Terapia

Josy, dvanásťročná dcéra renomovaného psychiatra Viktora Larenza, za nejasných okolností zmizne z ambulancie vyšetrujúceho lekára, zatiaľ čo ju otec čaká v čakárni. Lekár aj sestrička zhodne tvrdia, že tam nikdy nevstúpila. Odvtedy nikto nevie, kde sa dievča zdržiava a čo sa s ňou stalo. O štyri roky neskôr sa utrápený otec utiahne do osamoteného víkendového domu na ostrove Parkum. Tam ho vyhľadá záhadná mladá žena, ktorá sa predstaví ako spisovateľka a sťažuje sa, že ju sužujú bludné predstavy. Neustále sa jej zjavuje malé dievčatko, ktoré zmizlo bez stopy, podobne ako psychiatrova dcéra. Neznáma sa odvoláva na odporúčanie Viktorovho kolegu a požiada ho, aby ju liečil. Viktor spočiatku váha, lebo pod vplyvom traumatizujúcej udalosti zanechal svoju medicínsku prax, no napokon začne s terapiou, ktorá sa mení na čoraz dramatickejší výsluch. .....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/375330/terapia-MhD-375330.jpg 4.555
Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno:, Tatran (Bratislava)

Die Therapie (2006)

Kniha Terapia

Ann1307

Tenhle autor mě už drahnou chvíli láká. A když jsem od kolegů dostala k svátku poukaz na nákup knihy, tak na mě v @martinus_cz zkrátka z té poličky koukala zrovna Terapie a tak ji mám.
Hned jsem se do ní pustila a nelituji!
Celou dobu jsem byla napnutá, co se stalo a jak to vlastně dopadne. Upřímně konec jsem neodhalila, což bylo moc prima!
Až na to, že mě trošilinku zklamal.

Kniha vypráví o psychiatrovi Viktoru Larenzovi, který jde se svou dvanáctiletou dcerou, která je těžce nemocná, ale nikdo neví, co jí je, na vyšetření k doktorovi. Ale z čekárny ji ve chvíli otcovy nepozornosti někdo unese.

Nyní už uběhly 4 roky, během niž se po malé Josy pátralo a její otec se zhroutil, zavřel psychiatrickou praxi a odjel na ostrov, kde se snažil z velké ztráty dostat.
Nyní po čtyřech letech ale jeho klid na ostrově naruší žena, která za ním přijela a tvrdí, že je schizofrenička a její nemoc se projevuje pomocí její profese. Je spisovatelka a postavy, o kterých píše, ožívají a prožívají osud, který jim předurčí.
Přijela za doktorem z toho důvodu, že ji trápí její poslední kniha o malé, těžce nemocné holčičce, která zmizela před 4 lety a od té doby neví, jak ten příběh dokončit.
Viktorovi to silně připomene osud malé Josephine a proto se i přes počáteční nechuť ženě pomoci, rozhodne ji vyslechnout a zjistit, zda má se zmizením jeho dcery něco společného... Sebastian Fitzek píše opravdu napínavě a čtivě. Knihu jsem hltala.
Jediné minus pro mě bylo to rozuzlení, které se mi až tak nelíbilo, ale rozhodně mě překvapilo, což je něco, co od Psychothrilleru očekávám, takže super!

Hodnotím 4⭐/5⭐ a včera jsem si koupila další autorovu knihu - Balíček, do které se taky brzy pustím.

tacek01

Moc se mi líbilo, skvěle napsané, téma skvěle vybrané...prostě SKVĚLÉ.
SPOILER - moment odhalení, že samotný Viktor je pacient a od kdy - to je prostě pecka, stejně jako zjištění, kde dcera zůstala

Bar16

Nevím proč, ale nečetlo se mi to tak lehce, jako kterýkoli jiný Fitzek. Možná proto, že jsem v době čtení byla taky nemocná a když Viktor popisoval, jak mu není dobře, tak mi to taky nedělalo dobře, takže jsem neměla tendence po knize sahat. :-D Co se však autorovi nemůže upřít je to, jak skvěle umí děj knihy několikrát obrátit. Vzhledem k tomu, že jsem od něj četla vše, co u nás vyšlo, jsem věděla, že už Viktorovo vyprávění bude mít svůj vlastní zvrat. Ale Sebastian nezklamal a ještě si pár zvratů vymyslel navíc. Plný počet nedávám - nechytla mě tak jako jiné jeho knihy, ale je to jeho prvotina, takže si čtyři hvězdičky určitě zaslouží.

TessaJean

Tak tato kniha pro mě byla tak napínavá, že jsem se musela nutit přestat číst abych z toho čtení taky něco měla a nepřečetla ji zase za jediný den. Pro mě naprosto fantasticky napsaný příběh, u kterého kapitola končí vždy tak, že musíte číst dál.

Blondebookdevil

Mám tu několik věcí.
1) První Sebastianova knížka. Už tehdy si nastavil krátké kapitoly a utíkající tempo příběhu. V tomhle ohledu skvělé.
2) Konec... (spoilery) Jakože cože? Tak byl Viktor schizofrenní, nebo nebyl? Proč ho zavřeli na psychiatrii? Zabila jejich dceru jeho žena? A existovala Anna vůbec? A proč se všichni na ostrově tedy chovali tak podivně?... Konec by šel napsat možná o něco lépe, srozumitelněji, a neříkám to jen proto, že jsou dvě hodiny ráno. :D
3) Děkuji každému překladateli a nakladatelství, že vydává Sebastianovy věci. Jen tak dál!

alexis818

Super .Od začátku do konce napínavé a zajímavé čtení.Doporučuji.

aydam

Fitzek prostě umí.
Po dočtení si jeden hned rozmyslí, jestli si vezme obyčený acylpyrin.

wajcmanka

Od knihy jsem mnoho nečekala, ale tohle byla jízda. Doporučuji.