V tme

V zamknutej pivnici sa nájde polomŕtva žena s dieťaťom. Nikto nevie, o koho ide. Žena nerozpráva a ani ona, ani dieťa nezodpovedajú opisu nahlásených nezvestných osôb. Starý obyvateľ domu tvrdí, že ich nikdy predtým nevidel. Obyvatelia pokojnej oxfordskej ulice sú v šoku. Ako sa im takéto čosi mohlo stať priamo pred nosom? Ale inšpektor Adam Fawley vie, že nič nie je nemožné. A že nikto nie je taký nevinný, ako sa zdá......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418091/v-tme-D7K-418091.jpg 4.4232

Inspektor Fawley 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Lindeni

In The Dark, 2018

Kniha V tme

veronika4001

(+ SPOILER) Neuvěřitelné. Vysoce efektní a temperamentní kniha. Cara Hunter. Tuto autorku ze své paměti jen tak nevymažu. "Ženy, pozor na ženy." To je krédo, kterým se autorka od počátku řídila. Vždyť nejprve začínala Somerovou s Quinnem, pak se přesunula na Hannah, následně na Pippu a Vicky a na závěr na Everettovou. Děj absolutně vypracovaný a vygradovaný od začátku, líbilo se mi zaujetí policistů a jejich náhledy na věc a návrhy, jak postupovat dál. Každý byl potřebný a rozjetý za svým kousíčkem věci, který by zapadal do skládačky. Žádný návrh nebyl špatný a nebyl nevyužit. Obdivovala jsem zpracování celého případu a psychopatku Triciu, i když z epilogu mi něco zaznívá, že Vicky to mohla mít ještě více propracovanější, byť na první a jinak popisovaný pohled zcela jednoznačně vyplývá a poukazuje se, že hlavním manipulátorem a psychopatem byla Tricia, přestože byla Vicky zmanipulovaná a dělala, co jí Tricia přikázala. Lhaly obě. Ačkoliv Vicky byla submisivní a oběť, která se ke spolupachatelství podvolila, stále si říkám, že chování svojí sestry předvídala a možná na tom byla výš než Tricia. Vlk, který je možná ještě větším vlkem než ten v rouše beránčím. Napětí mě strhlo a po celou dobu, kdy jsem knihu četla jsem nebyla schopna zaznamenávat své okolí. Ano, neuvěřitelně skvělé.

PetraDD

(+ SPOILER) Jednim slovem perfekni!

Jem mi vrta hlavou a mozna mi to uniklo, ale co znamenala ta SMS konverzace mladych spolubydlicich ze strany 60-61? Vite nekdo?

Kerberos

Co napsat o této knize aby se nic neprozradilo,také jsem se nechala obelstít.Překvapení na konec.

Jiparis

Vždy mě zaujme neobvyklý motiv, nepředvídatelné pohnutky a složité policejní vyšetřování. To vše se tady objevuje, ale někde je něčeho moc. Stačilo by ubrat překombinovanosti a bylo by to skvělé.

Katulinka69

Opět paráda. Skvělé čtení

Awča

Ačkoli byl případ velmi zajímavý, škodilo mu příliš mnoho postav, vyšetřování se dostalo do několika slepých uliček, kombinace vršila kombinaci, inspektor Fowley působil jako jedna z vedlejších figurek, hlavní postava zde vlastně nefigurovala žádná, nebyl zde nikdo, komu věřit, fandit a držet palce.
Snaha šokovat zvratem na závěr byla až moc urputná.
Kniha nebyla až tak špatná, ale první díl byl přehlednější a čtivější.

janastok

Dobrá detektivka, poctivé pátrání, žádné hektolitry krve. Hlavní hrdina sympaťák. Jen se mi ze začátku pletla jména postav. A i když vím, že v knihách této autorky není nic tak, jak to vypadá, konec jsem si netipla ani náhodou.

Denisa232623

Další napínavý příběh inspektora Adama Fawleyho a jeho týmu. Za mě lepší první díl, ale celkově musím říct, že se mi líbí styl psaní. Je to napínavé od začátku do konce, kde na vás vždy číhá nějaké překvapení.