Manifest blech Manifest blech komentáře u knih

Neber to jídlo tak vážně Neber to jídlo tak vážně Týna Skalická

Báječná. A po přečtení souhlasím s autorkou, je to cesta.

26.09.2021 5 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Podobné myšlenky jsem v sobě poslední roky měla a tohle dává hodně velký smysl.

13.09.2021 5 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Výborně pojaté pokračování z pohledu úplně jiných postav. Těším se na seriálové zpracování, které se chystá.

28.08.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Moje první od Agathy a pecka. Krásně plynule se to čte a ať si myslím, co chci, stejně je to jinak.

13.08.2021 5 z 5

Vědomě jíst, vědomě žít Vědomě jíst, vědomě žít Thich Nhat Hanh

Velmi zajímavé. Hodně podnětných myšlenek.

20.05.2021 4 z 5

Jak hledat zaměstnance v 21. století Jak hledat zaměstnance v 21. století Jan Tegze

Skvělé pojednání o recruitmentu. Řekla bych, že to jsou v podstatě skripta, ke kterým se je fajn průběžně vracet, tedy co se týče hlavně první části knihy. Druhá je více povídací, a celkově mi tato publikace hodně dala a stále dává.
Moc doporučuju.

19.05.2021 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Upřímně mne zklamala. Obálka je mnohem víc než celý obsah. A čekala jsem mnohem víc milostného příběhu.

13.05.2021 1 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Četla jsem v dobu, kdy jsem potřebovala.
Jen v druhé části ohledně těla tam se s tím ne úplně ztotožňuju.

10.05.2021 4 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Příběh založený na skutečné události. Chvíli jsem si zvykala na styl psaní, ale pak to šlo rychle. Nikomu nevidíme do hlavy, to co nám pouze řekne, může být malá část. Proto i vztah s vlastními rodiči je často složitější.
Krakauer se snažil přijít na to, co se stalo a nějak to i podložit. Tak to být mohlo i ne. Příroda je nevyzpytatelná.

08.05.2021 4 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Pan Honzák je velká kapacita, a tahle jeho kniha, která je jeden velký rozhovor dělený na témata se čte krásně plynule. A dá Vám tolik.

04.05.2021 4 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Nádherný závěr trilogie. Všechny emoce se tu potkaly.

30.04.2021 5 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Wow, pokračování je skvělé. Druhé díly bývají slabší, ale to tu neplatí.
Ještě emotivnější, jak já to s Vajsou prožívala až do slz. Nemůžu se dočkat finále v podobě třetího dílu.

23.04.2021 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Naprosto báječná pohádka.

Vasja je svá, postavy jako domovoj, rusalka a Mrazík a mnohá další to dělají kouzelné. Z počátku jsem nevěděla, co čekat. Jestli styl Grimmů nebo klasickou pohádku a je to vlastně kombinace všeho. O své postavy se bojím, fandím jim, ať přežijí a bojují dál.
Hned jsem musela pro druhý díl, kde to bohužel vypadá, že to bude bez Iriny a Aljoši, tak jsem zvědavá na osudy dalších sourozenců.

21.04.2021 5 z 5

Pochovejte mě pod podlahu Pochovejte mě pod podlahu Pavel Vladimirovič Sanajev

První dojmy jsou poměrně smíšené, zatím nevím jestli víc pozitivní nebo negativní. Hodně vulgarit. Čekala jsem něco jiného. Překvapilo.

15.04.2021 2 z 5

Zachraň jídlo v kuchyni Zachraň jídlo v kuchyni Adam Podhola

Báječná kniha plná příběhů, užitečných rad, jak se zbytkovými potravinami zacházet. Celý tenhle projekt si musel projít svou cestou a z té vzešla tahle kniha.
Rozměrově je vážně veliká, ale když se začtete, chápete proč.

06.04.2021 5 z 5

Klidná mysl, cesta k úspěchu Klidná mysl, cesta k úspěchu Russell Simmons

Krásně lehce psaná slova. Zkusím to a jsem zvědavá.

08.03.2021 4 z 5

Kurvítka v hlavě - Proč i chytří lidé jednají hloupě Kurvítka v hlavě - Proč i chytří lidé jednají hloupě Ivo Toman

Každá kniha pana Tomana je naprosto úžasná. Některé věci člověk ví, jiná jsou taková haló uvědomění. A je potřeba těchto slov.

22.02.2021 4 z 5

Beznadějný osud Beznadějný osud Susanna Kearsley

Překrásné čtení. Skvěle se propletly oba osudy, které dělí 300 let. A všechny emoce se tu seběhnou, od lásky, napětí, intrik.

21.01.2021 5 z 5

Krásná oddechovka, co se teď hodí nejvíc.

31.12.2020

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tolik emocí, krásný styl, nečekaný průběh.

25.11.2020 5 z 5