Manifest blech Manifest blech komentáře u knih

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Moc příjemně napsáno. Autorka se zaměřila u hlavní hrdinky hlavně na téma rodiny, důvěry a splnění si snů.
Jsem moc ráda, že tam celkově bylo jen pár receptů, u belektristických knih mi to překáží ve čtení. A chápu, že to sem i patřilo.

18.08.2023 4 z 5

Se žirafami na západ Se žirafami na západ Lynda Rutledge

Krásný příběh plný vzpomínek, smutku a toho, co mohlo být.
Ta cesta a kolik toho na ní prožili, mám chuť si zjistit, podle které reálné události to bylo napsáno.

10.08.2023 5 z 5

Cesta k opravdovému jídlu Cesta k opravdovému jídlu Eva Ehrenbergerová

Skvěle srozumitelně sepsaná teorie ohledně základních živin, a dalšího. Super jednoduché, dostupné suroviny na recepty.

07.08.2023 5 z 5

Ráda tě poznávám Ráda tě poznávám Rachel Winters

Moc jsem nečekala, ale četlo se to svižně a i bylo to pro mě moc fajn odpočinkové čtení. Jasně, nic převratného, ale na léto nebo když chci vysloveně nenáročné čtení, určitě mi to sedlo.

05.08.2023 3 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Báječně napsané, těžší prostředí. Vlastně mě mrzelo, že je to tak krátké.
Zhltla jsem to na zátah.

26.07.2023 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

I když těžší téma hlavních postav nemocných cistickou fibrozou, tak to bylo svižné a vlastně odpočinkové čtení. Dokázala bych si to představit i jako film.

20.06.2023 2 z 5

Méně je více Méně je více Joshua Becker

Mile mne autor překvapil. Není to pro mne úplně nové téma. Bylo hodně znát, že je autor Američan a zaměřil se čistě na americký trh. Tolik mi nevadilo, že tam občas byli náboženské části díky autorově minulosti.
Ráda se ke knize někdy zase vrátím.

16.06.2023 4 z 5

Konec doby odpadové Konec doby odpadové Pavla Wernerová

Dříve jsem četla knihu od Dewii, která šla podle mne více do hloubky. Tady jsem našla zase jiné myšlenky, jiné tipy a jen to jde lehce povrchově, vše se samozřejmě ani vejít nemohlo, tohle téma je tak komplexní.

15.06.2023 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Od tohohle dodatku jsme čekala víc z Animant a Reeda. Ti tam měli tak dvě kapitoly, a ty zas byly moc fajn.
Jinak autorka řekla, proč jak která postava vznikla a také ty vedlejší postavy vyprávěli něco svého.

14.06.2023 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

To bylo miloučký, v pár momentech nečekaný, v pár momentech kýč. Čte se to svižně a ráda si přečtu i to pokračování Pár stánek navíc.

12.06.2023 4 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Zase nezklamal. Vyúštění Marka jsem tedy už předpokládala, že tam dopadne. A u téhle části to pro mě bylo nejdojemnější, i když jsem to čekala. Druhá část, kdy vypráví retrospektivně o své první a největší lásce.
Sparks to prostě umí, jsem zvědavá, jestli i tohle zfilmují.

10.06.2023 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

To bylo tak nádherné, neustálé střídání emocí při čtení. Kratší kapitoly.
Addie měla neobyčejný život a s Henrym se prostě museli najít. Navíc i moc krásná obálka, jednoduchá, přesně k ní sedí.

26.05.2023 5 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Celkem odpočinkové čtení, závěr mne mile překvapil. Poměrně fajn bylo, že dle mne se tolik netlačilo na tu otázku feminismu. Příjemné propojení chemie, lásky, jiného mateřství, výjimečného pejska a úžasnou sousedku.

10.05.2023 2 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

První polovina byla skvělá, pak se to začalo míchat hodně do témata politiky a dalších věcí a hrozně se mi to táhlo. Téma super, něco úplně nového. Také mne zlákala přitažlivá obálka.

07.05.2023 3 z 5

Život podle zero waste za třicet dní Život podle zero waste za třicet dní Anita Vandyke

Moc jsem nečekala. Už jsem četla jiné stejného tématu. A mile překvapila, dočetla jsem se i nějaké nové informace, nějaké myšlenky k zamyšlení, k zapsání.

07.05.2023 3 z 5

Vážně výborná, hodně mi toho dala, nejen k zamyšlení, i k vyzkoušení. Záruka čtivosti je i to, že je to vyšlo v Hostu. :-)

30.04.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

NO od téhle autorky jsem ještě nezažila zklamání, tuhle novinku jsme zhltla za jediný den.
Trochu v pozadí historické pozadí a tohle je více společenský/rodinný román. Lehce mi připoměla knihu, kterou jsem nedávno četla také od české autorky, a to Kukačka od autorky Heřmánkového údolí.
Vyprávění malým dítětem, občas se mi povedlo i něco uhodnout, ale ty ryzí popisy jsem vlastně doufala, že tam už nebudou.
A je skvělá v jejím stylu psaní i podobně mířený konec, vlastně jako v předchozí knize Listopad.

27.04.2023 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Ještě lepší než první díl. Skvěle napsáno i pro lidi jako já, kteří běžně fantasy nečtou.
Nejvíc mi vadilo Kivino rozpolcení, i když věděla...
Nemůžu se dočkat finále v podobě třetího dílu.
Spoustu věcí jsem nečekala.

15.04.2023

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Morštajnová je brilantní. Přetočila běh dějin, co by kdyby nevyšla revoluce roku 89. A je to dechberoucí. O téhle autorce by se mělo učit na školách.

30.03.2023

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Dechberoucí dobově zasazený příběh. Zejména o vztazích matka-dcera a jak je těžké v té době mít natož porodit dítě nebo vychovávat kukačku nebo si upírat celý život na úkor jiných a mnoho dalšího. Skvělé dílo.

28.03.2023 4 z 5