Kurvítka v hlavě - Proč i chytří lidé jednají hloupě

Kurvítka v hlavě - Proč i chytří lidé jednají hloupě https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388564/bmid_kurvitka-v-hlave-proc-i-chytri-lide-Nn3-388564.jpg 3 78 19

Říká se, že výrobci dávají do přístrojů něco, co způsobí, že se ty přístroje po čase pokazí. Ideálně hned po záruce. Lidově těmto sabotérům říkáme kurvítko. Něco podobného máme i ve svém myšlení, proto se často chováme dost hloupě. Náš mozek si z několika informací okamžitě domyslí zbytek. Jenže tyto myšlenkové zkratky se občas "nestrefí". Pak najdeme smysl tam, kde není. A z jasných faktů vytvoříme naprosto špatné závěry.... celý text

nevermore3
17.11.2022 3 z 5

Já vám nevím, kniha podle mě nemá ucelený koncept. Je plná myšlenek s kterými souhlasím, ale při čtení stránky číslo dvě, už nevíte o čem byla stránka předchozí.

Asi mi dáte za pravdu, že když jste dočetli, řekli jste si něco jako - jo tak to je v tom životě, ale vlastně jste už vůbec nevěděli o čem to celé bylo.
To tak bývá, když se řeší 100 věcí, klouže se ve všech po povrchu, ale žádná nejde do hloubky. Ivo Tomana už jsem kdysi četl nebo slyšel někde mluvit a absolutně nic proti. Tenhle titul je ale jakejsi divnej.

Manifest blech
22.02.2021 4 z 5

Každá kniha pana Tomana je naprosto úžasná. Některé věci člověk ví, jiná jsou taková haló uvědomění. A je potřeba těchto slov.

SpiritOfBook
06.12.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, která leccos osvětlí. Nejvíc mě potěšilo shrnutí na konci, často se k němu vracím. :)

ivanaci
15.09.2020 4 z 5

Pro mě poučná kniha, že jsem si ji i koupila. Některé dobré myšlenky, že jsem třeba i z mobilu smazala FB :-))

Janek
21.08.2020 1 z 5

Mám pocit, že autor ve své knize dělá přesně to, co kritizuje. Jestliže internetový vyhledávač nám lenochům zjednodušuje život, kniha "Kurvítka v hlavě" se pokouší o totéž. Jde o pouhé louhování, přežvýkání a zjednodušení toho, co napsali jiní. Hlavně aby byl text krátký, povzbudivý a úderný. Jenomže zjednodušení ne vždycky funguje, život nelze vměstnat do černo-bílých tezí. Nedozvěděla jsem se nic nového (mám už přečtený Signál a šum, Myšlení rychlé a pomalé, Bod zlomu aj.) a s mnoha zkratkovitými prohlášeními autora nesouhlasím. Za mě ztráta času, bohužel.

sara2965
22.03.2020 3 z 5

Kniha se dobře četla, sem tam jsem si nějakou radu zapsala. Nic úplně nového a převratného kniha neobsahuje, ale opakování je matka moudrosti :)

Garfinela
31.01.2020 1 z 5

Víceméně známé věci, jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila, pouze půjčila. Čekala jsem víc.

Kiki22
28.11.2019 4 z 5

V podstatě nic moc nového jsem se tam nedověděla, jsou to víceméně věci, ke kterým se člověk dobere i sám (i když odečítání při vzteku je pro mě novinka). Je to ale napsáno čtivě, pochopitelně a je fajn si některé skutečnosti připomenout.

Dandy1
03.11.2019 4 z 5

Je to takový výtah skvělých rad z jiných knih. Tyto knihy jsou v knize uvedeny, kdyby vás to zajímalo do hloubky. Ráda bych tuto knihu dala přečíst partnerovi. Ale kdy? Pořád má v ruce mobil nebo počítač. :-) :-)

kleozpatra
25.09.2019 3 z 5

Onehdy přednáška Ivo Tomana byla velmi zábavná, je to charismatický muž a bez ohledu na tiky to dotáhl tam, kam chtěl, ale kurvítka mě trochu zklamaly, totiž zklamala, protože si deodorant tedy rozhodně nekupuju po hmatu a nekoumám, nakolik štípe, na druhé straně hřbitov u nemocnice, to je povedené kurvítko, já tomu říkám mozkodlábek, každopádně jsem si ale zapsala spoustu zajímavých knih "pod čárou", ze kterých Ivo louhoval.

silvie.s
20.09.2019 5 z 5

Velmi zajímavě psaná kniha k porozumění svého myšlení a vyhodnocování.

pavlačinka.1
06.09.2019 4 z 5

Čtivá populárně-naučná kniha, něco jsem si také opsala k rychlému nahlédnutí, což nedělám...

vevu.
29.08.2019 4 z 5

Kniha je srozumitelně psaná a lehce pochopitelná, čímž má jistě potenciál zaujmout široké publikum.
Pokud se někdo začíná zajímat o osobní rozvoj, je toto jedna z knih, po kterých se dá sáhnout. Myslím si ale, že pro "pokročilejšího" už moc nových pohledů a cest nenabízí.

bee88maja
17.08.2019 4 z 5

Odpovíte-li na většinu otázek na zadní části přebalu kladně, je zaručené, že si tuto knihu budete chtít koupit, nebo minimálně přečíst. Pokud jste těmi, kteří denně vyhodnocují, co a jak a proč, a jste plni pochybností a hledáte nějakou cestu, jak z toho ven, tak právě tohle je dobrý začátek. Samosebou tady najdete i fráze, které jsou přitažené za vlasy a nebudou s vámi rezonovat, ale o tom tyhle knihy jsou, útočí na co největší část "publika". Knih o seberozvoji je mnoho, za mne jedna z lepších je např. Najděte si svého Marťana.

Blueovercover
15.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha k urovnání si svého chování. Doporučuji pro všechny zájemce o osobní rozvoj.

Márinka
08.07.2019 3 z 5

Pokud na svůj život nahlížíte alespoň trochu sebekriticky, nenajdete v knize Ivo Tomana příliš nového. Přesto je v ní i pár zajímavostí, které mě dosud míjely a které mi snad pomohou vypudit pár kurvítek z hlavy. Zapamatuji si zejména kapitolu „Mužský zjednodušovač“ :)

sandokan46
19.01.2019 2 z 5

Ze začátku se mi kniha a myšlenky pana Tomana líbily a docela jsem se s nimi ztotožňoval, ale pak přišly některé kapitoly, kde jsou samé nesmysly. První z nich je o tom, jak je to ve vztazích... Tak, jak to popisuje pan Toman, se chová snad jen Homer Simpson.

TerkaLangoš199
24.10.2018 3 z 5

Velmi zajímavá kniha o tom, jak (ne)fungujeme.. Od té doby, co jsem si ji přečetla se pořád přistihuji, jak mi 'kurvítka' zasahují do myšlenek.

MirekUL
20.10.2018 5 z 5

Knihy Iva Tomana mám velmi rád, přečetl jsem většinu jeho knih. Knihu Kurvítka v hlavě považuji za jednu z nejlepších. Lidem se zájmem o osobní rozvoj určitě pomůže si uvědomit (případně zopakovat) mnoho věcí, které umožní využít svůj potenciál efektivněji.

Ivo Toman
česká, 1966