Kurvítka v hlavě - Proč i chytří lidé jednají hloupě

Říká se, že výrobci dávají do přístrojů něco, co způsobí, že se ty přístroje po čase pokazí. Ideálně hned po záruce. Lidově těmto sabotérům říkáme kurvítko. Něco podobného máme i ve svém myšlení, proto se často chováme dost hloupě. Náš mozek si z několika informací okamžitě domyslí zbytek. Jenže tyto myšlenkové zkratky se občas "nestrefí". Pak najdeme smysl tam, kde není. A z jasných faktů vytvoříme naprosto špatné závěry....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388564/kurvitka-v-hlave-proc-i-chytri-lide-Nn3-388564.jpg 3.662
Literatura česká, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, TAXUS International

Kniha Kurvítka v hlavě - Proč i chytří lidé jednají hloupě

Manifest blech

Každá kniha pana Tomana je naprosto úžasná. Některé věci člověk ví, jiná jsou taková haló uvědomění. A je potřeba těchto slov.

SpiritOfBook
06.12.2020

Zajímavá kniha, která leccos osvětlí. Nejvíc mě potěšilo shrnutí na konci, často se k němu vracím. :)

ivanaci
15.09.2020

Pro mě poučná kniha, že jsem si ji i koupila. Některé dobré myšlenky, že jsem třeba i z mobilu smazala FB :-))

Janek
21.08.2020

Mám pocit, že autor ve své knize dělá přesně to, co kritizuje. Jestliže internetový vyhledávač nám lenochům zjednodušuje život, kniha "Kurvítka v hlavě" se pokouší o totéž. Jde o pouhé louhování, přežvýkání a zjednodušení toho, co napsali jiní. Hlavně aby byl text krátký, povzbudivý a úderný. Jenomže zjednodušení ne vždycky funguje, život nelze vměstnat do černo-bílých tezí. Nedozvěděla jsem se nic nového (mám už přečtený Signál a šum, Myšlení rychlé a pomalé, Bod zlomu aj.) a s mnoha zkratkovitými prohlášeními autora nesouhlasím. Za mě ztráta času, bohužel.

sara2965
22.03.2020

Kniha se dobře četla, sem tam jsem si nějakou radu zapsala. Nic úplně nového a převratného kniha neobsahuje, ale opakování je matka moudrosti :)

Garfinela
31.01.2020

Víceméně známé věci, jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila, pouze půjčila. Čekala jsem víc.

Kiki22
28.11.2019

V podstatě nic moc nového jsem se tam nedověděla, jsou to víceméně věci, ke kterým se člověk dobere i sám (i když odečítání při vzteku je pro mě novinka). Je to ale napsáno čtivě, pochopitelně a je fajn si některé skutečnosti připomenout.

Dandy1
03.11.2019

Je to takový výtah skvělých rad z jiných knih. Tyto knihy jsou v knize uvedeny, kdyby vás to zajímalo do hloubky. Ráda bych tuto knihu dala přečíst partnerovi. Ale kdy? Pořád má v ruce mobil nebo počítač. :-) :-)