mapet85 mapet85 komentáře u knih

Hry o život (trilógia) Hry o život (trilógia) Suzanne Collins

Musím uznať, že prvá kniha - Hry o život bola asi najlepšia kniha, ktorú som kedy čítal. Nechýbalo tam napätie, emócie, človek sa zamyslí či je naozaj reálne posielať deti na smrť. Keď som začal čítať knihu, nezisťoval som si dopredu o čom je a som rád, že som tak urobil. Každý koniec kapitoly núti čítať ďalšiu a ďalšiu až kým človek knihu neprečíta. A posledné kapitoly boli skutočne infarktové stavy. :)
Čo sa týka druhej knihy - Skúška ohňom, mala trošku pomalší rozbeh, premýšľal som čo autorka ešte prinesie. No a po zlomovom momente zhruba v polovici knihy to prišlo. Znova akcia, napätie, dráma až do napínavého konca.
Tretia kniha je asi najslabšia zo všetkých troch, nie je zlá, skôr by som povedal, že prvé dve boli napísané až príliš dobre. :) Musím uznať, že som sa nútil čítať poslednú knihu, ale ku koncu takisto prišiel zlom a už som chcel vedieť ako to všetko skončí. :)
Každopádne autorku chválim a vôbec neľutujem, že sim túto knihu chytil do rúk. Ale bolo by skutočne možné v budúcnosti uskutočniť niečo také ako Hry o život ??

06.11.2013 5 z 5

Zrada Zrada Jo Nesbø

Moja tretia kniha od autora. Predtým som už čítal Diablovu hviezdu a chcem všetkých upozorniť, nech čítajú poporadí : Zrada, Bohyňa pomsty a Diablovu hviezdu na koniec. Je to akokeby trilógia, pričom v Diablovej hviezde je rozuzlenie vecí zo Zrady. Takže ja som to mal ako retrospektívu. :) Ale autor opäť nesklamal, držal v napätí až do poslednej strany. Odporúčam a teším sa na ďalšiu.

13.10.2013 5 z 5

Netvor z temnoty Netvor z temnoty Duane Swierczynski

Kniha nebola komplikovane písaná, ale musím uznať, že napätie jej nechýbalo. Videá celkom vhodne dopĺňali čítanie. Pri čítaní máte občas zatajený dych a bojíte sa, že Škripec je schovaný niekde pod stolom či posteľou alebo za dverami. Očakával som iný záver, ale som zvedavý čo prinesú ďalšie dve pokračovania. :)

14.09.2013 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Toto je asi jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítal, ak nie najlepšia. Autorka ponúka zaujímavú zápletku, zamýšľate sa nad tým ako niekto môže dopustiť, aby sa takéto Hry vôbec odohrávali. Kniha vás drží v napätí do poslednej bodky a keď s si poviete, že dočítam kapitolu a dám si prestávku, tak si uvedomíte, že to skončilo tak napínavo, že okamžite musíte vedieť čo sa stane ďalej. Chválim autorku za námet, skutočne sa nútite zamyslieť nad týmto novodobým spôsobom "koncentráku". Teším sa na film. A pokračujem Skúškou ohňom. :)

01.08.2013

Izba Izba Emma Donoghue

Kniha je napísaná očami 5 ročného chlapca, ktorý je zamknutý spolu so svojou mamou v "Izbe". Autorka vynikajúco vystihla charaktery a psychiku dieťaťa. Odporúčam.

15.07.2013 5 z 5

Nezvestná Nezvestná René Unischewski

Zaujímavá a pútavo napísaná kniha. Retrospektíva ženy, ktorá bola unesená. Záver je skutočne prekvapivý.

15.07.2013 5 z 5

Paríž - moja láska, môj život Paríž - moja láska, môj život Mária Dopjerová-Danthine

Autorka zaujímavým spôsobom popisuje svoj život, skúsenosti a zážitky v tomto veľkomeste. Pri čítaní som si pripomenul môj čas strávený vo Francúzsku a s viacerými vecami musím len súhlasiť. :) Ak máte radi Paríž, chystáte sa tam či sa chcete dozvedieť viac o meste či mentalite, knihu môžem len odporučiť.

09.07.2013 5 z 5

Prekliaty ostrov Prekliaty ostrov Dennis Lehane

Nápis na titulnej strane je pravdivý. Skutočne, po prečítaní tejto knihy budete ešte dlho rozmýšľať o tom ako to všetko bolo. Brilantne napísaný thriller s nečakaným rozuzlením. Odporúčam najskôr prečítať knihu a potom si pozrieť film. Kniha je samozrejme lepšia ako film. ;)

17.06.2013 5 z 5