Anonymné dievča

Anonymné dievča https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423765/bmid_anonymne-dievca-IEO-423765.jpg 4 159 54

Hľadáme ženy vo veku 18 až 32 rokov na účasť na výskume v oblasti etiky a morálky. Štedrá odmena. Zaručená anonymita. Keď sa Jessica Farrisová prihlási do psychologického výskumu pod vedením tajomnej doktorky Shieldsovej, myslí si, že zodpovie pár otázok, dobre si zarobí a tým sa to celé skončí. Postupne jej však dochádza, že sa stala obeťou zvráteného nebezpečného experimentu. Ocitá sa v kolotoči lží a podvodov, ktorý sa krúti čoraz rýchlejšie a ona musí čo najskôr nájsť spôsob, ako z neho vystúpiť. ..... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Lindeni

An Anonymous Girl , 2019

uzivatel9575
uzivatel9575
24.02.2024 5 z 5

Vzhledem k hodnocení jsem neměla velká očekávání a musím říct, že jsem byla příjemně překvapená! Jedna z knih, která se rozjela tak, že nešla odložit a do konce knihy jsem si říkala, jak tenhle bizár asi skončí..

Kskaja
Kskaja
01.11.2023 4 z 5

Docela fajn, čtivé.

Anniee
Anniee
19.07.2023 2 z 5

Připadá mi, že z tý knížky taky potřebuju terapeuta. Celý to nějak nepobírám - bylo to nelogický, jednání postav nebylo uvěřitelný a celej děj byl jedno velký wtf. Nemělo to hlavu ani patu a vlastně všichni v knize se chovali totálně divně. Pořád jsem se ztrácela (za což může asi i forma, jakou to bylo psaný) a ty častý gramatický chyby tomu taky nepřidaly.

čef
čef
22.06.2023 4 z 5

Vztahy mezi manžely bývají často složité a tak zde mají spisovatelé stále co vymýšlet. Tato kniha však moje čtenářské srdce neosloví, je zde na mně příliš všelijakých neústrojných odboček a vůbec celá zápletka mi nesedí. Vyprávění je však vystavěno docela umně, napětí pěkně graduje a tak zde mnoho čtenářek dá jistě mnoho hvězd.

Misute603
Misute603
02.06.2023 3 z 5

Víc se mi líbila kniha manželka mezi námi..
Nebylo to spatne,ale žádný wau efekt..

Adhara
Adhara
25.04.2023 3 z 5

Psychotriler o zamotaných vzťahoch a ešte zamotanejších spletiach toho, kto čo vie a kto čo vie o tom, čo vie ten druhý a kto čo vie o tom, čo ten druhý vie o tom, čo vie ten prvý... Asi to nebolo celkom pre mňa. S hlavnou postavou Jess som nemala absolútne nič spoločné, nevedela som sa s ňou stotožniť a bola mi nesympatická. Ale ako vysvitne, bol aj zámer autoriek neurobiť z nej vyslovene kladnú postavu. Celkovo to nedopadne tak otrepane, ako sme zvyknutí, za to asi hviezdička hore.

Renca.ch
Renca.ch
24.09.2022 5 z 5

Kniha se dobře četla, zajímavý námět psychothilleru jak dobře se dá manipulovat s lidmi. Hlavni hrdinka byla sympatická, dr.Shield chladná jako stroj, ale Thomas se choval zcela nepochopitelně. I když se děj opakoval a konec mohl byt lepe propracovaný, i tak mě kniha bavila.

Karoley
Karoley
31.07.2022 4 z 5

Lže, aby se dozvěděla pravdu.

Předchozí kniha autorek "Manželka mezi námi" se mi líbila podstatně víc. Příběh Anonymní dívky byl pro mě místy těžko uvěřitelný a hlavní postavy celkem nesympatické.. ale čte se to samo, to se musí nechat.

Lexie321
Lexie321
11.06.2022 4 z 5

Kniha sa mi páčila o niečo menej ako Manželka medzi nami ale aj napriek tomu bola mimoriadne pútavá. Obe postavy Jess aj Lydie bolo zaujímavé sledovať aj ked po nejakej dobe mi to prišlo zdĺhavé a záver mohol byť lepšie napísaný. Každopádne určite si od autoriek este niečo prečítam.

Ráčkajda
Ráčkajda
18.05.2022 5 z 5

Moc se mi do této knihy nechtělo, ale byla naprosto super, jsem nadšená, musela jsem pořád číst...miluju takováto psycha :-)

Emil259
Emil259
13.02.2022 5 z 5

Výborné. Po Manželce… jsem byl hodně zvědavý, nezklamalo.

mauglie
mauglie
20.12.2021 5 z 5

Kniha, kterou jsem začala číst v 6 hodin a musela jí dočíst.... Mě se to líbilo, napínavé a atmosféra j perfektní!

uhnavka
uhnavka
14.12.2021 3 z 5

Manželka mezi námi se mi líbila víc. Jsem z toho rozpačitá, možná jsem čekala víc vzhledem k vysokému hodnocení. Nějak se mi zápletce nechce věřit.

archivářka115
archivářka115
22.11.2021 4 z 5

Začátek mě zaujal. Potom, když příběh pokračoval a začaly se střídat kapitoly , které vyprávěla Jess s kapitolami, kde psycholožka popisuje její fiktivní chování, jsem se začala v ději ztrácet. Musela jsem si některé kapitoly číst několikrát, abych pochopila, kdo je vlastně vypráví. I když knížka není úplně 100 %, tak se mi líbila.

Belanna
Belanna
27.09.2021 5 z 5

Nemůžu jinak než za 5*.
První kapitoly byly jen takové lehoučké seznámení, ale po té, co se příběh rozjel, se už nedalo přestat. Střídá se tu vyprávění Jess, které jsem celou dobu hodně držela palce a myšlenkové pochody její psycholožky, které jí pronásledují jak velký černý mrak.
Tentokrát jsem ani náznakem neodhadla konec.

micha-ella
micha-ella
07.06.2021 2 z 5

Tohle jsem jaksi nepochopila, ačkoliv se mi to zpočátku zdálo nadějné. Pochybuji, že by takto jednala psycholožka. A ten konec! Přiznávám, že na posledních dvaceti stránkách už jsem přeskakovala odstavce, přišlo mi to celé krajně nepravděpodobné.

L.Helena
L.Helena
03.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha o tom, kdy si myslíte, že se svěřujete odbornému psychologovi a on je to vlastně psychopat. Docela spletitý, ale rozhodně moc dobrý příběh.

Pavlína2019
Pavlína2019
07.03.2021 5 z 5

Naprosto super perfektně napsané! Autorkám tleskám. Nemohla jsem přestat číst. Za mě - vřele doporučuji!

Nestorkea
Nestorkea
24.02.2021 3 z 5

Nezaujala, dočteno jen z důvodu nedostatku jiné literatury. Děj se vlekl, postavy nebyly sympatické, jednaly divně a vlastně mě ani moc nezajímalo, jak to dopadne.

mapet85
mapet85
21.02.2021 4 z 5

Niekedy pri návštevách kníhkupectva vezmem do rúk nejakú knižku, pohodlne sa usadím na gauč a buď si ju prelistujem alebo si prečítam pár prvých strán. Takto som sa dostal ku knihe Anonymné dievča, ktorá ma po prečítaní prológu veľmi oslovila a povedal som si, že si ju musím prečítať. A neľutujem. Hlavná postava Jess sa zúčastní psychologického experimentu u tajomného alebo tajomnej Dr. Shields. Postupne sa zoznamujeme s postavami, odhaľujeme ich zmýšľanie, pohnútky, minulosť. Kniha je písaná z pohľadu práve týchto dvoch postáv, je originálne napísaná, číta sa veľmi dobre a cez viacero zaujímavých zvratov, kedy sa dozvedáme čo je za experimentom, nás privedie k veľmi zaujímavému a prekvapivému záveru. Rovnako je knižka ukážka ako výborne sa dá manipulovať s ľuďmi. Takže odporúčam. :)