Manifest blech Manifest blech komentáře u knih

Než pravda vyjde najevo Než pravda vyjde najevo Tošikazu Kawaguči

NO to jsem si tak šla do knihovny jen tak a náhodou jsem zjistila, že Než vystydne káva má pokračování, které vůbec nezklamalo. Nejvíc mne dojal první a poslední příběh. To jsem moc zvědavá, co odkyje ten třetí.

16.07.2022 4 z 5

Kudy do pohody Kudy do pohody Karel Nešpor

Už jsem od pana Nešpora četla jiné publikace a tahle je také báječná. Spoustu tipů, i dobrá kontroverze s panem Zkoumalem, který se na vše ptá. Lidsky napsané.

15.07.2022 3 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Přečteno za dva dny. Tady to nebyl případ, kdy jsem si oblíbila hlavní postavu, spíš jsem ji pozorovala a doufala, že se "neutopí".
Seriál jsem neviděla, a tohle je hodně dobré, ještě navíc založené na skutečné osobě.

13.07.2022 4 z 5

Holka, kterou nechtěli Holka, kterou nechtěli Torey L. Hayden (p)

Už jsem od autorky četla předchozí knížky jako Spratek a další. A zase to bylo hodně emotivní čtení plné zamyšlení, očekávání. No Torey je mistryně nejen psaní.
Vždy nad jejím případem se skrývá důvod, proč se dítě tak chová.

09.07.2022 4 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Moc příjemně mne to překvapilo. Jen začátek byl trochu křivolaký. Tolik jsem nečekala. Spoustu emocí přes čtyři příběhy a na konci jsem si dokonce poplakala. Takže určitě moc doporučuju, krásná oddechovka.

02.07.2022 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Tak tohle mi dost nesedlo. Téma divadlo a sexuální zneužívání, svádění v podstatě dětí. Četlo se hodně rychle, ale to je jediný plus.

29.06.2022 1 z 5

Druhá šance Druhá šance Marc Levy

Nečekala jsem moc, ale strhlo mě to. Velmi čtivé, zajímalo by mě, jestli z toho udělali film, to je na to jak dělaný.

22.06.2022 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Spoustu emocí, které se střídají s kapitolami. Na začátku mi Ove nebyl úplně sympatický, ale jak se postupně vyvíjel, zlepšil to :-).

20.06.2022 5 z 5

Teribear - Tajemství modré krabice Teribear - Tajemství modré krabice Alena Mornštajnová

To bylo krásné, roztomilé.

16.06.2022 5 z 5

Láska a její kat Láska a její kat Irvin D. Yalom

Zajímavé vidět i pohled přímo psychoterapeuta na jeho konkrétní případy.

13.06.2022 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Na to, jaké je to historické téma je to tak krásně napsané. Moc doporučuju.

07.06.2022 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

To bylo hrozně miloučký. Příběh plný emocí, dojetí, smutek, radost. Krásně vytvořený vztah Carla a jeho nové milé společnice je kouzelný. Moc doporučuju.

25.05.2022 5 z 5

Beton a hlína Beton a hlína Viktorie Hanišová

Báječné rozhovory, spousta inspirace a myšlenek, tipů jako je Na ovoce a další. Moc doporučuju.

25.05.2022 5 z 5

Zachraňme naši planetu! Globální krize klimatu Zachraňme naši planetu! Globální krize klimatu Frank Schätzing

Zatím vstřebávám.

19.05.2022 2 z 5

Pospěš si a medituj Pospěš si a medituj David Michie

Skvěle lidsky (ne až tak odborně) sepsané metody, techniky i účinky. Určitě nějakou z nich vyzkouším, nebo jak autor doporučuje vyzkoušet všechny a najít si tu svou. Moc ráda se k ní budu vracet.

09.05.2022 4 z 5

Krásné příklady meditace nejen Jesky. Blechy a dokonce mentální, to je dokonalé, věřím, že se k téhle knížce někdy vrátím.

09.05.2022

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Na to, že nemusím kočky, tak tohle bylo miloučké moudré čtení, ke kterému je fajn se vracet.

12.04.2022 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

To bylo neskutečné, šíleně emotivní, smutné, tak silné přátelství a přitom úplně jiná mentalita než evropská.

07.04.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Super oddychovka, kterou jsem zrovna potřebovala. A upřímně věřím, že každý si představil jaké by to bylo pro něj mít takovou možnost.

23.03.2022 3 z 5

Svět non toxic Svět non toxic Katarína Hrivňáková

Moc přínosná, jen mě osobně nesedl styl. Naopak od Eko průvodce, který je obecným a dá se říct dle mne, že nehaní vše ostatní. Možná jsem to jen četla ve špatné době.

23.03.2022 2 z 5