Manifest blech Manifest blech komentáře u knih

Zajímavé, určitě pro mne nové podněty k zamyšlení, možná aplikování. První část, cca 50 stran mi neseděl styl, jakým se autorka snažila informace podat. Možná i se to sešlo s dobou. Recepty vypadají jednoduše, určitě vyzkouším.

15.03.2022 2 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Úžasná publikace spoustou příkladů. Určitě si ji musím pořídit do své knihovny, ať se mohu vracet do různých kapitol.

06.03.2022 5 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Bomba pokračuje a těším se na další. Úžasný komiks.

19.02.2022 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

To byla bomba. Až v knihovně jsem zjistila, že se jedná o komiks. O to víc jsem si to užila - škoda, že nebyla už dřív. Ta se hodí každé mladé dívce introvertce, i těm, kteří jim chtějí porozumět.

18.02.2022 5 z 5

Hezčí svět Hezčí svět Barbora Šťastná

Moc fajn oddechovka, kde byla špetka dramatu i dojetí na závěr. Dlouho jsem si nepoplakala v autobusu.

18.02.2022 4 z 5

Umění být Umění být Erich Fromm

Zajímalo by mě, zda by to pojal stejně i v dnešní době. Některé body určitě ano.

04.02.2022 3 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

Dechberoucí finále série. Už se mi dlouho nestalo, že bych na konci knihy ukápla slzu. Podobně laděné fantasy věřím je těžké najít.

01.02.2022 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Finále tetralogie bylo stejně skvělé jako zbylé díly. Celkově nejmíň mi sedl druhý, který se chvílemi více zabýval jednou či druhou a byl vyprávěn lehce jinak. A takový je život, plný zkoušek a výzev, které si obě kamarádky zažily skrze celý svůj život.

24.01.2022 5 z 5

Líbil se mi více než díl druhý, úžasné zbarvení postav. No jsem zvědavá na stáří ve finále.

18.01.2022 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Četla se dobře, jedna čtvrtina byla slabší, takže první díl stále silnější.

13.01.2022 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Neskutečné. Jak květnaté vyprávění. Vážně to takhle v Itálii chodí?
Chvíli mi trvalo než jsem se rozhodla pustit do téhle tetralogie a nelituju.

07.01.2022 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Pěkně čtivá oddychovka z chudého amerického Kentucky, které je z dob minulých a přesto tak moc aktuální.

02.01.2022 2 z 5

Šťastný život Šťastný život Will Bowen

Podobně jako Svět bez stížností skvělá kniha.

24.12.2021 4 z 5

Kouzelník ze Lhasy Kouzelník ze Lhasy David Michie

Z počátku se to nezdá, jak hluboký to je příběh. Minulé životy, buddhismus, smysl, láska a mnoho dalšího. Krása to byla.

14.12.2021 5 z 5

Léto v řecké taverně Léto v řecké taverně Tom Stone

Lehká oddechovka, krásný návrat do léta.

10.11.2021

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Těžká oddechovka.

28.10.2021 2 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

To bylo neskutečné, hodně syrové. Kolik toho zvládne jeden člověk zažít a má v sobě stále dost sil na přežití. U konce mi i slza ukápla.

22.10.2021 5 z 5

Loutkář z Krakova Loutkář z Krakova R. M. Romero

Nevšední pojetí z doby druhé světové války. Vypráví to celé panenka, o to je příběh silnější. Přirovnání ke Zlodějce knih mi přijde přitažené za vlasy. Tohle je jiné.

15.10.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Neskutečné, jak to mohli přežít. Měli svou hlubokou motivaci.

15.10.2021

Kniha SLOU: Průvodce pomalým životním stylem Kniha SLOU: Průvodce pomalým životním stylem Kamila Boudová

Tak tohle je nejvíc. Je to cesta, ale úžasná.

04.10.2021 5 z 5