobre sa číta, musím sa priznať, že prípad bol pomerne priehľadný. Viac ako jeho riešenie, ako aj celé dianie okolo reality show, ma zaujímali osudy hlavných postav, aj keď, tie mi začínajú trošku liezť na nervy, navyše aj s občasnými zvláštnymi dialógmi a správaním postáv. Pre mňa najslabší diel zo série, ale určite dávam šancu ďalším knihám. :)

01.08.2020 3 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Táto kniha v podstate nadväzuje na koniec prvého filmu ságy Votrelec a ak ste ho videli, čítanie je pre vás ľahšie. Občas mi ale prišlo, že autor neprináša nič nové a vychádza zo slávy, ktorú táto kultová sága priniesla. Knihe ale nemôžem uprieť napätie, akčnosť, svižnosť a snahu o záchranu. Podobne ako niektorým iným čitateľom aj mne prišli pasáže s dcérou Ripleyovej trošku rušivé a na môj vkus ich tam bolo pomerne dosť. Navyše sa mi väčšina postáv, možno okrem Ripleyovej, nezdala extra záživná. Myslím si ale, že fanúšikom sci-fi žánru sa bude táto kniha čítať dobre. :)

14.06.2020 3 z 5

Pekne spinkaj, bábika Pekne spinkaj, bábika M. J. Arlidge

S každou prečítanou knihou si tohto britského autora obľubujem viac a viac. Aj jeho tretia kniha v poradí sa čítala s ľahkosťou, kapitolu za kapitolou, ktoré sú opäť veľmi krátke. Príbeh je veľmi dobre vystavaný a ponúka pohľady z viacerých strán. Pre mňa boli najpútavejšie kapitoly s Ruby a jej prežívania celej situácie. Nezaostávali ani kapitoly s hlavnou vyšetrovateľkou Helen, ktorá nám opäť odkryla čo to zo súkromia a myslím, že nás táto postava v ďalších knihách ešte prekvapí. :) Ku koncu mi veci začali do seba zapadať, napriek tomu je záver prekvapivý. :)

03.05.2020 4 z 5

Terapia Terapia Sebastian Fitzek

Čo by som to bol za fanúšika Sebastiana Fitzeka, aby som si neprečítal jeho prvotinu, však ? :) A tak prišla narad ako štvrtá v poradí. Už v prológu nás autor vtiahne do napínavého deja, po tom čo z ordinácie zmizne dcéra hlavnej postavy, psychiatra Viktora Larenza. Nešťastný Viktor sa utiahne na ostrov Parkum do víkendového domu, kde odštartuje séria napínavých a nepredvídateľných udalostí.

Na prvotinu výborný počin s dobre vystavaným, napínavým a prekvapivým dejom po celú dobu čítania. Na pomerne útlej knižke mi po celý čas niečo nesedelo a na konci sa ukázalo, ako sme už u autora zvyknutí, že všetko je inak ako ste si mysleli. :) Skúste a myslím, že neoľutujete. :)

03.05.2020 4 z 5

Diabolské hry Diabolské hry Angela Marsons

V druhej knihe zo série sa detektívka Kim spolu so svojím tímom zameriava na riešenie prípadu dobodaného muža, ktorý je zločinec. Zoznamujeme sa s psychiatričkou Alex, ktorá so svojimi pacientmi rozohráva „diabolské hry“. Myslíte si, že som prezradil priveľa ? Ani nie, keďže sa s Alex a jej metódami zoznámime už po pár prečítaných stránkach. Myslím, že je to osoba, ktorú by ste nechceli stretnúť a z môjho pohľadu to je celkom zaujímavá záporná postava.

Kniha má svižné tempo, písaná je s ľahkosťou, v krátkych kapitolách, v ktorých sa striedajú jednotlivé dejové línie sa okrem nových informácií z minulosti Kim prepletajú aj jej osudy s Alex, pričom postupné odkrývanie riešeného prípadu vedie k strhujúcemu záveru. Za mňa lepšie ako prvý diel. :)

14.03.2020 4 z 5

Strach z lietania Strach z lietania Sebastian Fitzek

Mats Krüger trpiaci strachom z lietania nasadá v Buenos Aires do lietadla, aby o 13 hodín pristál v Berlíne a bol nápomocný svojej dcére Nele, ktorá má čoskoro priviesť na svet dieťa. Všetko však zmení psychopat, ktorý Nele unesie, pričom cenou za jej záchranu je pád lietadla, v ktorom sedí práve Mats.

Oproti predchádzajúcim knihám, ktoré som čítal – Balík a Pasažier 23 – je táto kniha trošku iná, nepovedal by som, že slabšia, možno skôr príbehovo najreálnejšia. Sledujeme tu viacero dejových línií, či už z pohľadu Matsa alebo Nele a autorové zvraty na konci krátkych kapitol sú už pre mňa povestné.

Na autorovi sa mi vždy páči, že podkladom sú reálne udalosti, na ktoré svojimi knihami takpovediac upozorňuje. V tomto prípade je to ako asi viete pád lietadla nemeckej leteckej spoločnosti Germanwings v roku 2015. Takisto sa mi páči, že na konci každej knihy sa autor okrem poďakovania všetkým, ktorí okolo neho pri písaní knihy stáli, venuje pár slovami aj svojim čitateľom.

Prečítajte si, uvidíte čo všetko možné autor pospájal a urobte si názor. :)

14.03.2020 4 z 5

V tme V tme Cara Hunter

Moja prvá kniha od autorky a napriek tomu, že je druhá zo série, nevadilo mi to. Príbeh je veľmi zaujímavý a štýl autorkinho písania špecifický a pomerne originálny. Napriek tomu, že kniha nie je rozdelená do kapitol, obsahuje aj prepisy výsluchov a vypočúvaní, nákresy a popisy miesta činu, správy z novín, ktoré s riešeným prípadom súvisia, či smsky. Pre mňa milé prekvapenie, aj keď postavy príliš sympatické neboli a pôsobili skôr chladne. Prípad je ale rovnako zaujímavý a rozuzlenie pre mňa nečakané, takže určite stojí za prečítanie. Nikto proste nie je taký nevinný ako sa zdá. :)

10.03.2020 4 z 5

Smrtiaca biela Smrtiaca biela Robert Galbraith (p)

Priznám sa, že neviem, či som niekedy v živore čakal tak nedočkavo na pokračovanie ďalšieho dielu knižnej série. A väčšina z vás, ktorí ste ste čítali tretí diel a najmä ten záver viete prečo, však ? :) Ale vám, ktorým sa štvrté pokračovanie príbehu Cormorana Strikea a jeho charizmatickej spolupracovníčky Robin Ellacotovej ešte nedostalo do rúk veľa neprezradím. :)

Musím povedať, že Galbraith svoju pomyselnú latku zdvihol o stupeň vyššie. Samotný prípad je veľmi prešpekulovaný a okrem iných miest nás zavedie za brány a do zákulisia parlamentu. Nebojte sa, tej politiky tu ale až tak veľa nebude. Prípad vraždy je takisto zaujímavý a prepletený a myslím, že väčšina čitateľov, podobne ako ja, vraha takmer do posledných stránok nezistí, keďže ním môže byť hocikto z postáv. :) Navyše Galbraith dokáže tak úžasne popísať prostredie a atmosféru, že máte pocit, že ste súčasťou deja.

Na knihe sa mi páčilo striedanie kapitol, kde sa riešil prípad s tými, kde sa rozvíjali súkromné osudy hlavných postáv. Možno som si trošku uvedomil, že knihu čítam preto, aby som vedel ako vzťah medzi hlavnými hrdinami bude ďalej pokračovať. A či som spokojný ? To tiež nepoviem. Čo ale poviem je, že už opäť nedočkavo čakám na ďalši diel z tejto pre mňa veľmi obľúbenej série s charizmatickými hlavnými postavami. :)

18.02.2020 5 z 5