Manifest blech Manifest blech komentáře u knih

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Narozdíl od prvního dílu je to trochu slabší, ale stále šíleně napínavé a čtivé. Jen to vyšetřování moc natažené a jiné události zase odbyté. O to víc se těším a jsem zvědavá na třetí díl, který budu číst posléze.

Jak je řečeno v knize: "V tomhle případu není zřejmě nic normální, jednoduché, ani snadné."

Nejvíce na této trilogii miluju ty nečekané situace a zvraty, které mě nenechávají chladnou.

20.06.2013 3 z 5

Kačenka z Orlických hor Kačenka z Orlických hor Václav Šplíchal

Krásný příběh i ilustrace. Škoda, že vyšla v tak malém nákladu.

15.06.2013 5 z 5

Co se stalo s Popelkou po svatbě Co se stalo s Popelkou po svatbě Jan Bílý

Nevím, co si o knize myslet. Čekala jsem víc nebo spíš něco jiného. Určitě je to skvělé doplnění semináře, který pořádá autor, ale jinak pro ostatní lidi je to na zamyšlení. Každý s tím určitě nemusí souhlasit, ale nový pohled to na věc vnese každopádně.

15.06.2013 1 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Z počátku jsem nevěděla, co mám od této knihy čekat, ale poté už jsem se nemohla dočkat dalších řádků (a dílů).

Vše vystihuje:" Lisbeth Salanderová je žena, jež nenávidí muže, kteří nenávidí ženy."

14.06.2013 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Sci-fi nečtu, ale tohle mě dostalo.

14.06.2013 5 z 5

Základy práva pro neprávníky Základy práva pro neprávníky Michal Spirit

Právo pro neprávníky je dobře čitelná publikace nejen ke studiu na vysoké škole. Hezky zpracované.

14.06.2013 4 z 5

Právo pro střední školy Právo pro střední školy Radovan Ryska

Nové vydání je obohaceno barevnými ilustracemi a je velmi přehledné.

14.06.2013

Přestaňte být hodní, buďte sami sebou Přestaňte být hodní, buďte sami sebou Thomas d’ Ansembourg

Na pohled veselá kniha, ale jinak je velmi příjemná a čtivá. Hodně mi dala a ráda se k ní budu vracet.

14.06.2013

Proměna Proměna Franz Kafka

Proměnu jsem přečetla za jeden den, moc jsem od ní nečekala. Splnila vše, co se o ní říká, skvělá knížka, i když pesimistická, tudíž je třeba se na ní naladit.

03.06.2013 5 z 5

Cestovní pas Cestovní pas Herta Müller

Autorka řeší problém toho, že se rodina nemůže dostat ze své rodné země.Což o to, ale nakonec přeci je to jen vedlejší potíž celé novely. Narozdíl od Rozhoupaného dechu, kde se rozepsala, co ji myšlenky stačily, tak tady krátké úsečné věty měly svůj důvod. Podtrhly danou situaci a tím více měl děj spád. Hlavně tomu přidal dobrý překlad Radky Denemarkové, jinak bych si o knihze nemyslela tolik dobrého.

24.09.2012 4 z 5